Plakaty wg kategorii - Amsterdam

Każda z europejskich stolic posiada w sobie coś niepowtarzalnego. Te najbardziej znane, jak Paryż, Rzym, Londyn czy Wiedeń, każdy kojarzy doskonale. Inne pozostają wciąż nieco w cieniu najsłynniejszych. Do tej nieco „zaniedbanej” grupy należy i stolica Holandii – Amsterdam. My jednak postanowiliśmy naprawić ten stan rzeczy i zaprezentować liczne walory tego miasta, projektując poświęcone mu plakaty. Amsterdam jest nie tylko miejscem pięknym, ale i unikatowym pod wieloma kątami. Miasto to oferuje odwiedzającym między innymi urokliwe kamienice, rozkwiecone tulipanami skwery oraz... wodne kanały. „Wenecja północy” – to jedno z określeń, jakim nazywa się czasem Amsterdam. Plakat z tym miastem jest więc ozdobą, która może zaskoczyć nas swoim potencjałem.

45 plakatów

 

Barwne plakaty: Amsterdam i jego kamienice

Wszystkie miasta bez wyjątku posiadają swój najbardziej rozpoznawalny motyw, który trafia na pocztówki, króluje pośród pamiątek i musi się obowiązkowo znaleźć na zdjęciach z podróży. W przypadku Amsterdamu, rola ta przypadła tamtejszym barwnym kamienicom. Każdy na pewno bez trudu dostrzeże ich unikatowość. Wąska budowa, kolorowe fasady i kontrastowe framugi – oto jak wyglądają najpiękniejsze z ulic miasta Amsterdam. Plakat ukazujący tą oryginalną architekturę świetnie sprawdzi się jako dekoracja eleganckiej sypialni albo salonu. Taki motyw nie tylko subtelnie potrafi przełamać monotonię kolorystyczną, ale również sprawić, iż wybrane pomieszczenie nabierze własnego charakteru, kojarzącego się z podróżami, turystyką i poznawaniem nowych miejsc. Kiedy warto sięgnąć po tego rodzaju plakat? Amsterdam i jego kamienice w formie naściennej ozdoby, na pewno przypadną do gustu zarówno osobom, które kiedyś odwiedziły to miasto, tym którzy dopiero to planują, jak i wszystkim, ceniącym unikatową, zabytkową i estetyczną architekturę.

Rowerowy Amsterdam – plakat z dwoma kółkami

Nie tylko kamienice stanowią o wyjątkowości tego miasta. Kolejnym motywem, z którym dużo osób kojarzy Amsterdam, są rowery. Miasto to niemal oszalało na ich punkcie! Infrastruktura dla rowerzystów jest tam na najwyższym, światowym poziomie i często stawia się ją za wzór dla innych metropolii. Nic więc dziwnego, iż według najnowszych szacunków aż 70% komunikacji w mieście opiera się właśnie na rowerach! Jeżeli więc i my jesteśmy zapalonymi rowerzystami, cenimy ekologiczne środki transportu albo postrzegamy te jednoślady jako coś kultowego, śmiało sięgnijmy po przedstawiające je plakaty. Amsterdam bez wahania można nazwać „stolicą rowerów”. Wzory znajdujące się w naszej ofercie zostały specjalnie dopracowane tak, aby ukazywać je w najbardziej atrakcyjny i efektowny sposób. Obejmują one więc zarówno fotografie na tle charakterystycznej zabudowy stolicy Holandii (wspomnianych wcześniej kamienic oraz kanałów) jak i ciekawe grafiki, nawiązujące wizualnie do technik malarskich albo szkiców. Jak więc widać – każdy odnajdzie coś dla siebie w tej kategorii plakatów. Amsterdam to nie tylko przepiękne zabytki – to także rowerowy styl życia!

Ajax Amsterdam – plakat dla miłośników piłki nożnej

O ile nasza poprzednie propozycje skierowane były głównie do osób lubiących podróże oraz poznawanie metropolii od różnych stron, tak teraz chcemy zaprezentować coś z zupełnie innej tematyki. Miasta oprócz swoich zabytków i atrakcji często szczycą się również... klubami piłkarskimi. A ten z Amsterdamu, bez wątpliwości należy do europejskiej jak i światowej czołówki. Mamy na myśli oczywiście najsłynniejszy holenderski klub piłkarski – Ajax Amsterdam. Plakat, który może zarówno przedstawiać logo klubu, jego piłkarzy, trybuny lub cały stadion, to doskonała dekoracja do pokoju każdego kibica. Holendrzy od zawsze znajdowali się pośród najlepszych piłkarzy świata, a ogólne zaangażowanie w ten sport, jest wcale nie mniejsze niż w naszym kraju! Jeżeli więc chcemy spojrzeć nieco od innej strony na Amsterdam, plakat piłkarski będzie na to świetnym sposobem!

Tulipanowe plakaty – Amsterdam miastem kwiatów

Pośród wielu motywów nawiązujących tematem do stolicy Holandii, warto wymienić jeszcze jeden – tulipany. Kwiaty te stały się wręcz symbolem tego państwa. Nic więc dziwnego, że nie brakuje ich również w najważniejszym z miast całego kraju. Doskonale zdając sobie sprawę z ich znaczenia, a także niezwykłego piękna, postanowiliśmy wprowadzić je do oferty naszych plakatów. Dzięki nim, Amsterdam nabrał jeszcze większej ilości barw, a tym samym stał się idealną dekoracją do wszystkich pomieszczeń, które potrzebują ożywienia oraz ocieplenia. Doskonale mogą więc przełamać monotonię jasnej kuchni, albo stać się główną atrakcją zbyt nijakiego salonu.