Obrazy wg kategorii - Mapa polityczna

Mapy posiadają przede wszystkim zastosowanie praktyczne. Pozwalają orientować się w terenie, poznać położenie konkretnych państw czy obliczyć odległość pomiędzy wybranymi miejscami. Papierowe atlasy odchodzą jednak do lamusa i zostają zastąpione przez nowoczesne aplikacje oraz urządzenia GPS. Nie oznacza to jednak, iż tradycyjne mapy stały się bezużyteczne! Każda z nich może posłużyć jako oryginalny obraz. Mapa polityczna świata to w końcu dla wielu osób widok nostalgiczny, przypominający lata szkolne. Inni docenią za to ich bogatą kolorystkę. Podczas szukania miejsca dla takich obrazów, nie musimy koncentrować się wyłącznie na domu – obraz z mapą polityczną  pasuje również na ściany biur czy pomieszczeń firmowych.
51 obrazów

 

Mapa polityczna świata – obraz do eleganckiego salonu

Salon – najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w naszych mieszkaniach – potrafi być niemałym wyzwaniem podczas planowania dekoracji. Z jednej strony dostajemy do dyspozycji zwykle dużą powierzchnię, na której możemy umieścić wiele różnorakich ozdób, ale z drugiej – styl tego wnętrza wymaga zachowania umiaru oraz estetycznej spójności. Dlatego też w przypadku salonu warto sięgać po stylowe dodatki. A do takich zdecydowanie należy mapa polityczna świata. Obraz przedstawiający granice pomiędzy poszczególnymi krajami może podkreślać nasze zainteresowanie bieżącymi sprawami, jak i geograficzne obycie.

Tego rodzaju wzory są również dość uniwersalnymi ozdobami, dzięki czemu nie powinniśmy mieć kłopotu z dopasowaniem ich do koloru pomieszczenia. Mapy polityczne są także niezwykle eleganckie. Dlatego też zdecydowanie warto nadruk na płótnie dodatkowo oprawić. Za sprawą tego zabiegu mapa wyróżni się na tle innych dekoracji salonu, przyciągając wzrok. Oczywiście również inne pomieszczenia utrzymane w klasycznym tonie zyskają gdy umieścimy w nich geograficzny obraz. Mapa polityczna sprawdzi się więc także jako ozdoba gustownego (zwłaszcza tradycyjnego) gabinetu: wkomponuje się między masywne, drewniane meble.

Mapa polityczna świata: obraz dla pasjonatów geografii

Odległe wyprawy, odwiedzanie dalekich krajów, poznawanie innych kultur – to pasja wielu osób. W końcu któż z nas jako dziecko nie pragnął udać się w podróż dookoła świata? Albo odwiedzić amazońską dżunglę lub zobaczyć Biegun Północny? W wielu z nas tego rodzaju podróżnicze marzenia tkwią nadal i czekają na odpowiednią chwilę! Jeśli więc i w Tobie drzemie żyłka odkrywcy, powinieneś w jakiś sposób dać wyraz swojej pasji również poprzez aranżację mieszkania. Do tego celu posłużyć może właśnie mapa polityczna świata! Obraz przedstawiający wszystkie kontynenty (podzielone pomiędzy poszczególne państwa) przede wszystkim przyda się podczas snucia planów na przyszłe podróże. Ciekawym pomysłem jest również wykorzystanie go jako gadżetu, na którym będziemy oznaczać odwiedzone już kraje.

  • Ppoza praktycznym aspektem, warto zdecydować się na tego rodzaju dekoracje także dla ich atrakcyjnego wyglądu. Kolorowa mapa może naprawdę niesamowicie prezentować się w pobliżu regału z książkami podróżniczymi znanych autorów: Alfreda Szklarskiego, Jacka Pałkiewicza, Martyny Wojciechowskiej czy Marka Kamińskiego. Tematyczna ozdoba w efektownym stylu!

Edukacyjny obraz – mapa polityczna w szkole

Jak wspomnieliśmy już we wstępie – obraz z mapą polityczną świata warto rozważyć nie tylko jako dekorację do mieszkania. Taki wzór doskonale sprawdzi się także w szkole, przede wszystkim będąc pomocą dydaktyczną. Dodatkowo uatrakcyjni salę lekcyjną, dzięki czemu być może zainteresuje uczniów geografią i zachęci ich do nauki oraz poszerzania wiedzy. W przypadku szkoły tego rodzaju dekoracje powinny być odpowiednio duże – warto więc zdecydować się na obraz w większym formacie. Dzięki temu będzie efektowniej się prezentował na ścianie, ale także łatwiejsze okaże się korzystanie z niego, nawet z większej odległości. Jeśli więc szkoła lub konkretna klasa wydają się nudne w oczach dzieci – najwyższy czas to zmienić!

Mapa polityczna świata: obraz do biura

Na szkole jednak nie kończą się potencjalne miejsca, w których z powodzeniem możemy wykorzystać mapę jako dekorację. Spośród innych ciekawych opcji warto na pewno wymienić wszelkiego rodzaju biura. Za sprawą geograficzno-politycznego obrazu łatwo podkreślimy międzynarodowy zasięg działania naszej firmy. Tego rodzaju wzory są również znakomitym pomysłem na uatrakcyjnienie wnętrza szkoły językowej lub biura podróży. W obu tych miejscach mapa będzie spójnym dodatkiem, mogącym pełnić równocześnie funkcję dekoracyjną i w pewnym stopniu praktyczną.