Fototapeta do restauracji

Planujesz przeprowadzić remont w swojej restauracji? A może właśnie otwierasz nowy lokal? Mamy piękne, trwałe, innowacyjne, w pełni bezpieczne dla zdrowia, ekologiczne fototapety! Do restauracji i dla wszystkich tych, którym zależy na naprawdę wyjątkowym efekcie, jest to doskonały wybór! Dzięki właściwie dobranym motywom uzyskasz w swoim lokalu przyjazną i niepowtarzalną atmosferę. Fototapeta do lokalu gastronomicznego może zupełnie odmienić przestrzeń i spowodować, że czując się dobrze w tym miejscu, goście chętniej będą do niej zaglądać. Unikalny klimat, który szybko zostanie doceniony przez klientów, to gwarancja sukcesu na rynku restauratorskim. Przeprowadź kuchenne rewolucje z myloview! 

Fototapeta do greckiej restauracji

Fototapeta do greckiej restauracji

Fototapeta w greckim klimacie idealnie podkreśli charakter restauracji i sprawi, że goście poczują się niemal jak w Grecji!
Kwiecista fototapeta do restauracji

Kwiecista fototapeta do restauracji

Wnętrze restauracji potrzebuje koloru. Dzięki fototapecie w stylu retro uzyskamy interesujący efekt.
59 fototapet
Fototapeta jesienne liście

Fototapeta jesienne liście

Fototapeta z liśćmi paproci, umieszczona na jednej ze ścian, będzie elegancką dekoracją każdej restauracji.
Fototapeta do restauracji: zwierzęta

Fototapeta do restauracji: zwierzęta

Fototapeta ze zwierzętami w subtelny sposób doda charakteru restauracji serwującej kuchnię skandynawską.
Fototapeta w wiosenne ptaki

Fototapeta w wiosenne ptaki

Klasyczny motyw z ptakami odświeży aranżację wnętrza restauracji i wprowadzi do niej rześki, wiosenny klimat.
Fototapeta fioletowa abstrakcja

Fototapeta fioletowa abstrakcja

Abstrakcyjna fototapeta sprawdzi się w nowoczesnej restauracji, której brakuje kolorów i energii.
Fototapeta do restauracji hamburgery

Fototapeta do restauracji hamburgery

Fototapeta z hamburgerami będzie idealnym dodatkiem aranżacyjnym do restauracji typu fast food.
Fototapeta do restauracji: szyszki

Fototapeta do restauracji: szyszki

Grafika z gałązkami jodły świetnie pasuje do naturalnych wnętrz, w których dominuje drewno, brązy i beże.

 

Fototapeta do restauracji – jak wybrać najlepszą?

Wykończenie wnętrza restauracji za pomocą fototapety to jedno z najczęściej spotykanych rozwiązań. Za wykorzystaniem tego typu dekoracji stoi kilka argumentów. Są to przede wszystkim: przystępne ceny, łatwość i szybkość montażu, a także możliwość osiągnięcia „efektu wow” za pomocą jednego, prostego rozwiązania. Końcowy efekt jest łatwy do przewidzenia, możemy go wcześniej zwizualizować za pomocą prostych edytorów graficznych. Mimo niskiej ceny, końcowy wygląd tej ozdoby (w tym przypadku fototapety) do restauracji nigdy nie sprawia wrażenia „budżetowego”, natomiast prosty montaż eliminuje konieczność zatrudnienia ekipy wykończeniowej, co niweluje kolejne dodatkowe koszty wykończenia lub odświeżenia pomieszczenia. Jeśli wciąż nie jesteśmy przekonani, warto poznać dodatkowe zalety wykorzystania tej dekoracji. Poniżej kilka argumentów dla niezdecydowanych.

Stylowa fototapeta – restauracja na najwyższym poziomie

Dobra restauracja to przede wszystkim dobra kuchnia. Kolejną rzeczą, która decyduje o wyborze bądź rezygnacji z danej restauracji, jest jej wystój. To właściwie pierwszy czynnik, na który goście zwracają uwagę wchodząc do nowego miejsca. Dlatego tak ważne jest pierwsze wrażenie: drugiej szansy najczęściej nie ma. Estetyka i schludność powinny iść w parze z wygodą i przytulnością. Niezależnie do tego, czy nasz lokal specjalizuje się w owocach morza, serwuje kuchnię tradycyjną czy jakąkolwiek kuchnię świata, fototapeta do restauracji jest dobrym i gustownym rozwiązaniem. Najtrudniej o gustowne wykończenie wnętrz w restauracjach serwujących kuchnie świata czy regionów: restauracje włoskie, meksykańskie czy tajskie, oderwane od swojego kontekstu i naturalnego otoczenia, bardzo łatwo zamieniają się w skansen i cepelię. Chcąc nacechować te pomieszczenia i nadać im klimat, popadamy niejednokrotnie w sztampę. I tak nie zjemy burrito bez bliskiego spotkania z sombrero. Dobra pizza serwowana jest najczęściej w otoczeniu aranżacji z martwą naturą: konstrukcje złożone ze sztucznych owoców i warzyw zdobią stoły pokryte grubymi, płóciennymi obrusami, które odwołują się do skromnego wystroju robotniczych trattorii. Kuchnia azjatycka to najczęściej bambusowe maty czy podkładki – jednym słowem – nuda! Coś, co pozwoli łatwo uniknąć tego rodzaju kalek to fototapeta! Restauracja od razu nabierze swojego autentycznego, oryginalnego stylu, bez konieczności wykorzystania typowych rekwizytów nawiązujących do estetyki kiczu.

Oryginalne fototapety - do restauracji tradycyjnej, wege, francuskiej i nie tylko

Nuda i powtarzalność to charakterystyka, której chcemy unikać na powierzchniach komercyjnych. Dodatkowo, kuchnia stała się ważnym elementem stylu życia, a jedzenie jest wpisane w szeroki kontekst kultury konsumpcji. Wnętrze restauracji ma zatem „sprzedać” nie tylko pozycje z karty dań, ale także określony ich kontekst: bio, wege, fit, tradycję, orientalność, regionalizm. Najbardziej niewymuszoną formą dekoracji oraz sposobem na ciekawą prezentację tego kontekstu, jaki od niedawna zaczął towarzyszyć gastronomii jest oczywiście fototapeta. Restauracja, w której przedstawione będą realistyczne zdjęcia potraw czy poszczególnych składników i wybranych produktów są najprostszą, ale też najbardziej atrakcyjną formą ozdoby.

Szczególnie, gdy uwzględnimy fakt, że coraz więcej restauracji specjalizuje się w zaledwie kilku daniach, opartych na wysokiej jakości składnikach (lokalne uprawy i dostawcy) lub ich oryginalności (importowane, niedostępne w Polsce produkty). Szeroki wachlarz wzorów i motywów sprawia, że jest ciekawym sposobem na zaakcentowanie filozofii czy idei, jaka stoi za danym przedsiębiorstwem, jest idealnie dobrana fototapeta. Do restauracji będzie to strzał w dziesiątkę!

Prosty sposób na stylowe wnętrze

Jednym z topowych aranżacyjnych lifehacków, pozwalających na optyczne powiększenie małej, zamkniętej przestrzeni, jest użycie fototapety do restauracji z efektem 3D. Z uwagi na to, że wykorzystuje jedynie elementy konstrukcyjne wnętrza, nie musimy szukać dodatkowego miejsca na „ozdoby” ani stwarzać specjalnych warunków. Połączenie aspektów dekoracyjnych i tricków optycznych nie wymaga od nas również specjalistycznej wiedzy czy doświadczenia w aranżacji wnętrz. Wystarczy pamiętać o kilku głównych zasadach, by z powodzeniem łączyć funkcjonalność ze zdobnictwem. W takiej sytuacji możemy postawić zarówno na większe elementy, jak i drobny pattern, pokrywający całościowo powierzchnię ściany. Fototapeta do restauracji z założenia powinna opierać się na jasnych kolorach. Przede wszystkim kojarzą się one z czystością, w domyśle, z dobrymi warunkami sanitarnymi. Optycznie powiększają pomieszczenie, rozjaśniając je, podkreślając naturalne światło słoneczne. Lepiej też wychodzą na zdjęciach, które będą promowały naszą restaurację na stronie www czy w social mediach. Oczywiście, wszystko jest względne i czasem ciemne barwy lepiej oddają charakter restauracji. W przypadku sushi barów świetnie sprawdzają się bardzo ciemne wnętrza i czarne dodatki. Ciemne ściany są jednak większym wyzwaniem i sprawdzą się w nieco większych przestrzeniach. Ważne pod kątem optycznego powiększenia przestrzeni są również motywy i wzory na wybranej dekoracji. Złożone grafiki i zdjęcia mogą wywołać poczucie chaosu i przytłoczenia. Dlatego lepiej będzie postawić na delikatne wzornictwo i przede wszystkim pamiętać, że w małych pomieszczeniach zasada „mniej znaczy więcej” jest naczelna.