Obraz impresjonizm

Lubisz pastelowe barwy? Kochasz słońce, światło, radość, dynamikę? Cenisz sobie pogodną tematykę: sympatyczne portrety, piękne krajobrazy, pełne ruchu widoki miejskich ulic, energetyczne sceny z życia? Jeśli tak, to na pewno zachwycają Cię obrazy impresjonistów francuskich, dzieła najczęściej kojarzone z impresjonizmem, czyli nurtem w sztuce mającym na celu oddanie na płótnie subtelnej gry światła w konkretnej chwili. Ale to nie jedyne obrazy impresjonistyczne, których reprodukcje i współczesne opracowania znajdziesz w naszym katalogu! Jak wykorzystać obrazy impresjonistyczne w dekoracji mieszkania i firmy, by nie uzyskać anachronicznego i pretensjonalnego efektu? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!
Obraz malarstwo impresjonistyczne

Obraz malarstwo impresjonistyczne

Miejski pejzaż w impresjonistycznej estetyce pozwoli stworzyć ciepłą, przytulną stylizację w pokoju dziennym.
Obraz impresje pejzaż

Obraz impresje pejzaż

Impresjonistyczny pejzaż wzbogaci stylizację sypialni. Efektowna kolorystyka obrazu doda wnętrzu nieprzeciętnego charakteru.
79 obrazów
Obraz impresjonistyczny budynki

Obraz impresjonistyczny budynki

Decydując się na obraz impresjonistyczny pamiętajmy, by odpowiednio go wyeksponować. Duży obraz możemy oprzeć o ścianę.
Obraz impresjonizm kwiaty

Obraz impresjonizm kwiaty

Obraz z kwiatami uzupełni każdego rodzaju wnętrze. Obraz impresjonistyczny doda uroku np. klasycznej stylizacji salonu.
Obraz impresjonistyczny miasto

Obraz impresjonistyczny miasto

Biała ściana w przedpokoju jest idealnym tłem dla wysokiej jakości obrazu impresjonistycznego z motywem miasta.
Obraz Lizbona impresjonizm

Obraz Lizbona impresjonizm

Impresjonizm w nowoczesnej odsłonie? Oczywiście! Obraz z tramwajem w Lizbonie to jedna z takich oryginalnych dekoracji.
Obraz impresjonizm krajobraz

Obraz impresjonizm krajobraz

Dzięki obrazom impresjonistycznym nasze mieszkanie zyska świeży i elegancki wygląd. Krajobraz to motyw, który sprawdzi się w każdym wnętrzu.
Obraz impresjonizm maki

Obraz impresjonizm maki

Czerwone kwiaty na białym tle - obraz impresjonistyczny z motywem maków wzbogaci minimalistyczną stylizację przestrzeni.
Obraz impresjonizm francuski

Obraz impresjonizm francuski

Reprodukcja impresjonistycznego obrazu umieszczona w salonie sprawi, że całość stylizacji nabierze wyjątkowego charakteru.
Obraz impresje Paryż

Obraz impresje Paryż

Paryski akcent w formie obrazu to propozycja dla wszystkich romantyków. Widok Wieży Eiffla urozmaici pokój nastolatka.
Obraz impresjonizm malarstwo

Obraz impresjonizm malarstwo

Otaczajmy się wspaniałą sztuką! Wystarczy jeden obraz impresjonistyczny, by nasze mieszkanie stało się piękniejsze.
Obraz impresjonizm do salonu

Obraz impresjonizm do salonu

Statki rybackie i zachód słońca - taki obraz powieszony w salonie będzie jego najważniejszą ozdobą. I słusznie!

 

Ulotne chwile na obrazach impresjonistycznych

Impresjonizm, jak na to wskazuje nawet sama jego nazwa („impresja” to przecież ni mniej, ni więcej tylko wrażenie), jest kierunkiem, który za cel postawił sobie przelanie na płótno subtelnych odczuć, jakie powstały w umyśle twórcy pod wpływem danej chwili. Zazwyczaj to ulotne wrażenie wywoływane było przez specyficzną grę światła, dlatego obrazy impresjonistów francuskich i ich następców są tak przepełnione światłem każdej możliwej pory dnia, a czasem także i nocy.

Choć trudno uwierzyć w to, patrząc na bardzo proste i delikatne dzieła impresjonistów francuskich – prekursorów ruchu – swego czasu były tak rewolucyjne, że wywoływały wręcz skandale. Francuskiej publiczności sprzed blisko dwóch wieków trudno było uwierzyć, że malarz może podejmować nie tylko tak pozbawione wzniosłości tematy, jak to się zdarzało impresjonistom, ale także – o, zgrozo! – opuszczać zacisze swojej pracowni i wychodzić ze sztalugą i farbami na zewnątrz, by malować z natury! Współcześnie chyba żaden obraz impresjonistyczny nikogo już nie zgorszy: za to wciąż dzieła reprezentujące ten nurt wspaniale nadają się do tego, by udekorować mieszkanie!

Impresjonizm: obrazy i autorzy uwielbiani przez pokolenia

Ruch impresjonistyczny narodził się w połowie XIX wieku i swoim pojawieniem się zmienił bieg dziejów sztuki. Co interesujące, do dziś ani trochę nie traci na atrakcyjności, a dzieła Moneta, Maneta, Degasa, Renoira czy Van Gogha czy inne malunki impresjonistyczne (albo raczej ich reprodukcje, ponieważ oryginały osiągają rekordowe ceny na licytacjach) nadal są uważane za atrakcyjną ozdobę wnętrza - i to zarówno domowego, jak i firmowego. Obraz impresjonizm ze wschodem słońca - jeden z ulubionych tematów impresjonistów (najbardziej znanym przykładem jest zachwycająca Impresja. Wschód słońca Claude'a Moneta, która nadała nazwę całemu ruchowi i, nawiasem mówiąc, jest współcześnie jednym z najdroższych w historii) - będzie wyglądał świetnie zarówno w biurze, jak i w domowej sypialni czy nawet na ścianie sali restauracji (zwłaszcza, ma się rozumieć, francuskiej!).

Pełne słońca i barw, czyli obrazy olejne i impresjonizm

Jeżeli szukasz klasycznie pięknej, bardzo gustownej dekoracji salonu, sypialni lub właściwie dowolnego innego wnętrza, obrazy impresjonistyczne, zwłaszcza zaś pejzaże, będą wprost idealne! Ich kolorystyka i pogodny nastrój będą się przepięknie komponowały z wnętrzami utrzymanymi w jasnej, zwłaszcza neutralnej kolorystyce, pełnymi światła i naturalnych materiałów. Duża reprodukcja zawieszona w przyciągającym spojrzenia miejscu wnętrza, na przykład nad kanapą w salonie albo na łóżkiem w sypialni, nada ton całemu wnętrzu i sprawi, że będzie wyglądało bardzo, bardzo stylowo!

Obrazy - impresjonizm jako element nowoczesnej dekoracji

 

Najbardziej znane dzieła w impresjonizmie - czy to wspomniana już Impresja Moneta, czy cykl portretów tancerek baletowych i innych scenek rodzajowych pędzla Degasa, czy nawet nieco niepokojące pejzaże Van Gogha - mają w sobie jakąś miękkość i delikatność powstałą na skutek typowej impresjonistycznej techniki malarskiej, polegającej na kładzeniu koloru za pomocą maleńkich kropek i delikatnych pociągnięć pędzla. To, w połączeniu z typową dla tego gatunku pastelową paletą barw, sprawia, że obrazy impresjonistyczne tworzą wspaniały, przyciągający oko kontrast we wnętrzach, które urządzone zostały w surowym i nowoczesnym stylu.

Ulotne impresje, trwała jakość

Pomysły na obrazy impresjonistów może i były oparte na ulotnych momentach i chwilowych wrażeniach, ale o naszych reprodukcjach zdecydowanie nie można powiedzieć, że są "ulotne"! Drukujemy je na bardzo wytrzymałym płótnie, które do złudzenia przypomina tradycyjne płótno malarskie, korzystając z innowacyjnej technologii druku lateksowego, pozwalającej na bardzo realistyczne oddanie kolorów przy jednoczesnym nadaniu im znacznej trwałości. Chwilo, trwaj!