Obrazy wg kategorii - Folklor

Motywy ludowe dawniej widywane jedynie na prowincjach, dziś coraz chętniej wykorzystywane przez architektów wnętrz, a także projektantów mody. Nawiązywanie do wzorów z tradycji ludowej to współcześnie częsty zabieg, który nadaje aranżacji charakteru. Piękne i żywe barwy sprawią, że nasze wnętrze nabierze koloru, a jednocześnie stanie się przytulne i ciepłe. Doskonałym pomysłem na dekorację ścian są obrazy folk przedstawiające kolorowe kwiaty, bukiety ziół lub sceny z życia na wsi. Folk to prawdziwy ocean inspiracji!

63 obrazów

 

Kolorowe obrazy: folklor w mieszkaniu

Folklor to dawne zwyczaje, zabawy, obrzędy, a także opowieści. Znajduje on swój wyraz nie tylko w kulturze, ale także w wystroju wnętrz. Mieszkanie w stylu folkowym powinny zdobić przede wszystkim motywy kwiatowe w żywych barwach. Paleta kolorów w tym nurcie zdominowana jest przez soczystą zieleń, głęboką czerwień, a także słoneczny żółty i błękit. We wnętrzu w stylu folk nie może zabraknąć przedmiotów wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak drewno, glina czy bawełna. Możemy wykorzystać np. gliniane, ręcznie malowane naczynia jako doniczki do kwiatów i ozdobić nimi parapety. Taka dekoracja wspaniale podkreśli rustykalną aranżację domowej kuchni

Motywy folk jako temat przewodni aranżacji

Obrazy folklor dodadzą koloru pustym ścianom w każdym wnętrzu. Mogą przedstawiać tradycyjne wzory wykorzystywane do dekoracji ludowych strojów, sceny z życia wsi lub sielskie krajobrazy. Aby podkreślić sielski wystrój, na stole połóżmy ręcznie robione serwety zdobione haftami lub haftowany obrus, z kolei sofę przykryjmy pledem z kwiatowym wzorem. Możemy również zawiesić na ścianie kolorowy kilim, dla którego idealnym uzupełnieniem będą obrazy folklorystyczne. Co ciekawe, obrazy folk sprawdzą się również w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach, którym dodadzą ciepła i odwrócą uwagę od zimnych i minimalistycznych detali. Należy jednak pamiętać, że elementy ludowe są dość wyraziste, dlatego lepiej zachować umiar. Zbyt wiele kolorowych i kwiatowych wzorów może przytłoczyć nasz salon i wprowadzić do niego aranżacyjny chaos - a tego chcemy uniknąć. W eklektycznym wnętrzu folkowe motywy mogą posłużyć za temat przewodni nawet w przypadku, gdy występują jako dopełnienie wnętrza. Duży obraz z pewnością przyciągnie uwagę i będzie kolorystycznie dominować nad całym wystrojem.

Obraz folk ozdobą kuchni

W kuchniach naszych babć zawsze unosił się zapach pysznego, domowego jedzenia, a na ścianach wisiały kolorowe obrazy, ręcznie malowana porcelana... Nic nie stoi na przeszkodzie, aby odtworzyć ten klimat w lekko odświeżonym wydaniu! Na ścianach zawieśmy obrazy folklorystyczne przedstawiające kobiety w ludowych strojach. Możemy również wybrać typowo ludowy obraz folk pokazujący łowicki, kwiatowy wzór, który następnie można powtórzyć na zasłonkach lub akcesoriach. Tak przytulna aranżacja najlepiej sprawdzi się w przestronnym wnętrzu. W kuchni w stylu folk sprawdzą się drewniane lub bielone meble z dekoracyjnymi elementami.

  • Mieszajmy style - niech folklowy styl uzupełnia nowoczesną przestrzeń lub odwrotnie. A może w rustykalnej kuchni lub w salonie zamiast kolorowych kwiatów znajdą się motywy folk zaczerpnięte z kultury Skandynawii? Możliwości jest sporo!

Kuchnia to doskonałe pomieszczenie, w którym bez obaw możemy poeksperymentować z ludowymi akcentami. Obraz folk w dużym rozmiarze powieszony na centralnej ścianie, może stanowić punkt odniesienia dla całego wystroju. Możemy wykorzystać też kilka mniejszych obrazów i powiesić je w dowolny sposób, tworząc ścienną galerię. W asortymencie naszego sklepu znajdziecie wiele wyjątkowych inspiracji, jednak jesteśmy pewni, że to obrazy fol dodadzą Waszym mieszkaniom rumieńców!

Podróż w poszukiwaniu inspiracji

Obrazy w stylu folk znajdziecie w najróżniejszych odsłonach. Mamy tu zarówno barwne, wyraziste i bardzo klasyczne wzory, jak i folklowe interpretacje w czerni i bieli. Co więcej, nie chcemy ograniczać się wyłącznie do europejskiego folkloru! Co powiecie na kolorowe motywy etniczne zapożyczone z Ameryki Południowej lub efektowną sztukę folk wprost z Australii?