Fototapeta - wilk

Fototapeta wilk jest odważną dekoracją ścian, która nadaje zdecydowany charakter niemal każdej aranżacji. Użycie jej zobowiązuje: do zachowania spójności stylistycznej, do powściągliwości, jeśli chodzi o inne dodatki. Ale wysiłek zostaje nagrodzony: fototapety z wilkami tworzą bardzo sugestywne wnętrza, nadają nieco „dzikości” ugrzecznionym, ustandaryzowanym meblom. Elementy wyposażenia z motywami animalistycznymi są bardzo modne. Spośród dzikich zwierząt wilk jest jednym z najbardziej fascynujących. 
Fototapeta wilk fantasy

Fototapeta wilk fantasy

Czarodziejski las! Fototapetę z białym wilkiem możemy umieścić w pokoju miłośnika powieści fantasy i gier komputerowych.
Fototapeta wilk origami

Fototapeta wilk origami

Tapeta z figurą origami przyklejona w przedpokoju stanowi wyrazisty, choć jednocześnie łagodny detal wnętrza.
71 fototapet
Fototapeta wilk na tle krajobrazu

Fototapeta wilk na tle krajobrazu

Górski krajobraz z wilkiem to interesujący dodatek do stylizacji salonu w nurcie naturalnym lub rustykalnym.
Fototapeta wilk polarny

Fototapeta wilk polarny

Zimowa aura w salonie: jasna kolorystyka fototapety optycznie otwiera wnętrze i odświeża stylizację.
Fototapeta wilk przy wodopoju

Fototapeta wilk przy wodopoju

W stylizacji restauracji warto pamiętać o ścianach. Niech zagości na nich efektowny motyw, np. fototapeta z wilkiem.
Fototapeta wilk w górach

Fototapeta wilk w górach

Rustykalny charakter sypialni podkreślimy poprzez drewniane dodatki oraz fototapetę z naturalnym krajobrazem i wilkiem.
Fototapeta wyjący wilk

Fototapeta wyjący wilk

Jak zagospodarować białą ścianę w salonie? Fototapeta z szarym wilkiem doda wnętrzu charakteru.
Fototapeta z wilkiem arktycznym

Fototapeta z wilkiem arktycznym

Towarzystwo wilka w salonie może być przyjemne! Sylwetka dzikiego zwierzęcia będzie ozdobą wnętrza.
Fototapeta 3D z wilkiem

Fototapeta 3D z wilkiem

Wybierając fototapetę z realistycznym printem warto pamiętać, by do minimum ograniczyć ilość innych dodatków graficznych.
Fototapeta abstrakcyjny wilk

Fototapeta abstrakcyjny wilk

Kolorowa sylwetka wilka może znaleźć się w nowoczesnym salonie, zaaranżowanym w nurcie minimalistycznym.
Fototapeta dwa wilki

Fototapeta dwa wilki

Tapeta z wilkami to propozycja nie tylko do mieszkań. Można wykorzystać ją w szkolnej klasie lub świetlicy.
Nowoczesna fototapeta z wilkiem

Nowoczesna fototapeta z wilkiem

Minimalistyczny motyw ścienny uzupełni przestronny loft. Nowoczesny design na ścianie? Teraz to możliwe!

 

Fototapeta z wilkami: z czym ją łączyć

Pamiętajmy, że wilk nie lubi towarzystwa. Bez względu na otoczenie, fototapeta z wilkiem tworzy punkt centralny każdego pomieszczenia. Przykuwa uwagę, magnetyzuje, intryguje. W większości przypadkówjest zbyt wyrazista, by mieszać ją z innymi stylami lub elementami zdobniczymi. Dobrze więc, gdy pozostałe ściany w pomieszczeniu będą monochromatyczne, bez dodatkowych ozdobników czy udziwnień. Najlepiej pasuje do prostych, jasnych, dobrze oświetlonych pomieszczeń. Odnajdzie się również w rustykalnym otoczeniu: sosnowych mebli, prostych form, drewnianych podłóg. Na fototapetach wilk dominują jasne, zimne barwy, z palety barw kojarzonych z zimą i chłodem. Można je nieco przełamać, ale dobrany kolor powinien być zdecydowany.

Jakiego wilka wybrać?

Jaka powinna być tapeta wilk? Wybór jest bardzo duży. Najbardziej sugestywne i magnetyzujące wydaje się spotkanie z wilkiem oko w oko. Jest to możliwe dzięki zdjęciom makro, pokazującym zwierzę z bliska. Takie aranżacje wyglądają dobrze na ścianach przy których ustawimy niewysokie meble. Może to być strefa „robocza” z biurkiem i fotelem, łóżko w sypialni, rząd niskich regałów z książkami… Tego typu fototapeta z powodzeniem zastąpi inne elementy zdobiące ściany, nie należy wieszać na nich dodatkowo półek, zdjęć, doniczek z kwiatami. Inaczej wygląda sytuacja, gdy wybierzemy zdjęcia prezentujące samotne wilki w naturalnym otoczeniu: w śniegu, pośród brzóz, w górach. Możemy spróbować wkomponować w aranżację niewielkie, proste półki, dopasowane kolorystycznie do naturalnego drewna czy innych elementów na zdjęciu. Częstym wyborem są również kreacje przedstawiające całe grupy, watahy wilków. Musimy liczyć się z tym, że wybierając tego typu grafikę, skupi ona uwagę odwiedzających na dłużej. Ta uwaga nie powinna być rozpraszana innymi bodźcami. Wystarczy, jeśli zainwestujemy w drobne, dobrane kolorystycznie do fototapety ściennej wilki elementy, jak poduszki, pledy, wazon itd.

Styl fototapet z wilkami

Fototapety wilki są same w sobie mocno nacechowaną dekoracją ściany. Wybór jednak na tym się nie kończy. Pamiętajmy, że należy przemyśleć także styl fototapety, on również determinuje ostateczny wygląd pomieszczenia. Najmniej powszechne, ale bardzo ciekawe są realistyczne, naturalistyczne przedstawienia wilków. Piękne kadry przedstawiające te zwierzęta niczym w filmie przyrodniczym, w ich naturalnym środowisku, często naturalnej wielkości, mogą być naprawdę ciekawą ozdobą.

Znacznie popularniejszym motywem wśród fototapet z wilkiem są zdjęcia z różnorakimi filtrami, nadające zdjęciom odrealniony, nieco bajkowy styl. Tego typu fototapety również mogą wyglądać dobrze, warto jednak uważać by nie przesadzić z efektami „specjalnymi”, gdyż zbyt fantastyczna kreacja może ostatecznie pasować jedynie do pokoju dziecięcego. W salonie, pokoju dziennym, jadalni czy pracowni postawmy na minimalną ilość efektów zgodnie z zasadą, że mniej znaczy więcej. Ciekawa i chyba najmniej zobowiązująca jest fototapeta wilk oparta w całości na grafice, ilustracji, szkicu.W zależności od stylu kreski może być mniej lub bardziej nachalna, jednak rozwiązanie czysto graficzne jest najbardziej uniwersalne. Tapeta wilk oparta na delikatnej ilustracji, może zostać wykorzystana w pokoju, który nosi już ślady wyraźnego i zdefiniowanego stylu.

Trend na dekoracje ze zwierzętami

Dekoracje ścienne oparte na wizerunkach dzikich zwierząt stają się coraz bardziej popularne. Nie chodzi o fale popularności, które przeżywają obrazy czy plakaty z reniferami w okolicach świąt Bożego Narodzenia czy zające w czasie Wielkiej Nocy. Jeszcze całkiem niedawno zwierzęta w dekoracjach wnętrz występowały jedynie w postaci trofeum. Były ozdobą dworów myśliwskich i nawiązywały do tradycji polowań. W innych kontekstach nie występowały. Coraz większa świadomość ekologiczna, szacunek dla zwierząt sprawiły, że zaczęły powstawać dekoracje innego typu. Wystarczy przypomnieć sobie zawrotną karierę, jaką nie tak dawno we wnętrzarstwie zrobił jeleń. Dużą sztuką jest wyjść poza sezonowe dekoracje i dobrać animalistyczne dodatki tak, by pasowały do mieszkania na dłużej.