Plakaty wg kategorii - Kobieta

Mona Lisa jest, bez dwóch zdań, najsłynniejszym dziełem sztuki w całej historii świata. A zatem najbardziej rozpoznawalny obraz na Ziemi jest portretem kobiety: przypadek? Nie sądzimy! Wizerunki kobiet to jeden z najwdzięczniejszych tematów dla każdego artysty i artystki: nic dziwnego więc, że plakaty, które tutaj zebraliśmy, to jedna z najbardziej różnorodnych kategorii w całym naszym katalogu! Odpowiedni plakat kobiety znajdzie tutaj i osoba poszukująca gustownej, nietuzinkowej ozdoby salonu, i ktoś, kto potrzebuje bardzo konkretnego portretu kobiety, ściśle dopasowanego do branży, w której działa firma, której biuro planuje udekorować. Każdy plakat kobiety został starannie wybrany spośród kilkudziesięciu milionów grafik w naszym katalogu: dzięki temu możemy zagwarantować Wam nie tylko najwyższą jakość wykonania, ale także ogromny wybór! 

54 plakatów

 

W rodzaju żeńskim: dobieramy plakat z kobietą do wnętrza

Kobiety były zaangażowane w sztukę od samego początku jej istnienia: jeden ze starożytnych greckich pisarzy podaje nawet, że sztuka została wymyślona właśnie przez kobietę, która na ścianie naszkicowała sylwetkę swojego ukochanego. I choć przez wieki, a właściwie tysiąclecia kobiety zdecydowanie nie były doceniane jako twórczynie – to trend, który dopiero zaczyna zanikać – to jako temat obrazów robiły furorę już od samego początku. 

Plakat kobieta to jeden z najpopularniejszych wzorów plakatów w ogóle. Modelkami niektórych są słynne aktorki, piosenkarki i inne gwiazdy – szczególną popularnością cieszą się wzory z Marylin Monroe i Audrey Hepburn – ale często zdarzają się także takie,  które przedstawiają anonimowe kobiety. Ponieważ plakat z kobietą to jedna z tych ozdób, które można wykorzystać do udekorowania niemal każdego wnętrza, przygotowaliśmy dla Was kilka pomysłów na to, jak zrobić to stylowo i niebanalnie.

Jak dobrać plakat kobieta do stylu wnętrza?

Każda kobieta jest inna, a więc także każdy nasz plakat kobieta jest inny! W tej różnorodności można się zagubić, dlatego mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak dobrać naprawdę dobry plakat kobieta do stylu i charakteru wnętrza.

  • We wnętrzu udekorowanym w stylu minimalistycznym sprawdzą się plakaty czarno-białe albo takie, które wyglądają raczej jak szkice piórkiem niż grafiki. Czarno-białe zdjęcia też na pewno będą tutaj dobrze wyglądać!
  • Lubisz styl skandynawski? Wybierz prosty i pogodny kobieta plakat, najlepiej utrzymany w ciepłej tonacji kolorystycznej. Koniecznie dobierz do niego ramkę w kolorze drewna!
  • Miłośnicy popularnego stylu shabby chic na pewno będą zachwyceni naszymi portretami kobiecymi w stylu vintage. To nie tylko reprodukcje czarno-białych i sepiowych zdjęć, ale także grafiki stylizowane na „portret przodkini” oraz inne nastrojowe, romantyczne portrety.
  • Bliski jest Ci styl boho, inspirowany estetyką lubianą przez hipisów i innych członków bohemy ubiegłego wieku? Sięgnij po symboliczne portrety albo takie plakaty, które ukazują kobiety ze zwierzętami: jeden z ulubionych motywów tego stylu.

Kobieta plakat jako dekoracja eleganckiego salonu

Już starożytni Rzymianie i Grecy uwielbiali wykorzystywać portrety kobiece do dekorowania swoich mieszkań oraz miejsc publicznych: czemu nie pójść za ich przykładem, wykorzystując plakat z kobietą do udekorowania salonu? Jeśli chcesz, aby taka nowoczesna dekoracja dobrze pasowała nawet do najbardziej klasycznie eleganckiego salonu, wybierz stylowy wzór, najlepiej utrzymany w czarno-białej kolorystyce: może zdjęcie w stylu vintage albo grafikę stylizowaną na szkic piórkiem? Zadbaj o odpowiednią oprawę, i to całkiem dosłownie: wybierz dla plakatu ramę w odcieniu, który nie tylko będzie harmonizować z jego kolorystyką, ale także gładko wkomponuje się w całość aranżacji, w tym kolory mebli, ścian i innych dużych elementów wystroju wnętrza.

Plakat akt kobiecy: kontrowersja czy nic nowego?

Dekorowanie sypialni i prywatnej łazienki podobiznami roznegliżowanych kobiet to pomysł, który nie jest ani nowy, ani nawet jakoś szczególnie kontrowersyjny. Problem zaczyna się przy rozważaniach na temat tego, czy warto – a nawet „czy można” – zawiesić plakat akt kobiecy w pomieszczeniu, w którym przyjmuje się gości, zwłaszcza takim, w którym mogą przebywać dzieci. Wiele osób jest zdania, że każdy akt jest równoznaczny z pornografią, i że jako taki nawet gustowny plakat akt kobiecy powinien być wstydliwie ukrywany. Jakie jest nasze zdanie? Cóż, słowem-kluczem jest tutaj „gustowny”, oczywiście! Subtelnie erotyczne – albo nawet w ogóle nieerotyczne, bo kto powiedział, że każdy akt musi być bezwzględnie erotyczny? – plakaty można z powodzeniem wykorzystać do udekorowania salonu, przedpokoju czy innego wnętrza, nie narażając się na krzywe spojrzenia. Jeśli jednak masz wątpliwości, ale bardzo chcesz ozdobić ścianę wydrukiem tego rodzaju, możesz zamiast dużego plakatu zawieszonego w centralnym i przyciągającym spojrzenia punkcie wybrać plakat w mniejszym formacie i zawiesić go w jakimś bardziej dyskretnym miejscu we wnętrzu.