Plakaty wg kategorii - Europa

„Stary Kontynent” to miejsce gdzie narodziła się grecka filozofia, rzymskie prawo oraz wiara chrześcijańska. Wszystkie te elementy uznawane za filary współczesnej kultury Zachodu. Nie bez powodu więc Europa cieszy się taką popularnością pośród turystów z innych kontynentów, którzy postrzegają ją jako kolebkę sztuki oraz nauki. Jeżeli więc i my podzielamy ten zachwyt (a może i dumę), możemy wyrazić to sięgając po plakat. Europa oprócz swoich wszystkich walorów kulturowych oferuje także niezwykłe piękno – zarówno zabytków, jak i przyrodniczych krajobrazów. Inspiracje z nią związane możemy również potraktować nieco szerzej, decydując się na mapę lub flagę. Plakat o Europie stanowi świetny element dekoracji pomieszczenia, nie tylko w domu podróżnika.

46 plakatów

 

Kontynentalny plakat: Europa i jej zabytki

Rzymskie koloseum, Plac św. Piotra, zegar Big Ben, Brama Brandenburska, Wieża Eiffla... Słynne i łatwo rozpoznawalne obiekty europejskich miast można wymieniać niemal w nieskończoność. Co więcej, każdy z nich jest na swój sposób niepowtarzalny, powiązany z konkretnym okresem historycznym, znanymi postaciami, a także nawiązaniami kulturowymi. Dlatego też najpewniej każdy z nas będzie miał inny, indywidualny powód, aby sięgnąć po właśnie taki plakat. Europa i jej zabytki dostarczają inspiracji zarówno miłośnikom architektury, jak i entuzjastom konkretnych krajów.

  • Marzy nam się w mieszkaniu klimat śródziemnomorskiego miasteczka? Zdjęcia z Włoch w formie plakatów sprawdzą się idealnie. A może wolimy nieco francuskiego romantyzmu i marzycielskiego nastroju? W takim przypadku polecamy paryski plakat. Europa to dziesiątki miejsc, z których każde może ozdobić naszą ścianę w nieco inny sposób. Tylko od nas zależy, w którym kraju będziemy szukać pomysłu na naszą aranżację. Chyba że wolimy pełen kosmopolityzm – spokojny sen we Francji, angielskie śniadanie, a po nim relaks w cieniu włoskiej katedry. Wystarczy kilka plakatów, aby tak właśnie wyglądał nasz dzień!

Plakat o Europie: mapa na ścianie

Jak opowiedzieć o kontynencie i znajdujących się na nim krajach za pomocą jednego obrazka? Oczywiście przy pomocy mapy! Ten prosty wynalazek od początków swego istnienia uznawany był jako coś bardzo cennego, a niektóre egzemplarze wykonywano z zaangażowaniem nie mniejszym, niż w przypadku dzieł sztuki. Dziś, w erze GPSu oraz dokładnych zdjęć satelitarnych, które bez trudu każdy jest w stanie przeglądać w swoim telefonie, tradycyjne mapy odchodzą powoli do lamusa. Nadal posiadają one jednak swój niebywały, nostalgiczny urok, a także oczywiste walory estetyczne. Pragnąc je docenić, stworzyliśmy wzory plakatów, będących właśnie mapami Europy. Tego typu rozwiązanie doskonale wpisywać się będzie w klasyczne, jasne i stonowane wnętrza. Salon oraz sypialnia to przykłady miejsc, gdzie najlepiej sprawdzi się taki plakat. Europa w formie mapy może zawisnąć zarówno w pokoju nastolatka pasjonującego się geografią, jak i w gabinecie podróżnika... nawet takiego, który na razie większość wypraw odbywa palcem po mapie.

Graficzny plakat – Europa w symbolach

Co zrobić, jeżeli planujemy aranżację bardzo subtelną, czy też wręcz minimalistyczną w wyrazie? Na szczęście również wtedy jesteśmy w stanie odwołać się do europejskiej tematyki, nie burząc harmonii całej kompozycji. Rozwiązanie stanowić będą plakaty, które sięgają po grafiki lub symbole. Doskonałym przykładem może być choćby flaga Unii Europejskiej, która wszystkim jednoznacznie nasunie skojarzenia z krajami tego kontynentu. Wzór taki jest bardzo wyrazisty, choć wizualnie ogranicza się tylko do dwóch kolorów i bardzo prostego motywu. Na podobnej zasadzie zadziała też nieco bardziej barwny plakat, przedstawiający flagi wszystkich państw europejskich. Tego rodzaju ozdoba, poza walorami estetycznymi posiada również wartość edukacyjną – dzięki czemu świetnie pasować będzie do pokoju dziecka. Europa jednoczy się jednak nie tylko politycznie, ale i... sportowo. Czemu więc nie ująć barw narodowych różnych krajów na piłce? Taki plakat, na pewno spodoba się rodzinie, która uwielbia sport! Miłośnikom nieco bardziej klasycznych stylizacji możemy polecić natomiast wzory przedstawiające najbardziej znane zabytki europejskich miast w formie uproszczonych grafik. 

Plakat o Europie – wzór nie tylko do domu

Warto zwrócić uwagę na to, iż opisywany przez nas wzór plakatów sprawdzi się dobrze również poza naszym mieszkaniem. Przykładem ciekawego miejsca, do które pasować będą europejskie motywy jest na przykład szkoła językowa. Inne nasze propozycje aranżacyjne dla takich plakatów to restauracje typu „kuchnie świata”, biura podróży, a także wszelkie miejsca, w których pracują językoznawcy albo tłumacze.