Obrazy wg wnętrz - Szkoła Tańca

Mało która forma aktywności jest w stanie dostarczyć nam tyle przyjemności oraz satysfakcji co taniec. Osoby szalejące na parkiecie mają możliwość wyrażenia swoich emocji, a także spalenia kilku dodatkowych kalorii. A to wszystko w trakcie świetnej zabawy! Nic więc dziwnego, iż na rynku wciąż przybywa szkół tańca. Aby jednak zajęcia w takim miejscu były nie tylko owocne, ale i przyjemne, musi ono posiadać odpowiedni wystrój. Istnieje wiele sposobów na jego osiągnięcie. Spośród wszystkich dostępnych opcji szczególnie warto zwrócić uwagę na obrazy do szkoły tańca. Umiejętnie posługując się nimi możecie w oryginalny sposób uatrakcyjnić ściany sal do ćwiczeń, szatni, korytarzy, recepcji. Aby ułatwić Wam to zadanie, zebraliśmy razem kilka ciekawych pomysłów aranżacyjnych, wykorzystujących właśnie takie obrazy. Szkoła tańca to miejsce, gdzie dominuje pozytywna energia. Warto więc wybrać do niej dekoracje, które sprawią, iż będzie ona jeszcze bardziej odczuwalna!

59 obrazów

 

Ekspresyjne obrazy do szkoły tańca

Choć pozornie wydawać by się mogło, iż w szkole tańca możemy wykorzystać niemal dowolne dekoracje, to jednak najlepsze efekty osiągniemy wtedy, gdy postaramy się odpowiednio dopasować ozdoby do konkretnego wnętrza. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, iż obrazy do szkoły tańca prezentują się najlepiej gdy nawiązują do wykorzystywanej w danym miejscu muzyki. Dzięki temu sam wygląd sal zaczyna wprawiać osoby ćwiczące we właściwy nastrój. Natomiast w przypadku korytarzy oraz recepcji możemy sięgnąć po bardziej neutralne wzory. Oczywiście wybrane przez nas dekoracje powinny być także spójne kolorystycznie. Jeżeli zastosujemy się do tych porad, ostateczny efekt na pewno będzie atrakcyjny dla odwiedzających naszą szkołę klientów.

Balet i nie tylko – subtelne obrazy do szkoły tańca

Pośród szkół tańca szczególnym przypadkiem są te, które specjalizują się w balecie. Tego typu miejsca zwykle kojarzą nam się ze spokojną muzyką, delikatnością oraz subtelnością. Ozdoby, które wybierzemy do szkoły baletowej powinny być utrzymane właśnie w takim klimacie. W pierwszej kolejności powinniśmy więc rozważyć obrazy pastelowe, na których dominuje łagodna kolorystyka. Bardzo dobrym pomysłem będą na przykład wzory nawiązujące stylistyką do malarstwa akwarelowego. Pamiętajmy także, iż balet wymaga skupienia oraz koncentracji, więc wybrane przez nas dekoracje nie powinny rozpraszać ćwiczących osób. Jeśli chodzi natomiast o najkorzystniejszą tematykę do takiego miejsca, to mamy naprawdę sporo możliwości. Świetnie sprawdzą się między innymi obrazy z nastrojowymi krajobrazami oraz motywami  nawiązującymi do natury.

Efektowne obrazy – szkoła tańca powinna być kolorowa!

Kiedy myślimy o muzyce typu rock, disco czy twist, na pewno w wyobraźni pojawiają się zwykle energetyczne zespoły oraz towarzysząca im kolorowa estetyka. Choć może brzmieć to zaskakująco, a nawet paradoksalnie, to barwy potrafią mieć olbrzymie znaczenie dla tańca! W choreografii nie bez powodu wykorzystuje się efektowne stroje, a także specjalne, wielokolorowe oświetlenie. Dopiero połączenie wielu elementów wizualnych i dźwiękowych przekłada się na ostateczny wygląd całego układu tanecznego. Podczas planowania aranżacji wnętrz szkoły również warto wypróbować efekty jakie można uzyskać z pomocą dekoracji w konkretnych barwach. Obrazy o wyrazistych, intensywnych kolorach to ozdoby, które idealnie sprawdzą się w salach do tańców nowoczesnych. Natomiast wzory w głębokich, nasyconych barwach (jak czerń, czerwień, czy brąz) znakomicie pasować będą do szkół specjalizujących się w klasycznych tańcach towarzyskich, takich jak walc czy tango.

Szczypta egzotyki: obrazy do szkoły tańca brzucha

Pośród ludzi aktywnych coraz większą popularnością cieszą się tańce z odległych stron świata: bachata, zumba, salsa, rumba... a także taniec brzucha! Choć wszystkie one są na swój sposób niepowtarzalne i wyjątkowe, to ostatnia z tych opcji wyróżnia się szczególnie oryginalną estetyką. W szkole uczącej tańca brzucha powinniśmy śmiało umieścić obrazy w klimatach orientalnych (na przykład wizerunek egzotycznej tancerki lub tancerza). Nie tylko uatrakcyjnią one wygląd sal oraz korytarzy, ale także nadadzą całemu wnętrzu ciekawego i oryginalnego charakteru.

Radość i ruch – obrazy do szkoły tańca dla dzieci

Nie tylko dorośli lubią tańczyć. Dla dzieci to przecież jeden z najbardziej naturalnych i najprzyjemniejszych sposobów na wyrażenie swoich pozytywnych emocji. Na rynku nie brakuje więc szkół tańca przeznaczonych właśnie dla maluchów. W przypadku takich miejsc właściwy wystrój staje się jeszcze ważniejszy. Dzieci, aby w pełni móc cieszyć się tańcem, muszą odczuwać pełny komfort – wynikający również z atrakcyjnego, przyjemnego wyglądu otoczenia. W naszej ofercie odnajdziecie bardzo dużo obrazów tanecznych dedykowanych właśnie najmłodszym.