Fototapety wg kategorii - Big City

Każda stworzona przez nas fototapeta z kolekcji Big City jednocześnie jest widokiem jednej z wielkich światowych metropolii… i jakby nie jest. Przyjrzyjcie się tylko tym pejzażom: choć niewątpliwie są to krajobrazy światowych miejskich gigantów, to jednak przedstawiają nieco delikatniejszą, mniej znaną stronę każdego z nich. Bardzo podobny stylistyczny kontrast można zaobserwować w ich kompozycji: kolory, które zostały wykorzystane, by mogła powstać każda fototapeta z widokiem miasta, jaką możecie tutaj zaobserwować, są zarazem intensywne i nieco przygaszone. To właśnie napięcie między tym, co znane i nieznane, co wyraziste i łagodne, jest jedną z największych zalet kolekcji Big City. Jesteśmy przekonani, że znajdą tutaj coś dla siebie nie tylko zdeklarowane mieszczuchy!

3 fototapet

 

Wziąć miasto na tapetę: kolekcja Big City

Ludzie dzielą się z grubsza na dwa rodzaje: tych, którzy uwielbiają miejski zgiełk, oraz tych, którzy najchętniej wyprowadziliby się na wieś, by tam żyć w zgodzie z naturą – możliwie jak najszybciej! Ci drudzy uwielbiają ciszę i spokój, które oferuje wieś, a także pewien stopień odcięcia od świata przy jednoczesnym zbliżeniu do natury. Cóż, to nie dla entuzjastów cichego wiejskiego życia powstała nasza kolekcja Big City. Stworzyliśmy ją dla wszystkich zatwardziałych mieszczuchów, którzy kochają odległy huk samochodów i pomarańczowe od świateł noce. Dla ludzi, którzy, gdy nie znajdują się w promieniu stu metrów od najbliższego sklepu, dostają napadów lęku. Ludzi, którzy po prostu kochają miasto, ze wszystkim, co jest w nim dobre, a nawet ze wszystkim, co jest w nim złe.

Fototapeta Big City: dyskretny urok metropolii

Już na pierwszy rzut oka widać, że nasza fototapeta widok miasta to nie taka dekoracja z miejskim krajobrazem, na jakie można natknąć się zazwyczaj (i jakie, przypominamy, można znaleźć także w naszym katalogu, i to w bardzo szerokiej gamie wzorów!). To raczej artystyczna wizja klasycznych pejzaży z danej miejscowości, przefiltrowana przez wrażliwość twórcy grafiki. Na pewno zwróciliście uwagę na wyjątkową, przepiękną – jednocześnie wyrazistą i w pewien sposób stonowaną – kolorystykę. To właśnie ona sprawia, że każda fototapeta widok miasta należąca do tej kolekcji może pasować do wielu różnych wnętrz, udekorowanych i zaaranżowanych na rozmaite sposoby.

Miejskie krajobrazy: w jakim wnętrzu sprawdzą się najlepiej?

Choć, owszem, uważamy, ze nasze fototapety z kolekcji Big City będą wyglądać fantastycznie w większości domowych i firmowych wnętrz, to jesteśmy zdania, że odrobina planowania i kalkulacji nigdy nie zaszkodzi. Przede wszystkim: ze względu na to, że są to oryginalne, artystyczne grafiki, dobrze byłoby im zapewnić odpowiednią ekspozycję, czyli – najprościej mówiąc – odpowiednio dużą ścianę. To raczej nie jest jeden z tych wzorów, które będą wyglądać dobrze w formie pojedynczego, wąskiego ozdobnego pasa! Jeśli w jakimś wnętrzu masz jedną wolną, niezbyt małą ścianę, to już połowa sukcesu. Charakter tego wnętrza – czy będzie to domowy salon, łazienka, pokój nastolatka czy nawet sala restauracji albo kawiarni – jest w porównaniu z tym sprawą drugorzędną! Dobrze byłoby jednak, gdyby dana przestrzeń zaaranżowana była w dość nowoczesnym stylu, ponieważ będzie on świetnie komponował się z równie nowoczesnym stylem, jaki ma każda fototapeta z widokiem miasta w tej kolekcji. A co z kolorystyką wnętrza? O, to już nieco inna historia...

Kolor a fototapeta z widokiem miasta

Nie trzeba być znawcą designu czy architektem wnętrz, aby zwrócić uwagę na to, że każda fototapeta z widokiem miasta w naszej kolekcji Big City zwraca uwagę woją kolorystyką. Nawet te, które mają w sobie dużą domieszkę niebieskiego lub zielonego, są utrzymane w dość ciepłej tonacji – co oznacza, że najlepiej komponować będą się z wnętrzami, w których większość sprzętów i powierzchni także ma ciepły kolor. Polecamy zestawienie ich zwłaszcza z barwami ziemi, ale także z bielą i odcieniami drewna – w takim otoczeniu będą miały szansę naprawdę zabłysnąć! Naturalnie, wiele zależy tutaj od tego, czy masz zamiar wykorzystać daną fototapetę jako jeden z wielu elementów palety danego wnętrza, czy raczej potraktować ją jako kolorystyczny akcent i uzupełnienie aranżacji.

Fototapeta Big City: dlaczego warto?

Dlaczego fototapeta widok miasta z kolekcji Big City to zawsze dobry wybór? Nie tylko ze względu na to, że każda z nich przedstawia unikalny wzór, którego nie znajdziecie nigdzie indziej! Równie starannie jak o wygląd naszych dekoracji dbamy także o ich jakość. Każda drukowana jest tylko na wysokiej klasy podłożach (oferujemy kilka materiałów do wyboru, dzięki czemu można łatwo dobrać podłoże do funkcji wnętrza i stanu ściany), zawsze z zachowaniem najwyższej troski o detale.