Obrazy minimalistyczne

Umiar i oszczędność w środkach przekładają się na elegancję oraz wrażenie spójności. Z takiego założenia wyszli artyści tworzący w nurcie minimalizmu. Ich sztukę trudno zdefiniować w kilku słowach – poszczególne dzieła potrafią różnić się od siebie zarówno tematem, estetyką, jak i ogólnym nastrojem. Minimalistyczne obrazy posiadają jednak wspólny mianownik: poprzez swoją surowość wszystkie są niezwykle wyraziste i efektowne. Mimo to pozostają dekoracją uniwersalną, pasującą niemal do każdego rodzaju wnętrza. Czy więc pragniemy udekorować przestronny salon, długi korytarz, klasyczny gabinet, czy nowoczesną sypialnię, to zdecydowanie warto rozważyć sięgnięcie właśnie po takie ozdoby. Obrazy minimalistyczne pomogą nam w ciekawy sposób uatrakcyjnić przestrzeń naszego domu!

Kobiecy obraz do sypialni

Kobiecy obraz do sypialni

W kobiecej przestrzeni nie może zabraknąć ciekawych dodatków ściennych. Nasza propozycja obrazu z kobietą, będzie idealnie współgrać z ciepłymi barwami.
Minimalistyczny obraz z lasem

Minimalistyczny obraz z lasem

Obraz z drzewami utrzymany w czarno-białej tonacji, to doskonałe uzupełnienie minimalistycznego stylu.
50 obrazów
Obraz minimalistyczny z ptakami

Obraz minimalistyczny z ptakami

Minimalistyczny obraz też potrafi dobrze udekorować przestrzeń. Dodatkowo żywa kolorystyka na obrazie urozmaici wnętrze.
Geometryczny obraz z jeleniem

Geometryczny obraz z jeleniem

Jeżeli szukasz modernistycznej ozdoby ściennej do poczekalni w salonie kosmetycznym to zdecyduj się na minimalistyczny obraz w geometrycznym przedstawieniu.
Obraz minimalistyczny do salonu

Obraz minimalistyczny do salonu

Geometryczna kompozycja na obrazie podkreśli nowoczesny wystrój mieszkania. Taki obraz warto umieścić na ścianie w salonie.
Górski obraz minimalizm

Górski obraz minimalizm

Obraz nie zawsze musi być zawieszony na ścianie. Wystarczy, że postawisz go na komodzie lub ziemi i oprzesz o ścianę, a dekoracja od razu nabierze nowego charakteru.
Czarno-biały obraz z mapą świata

Czarno-biały obraz z mapą świata

Obraz z minimalistyczną, monochromatyczną mapą doskonale wkomponuje się w nowoczesne wnętrze.
Nowoczesny obraz z abstrakcją

Nowoczesny obraz z abstrakcją

Wyrazista kolorystyka obrazu abstrakcyjnego przypadnie do gustu nastolatkom oraz miłośnikom sztuki współczesnej.
Minimalistyczny obraz z monsterą

Minimalistyczny obraz z monsterą

Czarno-biała natura zawsze wygląda niesamowicie! Obraz z liśćmi monstery to jedna z naszych ulubionych dekoracji ściennych.
Obraz minimalizm do przedpokoju

Obraz minimalizm do przedpokoju

W salonie nie powinno zabraknąć dekoracyjnych akcentów. Obraz w stylu minimalistycznym to uniwersalna propozycja.
Obraz pastelowe piórka

Obraz pastelowe piórka

Jeżeli szukasz ciekawego pomysłu na prezent, to zdecyduj się na plakat lub obraz!
Obraz księżyc w górach

Obraz księżyc w górach

Motywy abstrakcyjne sprawdzą się w każdej aranżacji, np. w jadalni, a nawet w pokoju nastolatka.

 

Minimalistyczne obrazy geometryczne: figury, punkty i linie

Minimalistyczne ozdoby, jak wspomnieliśmy już we wstępie, potrafią być bardzo zróżnicowane. Jednak jednym z motywów częściej wykorzystywanych na tego rodzaju wzorach jest geometria. Wszelkie figury (najróżniejszych kształtów oraz kolorów), proste linie i odcinki, łuki, kropki, punkty – to tylko niektóre z elementów, jakie trafiły w Myloiview na obrazy minimalistyczne. Dekoracje utrzymane w takiej estetyce doskonale sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych... ale niekoniecznie oszczędnych w środkach! Przykładowo umieszczenie minimalistycznego płótna na ścianie kolorowego, wypełnionego innymi ozdobami pomieszczenia, pozwoli osiągnąć intrygujący i oryginalny efekt, oparty na wrażeniu kontrastu. Zdecydowanie warto rozważyć również wykorzystanie olbrzymiego potencjału obrazów przedstawiających abstakcję, kolorowe figury geometryczne lub plątaninę tęczowych linii. Taka dekoracja idealnie sprawdzi się nawet w wielobarwnym, żywym wnętrzu (na przykład salonie urządzonym w stylu lat siedemdziesiątych), jeszcze bardziej podkreślając jego charakter.

Czerń i biel – obrazy minimalistyczne pod kątem kolorów

Pojęcie „minimalizm” nie odnosi się jednak wyłącznie do motywów przedstawionych na danym obrazie. Innym wyznacznikiem tego artystycznego nurtu może być oszczędne posługiwanie się kolorem. Nierzadko artyści minimalistyczni ograniczają się wyłącznie do dwóch barw – w tym sprawdzonego i gustownego połączenia czerni oraz bieli. Oczywiście tego rodzaju obrazy również odnajdziecie w ofercie Myloview. Powtarzalne wzory, mozaiki w różnych odcieniach szarości, cieniowane grafiki komputerowe – to przykłady motywów, po które powinniśmy sięgnąć szukając ozdoby łatwo komponującej się z pomieszczeniem. Takie dekoracje stwarzają wrażenie estetycznej pełni, ale równocześnie nie dominują przestrzeni i nie dekoncentrującą. To jednak nie koniec ich zalet. Minimalistyczne obrazy w czerni i bieli sprawdzą się też doskonale jako element nowoczesnych aranżacji, przykładowo mieszkań w stylów loft.

Elegancja na ścianie: obrazy minimalistyczne do salonu

Salonowi poświęcamy zwykle nieco więcej uwagi podczas planowania aranżacji domu. Ponieważ najczęściej to właśnie w tym pomieszczeniu podejmujemy gości, to zależy nam, aby jego wnętrze było nie tylko praktyczne, ale i eleganckie. W tym celu posłużyć możemy się między innymi minimalistycznymi obrazami... w wielkim formacie! Salon jest przecież zazwyczaj także najbardziej przestronnym z pomieszczeń w naszych domach. Powieszone w widocznym miejscu oraz oprawione w gustowną ramę płótno (zarówno takie, które wykorzystuje zdjęcie, jak i takie będące grafiką), to sprawdzony sposób na przełamanie monotonii wnętrza. Sami będziecie zaskoczeni efektami, które da się w ten sposób osiągnąć! Jeśli wybierzemy natomiast któryś z bardziej wyrazistych i charakterystycznych obrazów, to śmiało możemy oprzeć na nim całą estetykę pomieszczenia, dobierając do danego wzoru kolejne pasujące dekoracje. Obrazy minimalistyczne w salonie wcale nie będą oznaczać pustki! Wręcz przeciwnie!

Przede wszystkim nastrój – minimalistyczne obrazy wykorzystujące artystyczne zdjęcia

Choć niektórym hasło minimalizm może kojarzyć się głównie z malowanymi obrazami lub prostymi szkicami, to jednak nurt ten miał również olbrzymi wpływ na fotografię. Kadry koncentrujące się na pojedynczym detalu lub samotnym przedmiocie ustawionym na tle ściany to najlepsze przykłady zdjęć odpowiadających założeniom całego stylu. Nie sposób odmówić tego rodzaju fotografiom swoistego artyzmu oraz wrażliwości na ukryte piękno, często niedostrzegalne w codziennym zabieganiu. W Myloview bez wahania uznaliśmy minimalistyczne zdjęcia za wspaniały materiał na ścienne dekoracje. Oszczędne (często nawet czarno-białe) kadry znakomicie prezentują się w formie nadruku na płótnie. Co więcej, do każdego pomieszczenia w którym się znajdą wprowadzają niezwykły nastrój oraz element artyzmu.