Fototapeta wilk jest odważną dekoracją ścian, która nadaje zdecydowany charakter niemal każdej aranżacji. Użycie jej zobowiązuje: do zachowania spójności stylistycznej, do powściągliwości, jeśli chodzi o inne dodatki. Ale wysiłek zostaje nagrodzony: fototapeta z wilkiem tworzy bardzo sugestywne wnętrza, nadając nieco „dzikości” ugrzecznionym, ustandaryzowanym meblom. Elementy wyposażenia z motywami animalistycznymi są bardzo modne. Spośród dzikich zwierząt wilk jest jednym z najbardziej fascynujących i to nie bez powodu.
Pamiętajmy, że wilk nie lubi towarzystwa. Bez względu na otoczenie, fototapeta wilk 3D tworzy punkt centralny każdego pomieszczenia. Przykuwa uwagę, magnetyzuje, intryguje. W większości przypadków jest zbyt wyrazista, by mieszać ją z innymi stylami lub elementami zdobniczymi. Dobrze więc, gdy pozostałe ściany w pomieszczeniu będą monochromatyczne, bez dodatkowych ozdobników czy udziwnień. Najlepiej pasuje do prostych, jasnych, dobrze oświetlonych pomieszczeń. Odnajdzie się również w rustykalnym otoczeniu: sosnowych mebli, prostych form, drewnianych podłóg. Fototapeta wilk w lesie to dominacja jasnych, zimnych barw, z palety kojarzonej z zimą i chłodem. Można je nieco przełamać, ale dobrany kolor powinien być zdecydowany.
Jaka powinna być fototapeta wilki? Wybór jest bardzo duży. Najbardziej sugestywne i magnetyzujące wydaje się spotkanie z wilkiem oko w oko. Jest to możliwe dzięki zdjęciom makro, pokazującym zwierzę z bliska. Takie aranżacje wyglądają dobrze na ścianach przy których ustawimy niewysokie meble. Może to być strefa „robocza” z biurkiem i fotelem, łóżko w sypialni, rząd niskich regałów z książkami… Tego typu fototapeta wilki z powodzeniem zastąpi inne elementy zdobiące ściany, nie należy wieszać na nich dodatkowo półek, zdjęć, doniczek z kwiatami. Inaczej wygląda sytuacja, gdy wybierzemy zdjęcia prezentujące samotne wilki w naturalnym otoczeniu: w śniegu, pośród brzóz, w górach. Możemy spróbować wkomponować w aranżację niewielkie, proste półki, dopasowane kolorystycznie do naturalnego drewna czy innych elementów na zdjęciu. Częstym wyborem są również kreacje przedstawiające całe grupy, watahy wilków. Musimy liczyć się z tym, że wybierając tego typu grafikę, skupi ona uwagę odwiedzających na dłużej. Ta uwaga nie powinna być rozpraszana innymi bodźcami. Wystarczy, jeśli zainwestujemy w drobne, dobrane kolorystycznie do fototapety ściennej wilki elementy, jak poduszki, pledy, wazon itd.
Fototapeta z wilkiem jest sama w sobie mocno nacechowaną dekoracją ściany. Wybór jednak na tym się nie kończy. Pamiętajmy, że należy przemyśleć także styl fototapety, on również determinuje ostateczny wygląd pomieszczenia. Najmniej powszechne, ale bardzo ciekawe są realistyczne, naturalistyczne przedstawienia wilków. Piękne kadry przedstawiające te zwierzęta niczym w filmie przyrodniczym, w ich naturalnym środowisku, często naturalnej wielkości, mogą być naprawdę ciekawą ozdobą. Znacznie popularniejszym motywem wśród fototapet z wilkiem są zdjęcia z różnorakimi filtrami, nadające zdjęciom odrealniony, nieco bajkowy styl. Tego typu fototapety również mogą wyglądać dobrze, warto jednak uważać by nie przesadzić z efektami „specjalnymi”, gdyż zbyt fantastyczna kreacja może ostatecznie pasować jedynie do pokoju dziecięcego. W salonie, pokoju dziennym, jadalni czy pracowni postawmy na minimalną ilość efektów zgodnie z zasadą, że mniej znaczy więcej.
Ciekawym i chyba najmniej zobowiązującym jest minimalistyczny wilk - fototapeta oparta w całości na grafice, ilustracji, szkicu. W zależności od stylu kreski może być mniej lub bardziej nachalna, jednak rozwiązanie czysto graficzne jest najbardziej uniwersalne. Tapeta wilk oparta na delikatnej ilustracji, może zostać wykorzystana w pokoju, który nosi już ślady wyraźnego i zdefiniowanego stylu.
Dekoracje ścienne oparte na wizerunkach dzikich zwierząt stają się coraz bardziej popularne. Nie chodzi o fale popularności, które przeżywają obrazy czy plakaty z reniferami w okolicach świąt Bożego Narodzenia czy zające w czasie Wielkiej Nocy. Jeszcze całkiem niedawno zwierzęta w dekoracjach wnętrz występowały jedynie w postaci trofeum. Były ozdobą dworów myśliwskich i nawiązywały do tradycji polowań. W innych kontekstach nie występowały. Coraz większa świadomość ekologiczna, szacunek dla zwierząt sprawiły, że zaczęły powstawać dekoracje innego typu. Wystarczy przypomnieć sobie zawrotną karierę, jaką nie tak dawno we wnętrzarstwie zrobił jeleń. Dużą sztuką jest wyjść poza sezonowe dekoracje i dobrać animalistyczne dodatki tak, by pasowały do mieszkania na dłużej, tak jak fototapeta 3D wilk.