Plakaty wg kategorii - Potrawy • Plakaty na ścianę

Choć nasi praprzodkowie traktowali żywność wyłącznie jako sposób na uzupełnienie sił, to na przestrzeni wieków podejście do jedzenia zmieniło się diametralnie. Kucharze stali się prawdziwymi artystami, dbającymi nie tylko o przepyszny smak posiłków, ale i ich atrakcyjny wygląd. Aby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć chociażby na kolorowe zdjęcia w magazynach kulinarnych oraz efektowne sposoby podawania potraw w ekskluzywnych restauracjach. My w Myloview uznaliśmy żywność za temat na tyle atrakcyjny, że trafiła u nas na plakat. Jedzenie w formie dekoracji wcale nie staje się mniej apetyczne! Wręcz odwrotnie! Będziecie zaskoczeni jak ciekawie plakaty z jedzeniem mogą prezentować się między innymi w domowej kuchni.

759 plakatów

 

Niebanalny plakat – potrawy w wersji artystycznej

Zapewne Wam też ślinka cieknie na widok zdjęć apetycznych dań, które znaleźć można chociażby w internecie czy we współczesnych książkach kucharskich. I choć sekretem tych fotografii są wcześniejsze profesjonalne zabiegi (odpowiednie oświetlenie, wykorzystanie “rekwizytów” takich jak nabłyszczający olej), to jednak wartości artystycznej nikt nie może im odmówić. A przecież to właśnie ostateczny efekt jest najważniejszy podczas wyboru dekoracji do naszego domu. W nieoficjalnych, nowoczesnych i “luźnych” aranżacjach wnętrz najlepiej będzie wykorzystać plakat. Jedzenie uchwycone na atrakcyjnych fotografiach na pewno okaże się ciekawym uzupełnieniem wystroju kuchni lub jadalni. Co więcej, za sprawą tego rodzaju dekoracji możemy nawet spróbować wyrazić siebie. Jak to zrobić? Jeżeli należycie do wielbicieli słodyczy, najlepszym wyborem będzie plakat przedstawiający apetyczny kawałek tortu lub ułożone jedna na drugiej kostki czekolady. Jeśli natomiast w życiu oraz w kuchni stawiacie na naturalne, zdrowe produkty, to możecie zdecydować się na wzór ze zdjęciem ekologicznej sałatki, suszonych ziół albo kolorowych, owocowych koktajli. Plakaty z jedzeniem dostarczają naprawdę olbrzymich możliwości w kwestii wyboru tematu.

Dekoracyjny plakat – jedzenie na salonach

Jeśli chodzi o ozdoby ścian salonu (czyli zazwyczaj najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia w naszym domu) najczęściej wybieramy klasyczne obrazy. Może jednak warto przełamać ten schemat sięgając po nieco oryginalniejszą dekorację – na przykład plakat? Jedzenie w ich przypadku może okazać się znakomitym pomysłem na temat. Trzeba tylko zastanowić się co chcemy przekazać eksponując tego rodzaju ozdobę. Jeśli aranżując mieszkanie czerpaliśmy inspirację z określonej kultury (na przykład orientalnej lub śródziemnomorskiej), to warto całą stylistykę podkreślić dopasowanym plakatem. Potrawy charakterystyczne dla danego kraju lub regionu niezwykle ciekawie wpasują się w takie “tematyczne” wnętrze. Za przykład niech posłuży jedna z najbardziej charakterystycznych potraw świata: sushi. W naszej ofercie znajdziecie mnóstwo zdjęć i grafik przedstawiających ten japoński przysmak. Wystarczy więc wybrać konkretny plakat, postawić w pokoju parawan z papieru ryżowego, a podłogę przykryć bambusową matą, aby myślami przenieść się do kraju kwitnącej wiśni.

Przyciągający wzrok plakat – potrawy w lokalach gastronomicznych

Każdy właściciel lokalu gastronomicznego wie jak ważna jest promocja i skuteczne przyciągnięcie klienta. Ponieważ większość ludzi kieruje się wzrokiem, niebagatelną rolę odgrywa odpowiedni, atrakcyjny wystrój. Dlatego tak dobrze w roli dekoracji takich miejsc sprawdzają się duże, rzucające się w oczy plakaty z jedzeniem. Wielka różnorodność dostępnych w ofercie Myloview wzorów sprawi, że bez problemu dopasujecie je do każdego typu lokalu. Do nowoczesnej kawiarni proponujemy Wam na przykład kilka minimalistycznych grafik przedstawiających różne rodzaje kawy na kolorowym tle z odpowiednimi podpisami. W restauracjach typu fast-food świetnie sprawdzą się kolorowe plakaty stylizowane na pop art, przedstawiające pudełka frytek, hamburgery oraz puszki gazowanych napojów. Natomiast puby lub winiarnie można z powodzeniem udekorować plakatami przedstawiającymi ustawione w rzędzie butelki różnorodnych trunków.

Szczegóły w roli głównej

W wielu przypadkach to detale i szczegóły posiadają największą siłę wyrazu. Zaobserwować możecie to także na naszych plakatach. Nie brakuje wśród nich wzorów przedstawiających jedynie niewielki wycinek kulinarnej rzeczywistości – trójkącik sera, rozsypane na stole ziarna kawy, przyprawy na drewnianej łyżce, ociekającą sokiem połówkę pomarańczy… Tego rodzaju wzory doskonale sprawdzą się zarówno w domowym zaciszu, jak i w gwarnej kawiarni lub restauracji. Poza oczywistą funkcją estetyczną oraz dekoracyjną, mogą również stanowić przypomnienie o pięknie ukrytym w najprostszych, codziennych sytuacjach.