Fototapety wg wnętrz - Restauracja

Planujesz przeprowadzić remont w swojej restauracji? A może właśnie otwierasz nowy lokal? Piękne, trwałe, innowacyjne, w pełni bezpieczne dla zdrowia, ekologiczne fototapety do restauracji to doskonały wybór dla wszystkich tych, którym zależy na naprawdę wyjątkowym efekcie. Dzięki właściwie dobranym motywom uzyskasz w swojej restauracji przyjazną i niepowtarzalną atmosferę. Fototapeta do lokalu gastronomicznego może zupełnie odmienić przestrzeń i spowodować, że czując się dobrze w tym miejscu, goście chętniej będą do niej zaglądać. Unikalny klimat, który szybko zostanie doceniony przez klientów, to gwarancja sukcesu na rynku restauratorskim. Przeprowadź kuchenne rewolucje z myloview!
Fototapeta do greckiej restauracji

Fototapeta do greckiej restauracji

Fototapeta w greckim klimacie idealnie podkreśli charakter restauracji i sprawi, że goście poczują się niemal jak w Grecji!
Fototapeta restauracja retro

Fototapeta restauracja retro

Wnętrze restauracji potrzebuje koloru. Dzięki fototapecie retro uzyskamy interesujący efekt.
26 fototapet
Fototapeta jesienne liście

Fototapeta jesienne liście

Fototapeta z liśćmi paproci, umieszczona na jednej ze ścian, będzie elegancką dekoracją każdej restauracji.
Fototapeta do restauracji: zwierzęta

Fototapeta do restauracji: zwierzęta

Fototapeta ze zwierzętami w subtelny sposób doda charakteru restauracji serwującej kuchnię skandynawską.
Fototapeta w wiosenne ptaki

Fototapeta w wiosenne ptaki

Klasyczny motyw z ptakami odświeży aranżację wnętrza restauracji i wprowadzi do niej rześki, wiosenny klimat.
Fototapeta fioletowa abstrakcja

Fototapeta fioletowa abstrakcja

Abstrakcyjna fototapeta sprawdzi się w nowoczesnej restauracji, której brakuje kolorów i energii.
Fototapeta do restauracji hamburgery

Fototapeta do restauracji hamburgery

Fototapeta z hamburgerami będzie idealnym dodatkiem aranżacyjnym do restauracji typu fast food.
Fototapeta do restauracji: szyszki

Fototapeta do restauracji: szyszki

Grafika z gałązkami jodły świetnie pasuje do naturalnych wnętrz, w których dominuje drewno, brązy i beże.

 

Jak wybrać tapety do restauracji?

Wykończenie wnętrza restauracji za pomocą fototapety to jedno z najczęściej spotykanych rozwiązań. Za wykorzystaniem fototapety do restauracji stoi kilka argumentów. Są to przede wszystkim: przystępne ceny, łatwość i szybkość montażu, a także możliwość osiągnięcia „efektu wow” za pomocą jednego, prostego rozwiązania. Fototapety w restauracji to wybór nie obciążony dużym ryzykiem: efekt jest łatwy do przewidzenia, możemy go wcześniej zwizualizować za pomocą prostych edytorów graficznych. Mimo niskiej ceny, wygląd końcowy tapety do restauracji nigdy nie sprawia wrażenia „budżetowego”, natomiast prosty montaż eliminuje konieczność zatrudnienia ekipy wykończeniowej, co niweluje kolejne dodatkowe koszty wykończenia lub odświeżenia pomieszczenia. Jeśli wciąż nie jesteśmy przekonani, warto poznać dodatkowe zalety wykorzystania fototapety w restauracji. Poniżej kilka argumentów dla niezdecydowanych.

Fototapeta w restauracji nadaje styl

Dobra restauracja to przede wszystkim dobra kuchnia. Kolejną rzeczą, która decyduje o wyborze bądź rezygnacji z danej restauracji, jest jej wystój. To właściwie pierwszy czynnik, na który goście zwracają uwagę wchodząc do nowego miejsca. Dlatego tak ważne jest pierwsze wrażenie: drugiej szansy najczęściej nie ma. Estetyka i schludność powinny iść w parze z wygodą i przytulnością. Niezależnie do tego, czy nasz lokal specjalizuje się w owocach morza, serwuje kuchnię tradycyjną czy jakąkolwiek kuchnię świata, fototapeta do restauracji jest dobrym i gustownym rozwiązaniem. Najtrudniej o gustowne wykończenie wnętrz w restauracjach serwujących kuchnie świata czy regionów: restauracje włoskie, meksykańskie czy tajskie, oderwane od swojego kontekstu i naturalnego otoczenia, bardzo łatwo zamieniają się w skansen i cepelię. Chcąc nacechować te pomieszczenia i nadać im klimat, popadamy niejednokrotnie w sztampę. I tak nie zjemy burrito bez bliskiego spotkania z sombrero. Dobra pizza serwowana jest najczęściej w otoczeniu aranżacji z martwą naturą: konstrukcje złożone ze sztucznych owoców i warzyw zdobią stoły pokryte grubymi, płóciennymi obrusami, które odwołują się do skromnego wystroju robotniczych trattorii. Kuchnia azjatycka to najczęściej bambusowe maty czy podkładki. Fototapeta restauracja pozwala łatwo uniknąć tego rodzaju kalek. Pomaga stworzyć autentyczny styl, bez konieczności wykorzystania typowych rekwizytów nawiązujących do estetyki kiczu.

Wyróżnij się! Oryginalne fototapety w restauracji

Nuda i powtarzalność to charakterystyka, której chcemy unikać na powierzchniach komercyjnych. Dodatkowo, kuchnia stała się ważnym elementem stylu życia, a jedzenie jest wpisane w szeroki kontekst kultury konsumpcji. Wnętrze restauracji ma zatem „sprzedać” nie tylko pozycje z karty dań, ale także określony ich kontekst: bio, wege, fit, tradycję, orientalność, regionalizm. Fototapeta restauracja jest najbardziej niewymuszoną formą dekoracji oraz sposobem na ciekawą prezentację tego kontekstu, jaki od niedawna zaczął towarzyszyć gastronomii. Tapety do restauracji przedstawiające realistyczne zdjęcia potraw czy poszczególnych składników i wybranych produktów są najprostszą, ale też najbardziej atrakcyjną formą ozdoby. Szczególnie, gdy uwzględnimy fakt, że coraz więcej restauracji specjalizuje się w zaledwie kilku daniach, opartych na jakości składników (lokalne uprawy i dostawcy) lub ich oryginalności (importowane, niedostępne w Polsce produkty). Fototapeta do restauracji oferuje taki repertuar wzorów i motywów, żejest ciekawym sposobem na zaakcentowanie filozofii czy idei, jaka stoi za danym przedsiębiorstwem.

Fototapety w restauracji: sposób na stylowe wnętrze

Fototapeta restauracja jest idealna do małych pomieszczeń i budynków. Jest jednym z topowych aranżacyjnych lifehacków, pozwalających na optyczne powiększenie małej, zamkniętej przestrzeni. Z uwagi na to, że wykorzystuje jedynie elementy konstrukcyjne wnętrza, nie musimy szukać dodatkowego miejsca na „ozdoby” ani stwarzać specjalnych warunków. Połączenie aspektów dekoracyjnych i tricków optycznych nie wymaga od nas również specjalistycznej wiedzy czy doświadczenia w aranżacji wnętrz. Wystarczy pamiętać o kilku głównych zasadach, by z powodzeniem łączyć funkcjonalność ze zdobnictwem. W takiej sytuacji możemy postawić zarówno na większe elementy, jak i drobny pattern, pokrywający całościowo powierzchnię ściany. Fototapeta do restauracji z założenia powinna opierać się na jasnych kolorach. Przede wszystkim kojarzą się one z czystością, w domyśle, z dobrymi warunkami sanitarnymi. Optycznie powiększają pomieszczenie, rozjaśniając je, podkreślając naturalne światło słoneczne. Lepiej też wychodzą na zdjęciach, które będą promowały naszą restaurację na stronie www czy w social mediach. Oczywiście, wszystko jest względne i czasem ciemne barwy lepiej oddają charakter restauracji.

W przypadku sushi barów świetnie sprawdzają się bardzo ciemne wnętrza i czarne dodatki. Ciemne ściany są jednak większym wyzwaniem i sprawdzą się w nieco większych przestrzeniach. Ważne, pod kątem optycznego powiększenia przestrzeni, są również motywy i wzory na wybranej fototapecie. Złożone grafiki i zdjęcia mogą wywołać poczucie chaosu i przytłoczenia. Stąd lepiej będzie postawić na delikatne wzornictwo. I przede wszystkim pamiętać, że w małych pomieszczeniach zasada „mniej znaczy więcej” jest naczelna.