Obrazy wg kategorii - Mapa świata

Kiedy patrzymy na obraz mapa świata z reguły pierwsze, co przychodzi nam do głowy, to nie wakacyjne plany podróży, lecz szkolna mapa z sali geograficznej. Godziny spędzone nad żmudną nauką krain geograficznych, wszystkich państw i ich stolic sprawiły, że większość z nas ma negatywne skojarzenia z mapami. Chcemy Wam jednak pokazać, że mapa świata obraz na płótnie może być zachwycającą dekoracją salonu, pokoju dziecięcego, a nawet kuchni. Odczarujemy dla Was szkolne wspomnienia i rzucimy zupełnie nowe światło na tę formę dekoracji. Zaskakujące podejścia do tematu sprawiają, że mapa świata obraz na płótnie może przyjąć formę origami, współczesnego dzieła sztuki czy zabytkowych dokumentów z czasów kolonialnych. 
Obraz mapa świata czarno-biała

Obraz mapa świata czarno-biała

Obraz z czarno-białą mapą świata to nowoczesna propozycja do salonu, lub stylowego biura.
Obraz mapa świata retro

Obraz mapa świata retro

Jeśli Twoje pomieszczenie utrzymane jest w stylistyce vintage, postaw na mapę świata w starodawnym klimacie.
52 obrazów
Obraz mapa z napisów

Obraz mapa z napisów

Obraz z motywem mapy skomponowanej z kolorowych napisów to idealny wybór do pokoju nastolatka.
Obraz mapa świata w błękicie

Obraz mapa świata w błękicie

Dla osób, które preferują pastelowe barwy, przygotowaliśmy obraz mapy świata w delikatnym, błękitnym odcieniu.
Obraz kolorowa mapa świata

Obraz kolorowa mapa świata

Obraz z wielokolorową mapą świata wprowadzi do pomieszczenia radosne barwy i rozświetli monotonną ścianę.
Obraz mapa świata akwarela

Obraz mapa świata akwarela

Jesteś wielbicielem malarstwa? Jeśli tak, to wybierz obraz z mapą świata inspirowany akwarelowymi dziełami sztuki.
Obraz mapa vintage

Obraz mapa vintage

Obraz z mapą vintage sprawdzi się w mieszkaniu urządzonym w stylu eklektycznym lub w rustykalnych wnętrzach.
Obraz mapa kolorowe plamy

Obraz mapa kolorowe plamy

Obraz z mapą świata z kolorowych plam to wesoła propozycja do pokoju dziennego lub pokoju Twojej pociechy.
Obraz minimalistyczna mapa

Obraz minimalistyczna mapa

Obraz z minimalistyczną, monochromatyczną mapą doskonale wkomponuje się w nowoczesne wnętrze.
Obraz mapa starodawna

Obraz mapa starodawna

Obraz ze starodawną mapą to uniwersalna ozdoba, która nada szyku salonowi, a także lokalowi gastronomicznemu.

 

Obraz mapa świata nie jedną ma twarz

Kiedy myślimy o mapach do głowy przychodzą nam dwa rodzaje: polityczne - z podziałami na państwa oraz fizyczne - z wydzielonymi krainami geograficznymi. To właśnie na nich najczęściej uczyliśmy się w szkole. Oferta naszego sklepu to jednak o wiele więcej. Na potrzeby dydaktyczne znajdzie się także profesjonalnie opracowana mapa polityczna świata obraz, stawiamy jednak na oryginalne i nietuzinkowe podejścia do tematu. Dlatego w naszym asortymencie występuje:

  • obraz mapa świata przypominający opracowaną do perfekcji sztukę origami, 
  • obraz niczym wyjęty z pracowni Jacksona Pollocka przedstawiający kontynenty w formie rozchlapanych plam farby 
  • czy obraz mapa świata w stylu retro nawiązująca do wypraw kolonialnych z XIX wieku. 

Dzięki szerokiej ofercie wzorów, niezależnie od tego, w jakim stylu urządziłeś wnętrze, bez żadnych problemów znajdziesz taki obraz mapa świata na ścianę, który stworzy z nim harmonijną całość.

Podróż do przeszłości, czyli obraz mapa świata w stylu retro

Doskonałym uzupełnieniem salonu w stylu kolonialnym jest przepiękny, zabytkowy globus z XIX wieku znaleziony w antykwariacie albo na pchlim targu. Jest to jednak okaz niezwykle rzadki i, trzeba przyznać, kosztowny. W naszej ofercie znajdziesz równie zachwycający obraz mapa świata przypominający rozłożony nadruk ze starodawnego globusa. Muzealny charakter wzoru i znajdujące się naokoło mitologiczne przedstawienia doskonale naśladują prawdziwe, historyczne dokumenty. Jeśli Twój salon nawiązuje do stylu vintage, ale nie posiada cech kolonialnych, warto sięgnąć po nieco bardziej typowy obraz mapa świata, który od standardowych map różni się kolorystyką. Klasyczne przedstawienie kontynentów przypominające pożółkły dokument lub zdjęcie w stylu sepia będzie znakomicie korespondować z salonem w stylu retro. Przepięknie wygląda także obraz mapa świata na ścianę z zabytkowym kompasem w metalowej oprawie. Wzór ten będzie pasował zwłaszcza do wnętrz, w których znajdują się mosiężne lampy, świeczniki lub meble o stalowych okuciach.

Mniej znaczy więcej – minimalistyczny obraz mapa świata w salonie

Obraz mapa świata na ścianę to także doskonała propozycja do nowoczesnego wnętrza. Jeśli szukasz wyrazistej dekoracji w minimalistycznym stylu, to mamy coś specjalnie dla Ciebie. Oszczędnie urządzony salon, w którym dominują monochromatyczne kolory potrzebuje odpowiednio dobranych dodatków, aby zachować swój unikalny charakter.

  • Mapa świata obraz na płótnie przedstawiający lądy w postaci konturów lub poskładanych figur origami będzie znakomitym uzupełnieniem nowoczesnego wnętrza.
  • Strzałem w dziesiątkę będzie także obraz mapa świata przedstawiający kontynenty na białej, ceglanej ścianie w stylu skandynawskim lub drewnianym tle. 
  • A jeśli szukasz detalu, który ożywi stonowaną przestrzeń, warto sięgnąć po obiekt przypominający wielobarwne dzieła z nurtu action painting. Obraz mapa świata na ścianę przypominający rozchlapane plamy farby, które układają się w kształt poszczególnych kontynentów, to świetna propozycja dla miłośników sztuki współczesnej. 

Pokój dziecięcy w wydaniu światowym

Jeśli Twoje dziecko interesuje się geografią, warto uwzględnić jego pasję odpowiednio aranżując pokój. Kolorowe i oryginalne przedstawienia kontynentów będą nie tylko ciekawą dekoracją, ale także świetną okazją do pogłębiania wiedzy. Mapa polityczna świata obraz przypominająca wystrój sali geograficznej nie jest jednak najlepszym wyborem. Poszukaj nowoczesnych, wielobarwnych wzorów dopasowanych do wieku Twojego dziecka. Świetnym pomysłem jest mapa świata z zaznaczonymi miastami, przy których znajdują się miniatury najważniejszych budowli i zabytków.

Obraz mapa świata od kuchni

Oryginalne podejście do zagadnień jakim są mapy sprawia, że dekoracja w stylu geograficznym może się świetnie prezentować także w kuchni. Do takiej przestrzeni proponujemy mapa świata obraz na płótnie przedstawiający kontynenty w formie kształtów usypanych z różnobarwnych, egzotycznych przypraw. Innym rozwiązaniem są obrazy, na których poszczególne lądy złożone zostały z typowych dla danego regionu produktów albo potraw. Kompozycja taka nawiązująca do prac autorstwa Giuseppe Arcimboldi będzie unikalną i zachwycającą dekoracją kuchni.