Obrazy wg kategorii - Pojazdy • Obrazy na ścianę

Obrazy pojazdów to propozycja nie tylko dla mężczyzn interesujących się motoryzacją, ale także dla kobiet, które kochają klimatyczne wnętrza. Co więcej, takie dekoracje spodobaję się też dzieciom! Szeroki wybór wzorów sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Mamy zarówno nowoczesne samochody, jak i oldschoolowe rowery, majestatyczne statki i szybkie pociągi, a nawet błyskawiczne samoloty i rolnicze maszyny. W jakich miejscach sprawdzą się takie obrazy? Pojazdy pomogą nam udekorować salon, sypialnię, dziecięcy pokój i służbowe biuro, nadając charakteru niewyróżniającej się niczym przestrzeni. Aby nie być gołosłownym, przejdźmy teraz do przygotowanych przez nas aranżacyjnych propozycji. 

501 obrazów

 

Motoryzacyjne obrazy: pojazdy w stylowym salonie

Dekorując salon, wcale nie musimy sięgać po klasyczne i sprawdzone motywy dekoracyjne w formie kwiatowych ornamentów lub abstrakcyjnych, geometrycznych kompozycji. Warto poświęcić chwilę na refleksję i zastanowić się, co tak naprawdę lubimy, co nam się podoba i jakie są nasze zainteresowania. Wnętrze odzwierciedlające te aspekty będzie się odznaczać ponadczasowym charakterem i oryginalnością. Poniżej zebraliśmy najprzeróżniejsze obrazy, które będą się świetnie prezentować w rozmaitych stylistykach.

  • W marynistycznym stylu – miłośnikom morskich aranżacji, bez względu na to, gdzie mieszkają, polecamy przedstawienia wielkich statków, które dumnie przemierzają wody oceanu, rozdzierając wzburzone fale. Takie obrazy podkreślą marynistyczny klimat wnętrza, staną się z pewnością bardzo malowniczym dodatkiem i pozwolą nam się cieszyć zapierającym dech w piersiach widokiem nawet wtedy, gdy nasze ukochane morze jest bardzo daleko.
  • Prawdziwie męska aranżacja – w salonie fana motoryzacji, który charakteryzuje się męskim podejściem do tematu wystroju, strzałem w dziesiątkę okażą się obrazy pojazdów prezentujące nowoczesne, wyścigowe samochody lub osiągające zawrotną prędkość motocykle. Choć nie zawsze nas stać na zakup takiej maszyny, urządzając wnętrze możemy puścić wodze naszej fantazji i sięgnąć po najdroższy i najpiękniejszy model, jaki tylko przyjdzie nam do głowy.
  • Efektowne detale – nasze obrazy ukazują nie tylko pojazdy w pełnej krasie, ale także skupiają się na częściach składowych i akcentują wyraziste detale. Może to być rozpędzone śmigło samolotu, chromowany grill w zabytkowym aucie, białe żagle na statku lub potężne opony najnowocześniejszego ciągnika. Wszystko, co tylko pasuje do naszego wystroju, jest jak najbardziej dozwolone.

Obrazy pojazdów w nastrojowej sypialni

Pojazdy w romantycznej sypialni? Dlaczego nie! Wystarczy, że dobierzemy takie przedstawienia, które będą się komponować z nastrojową aranżacją. Wbrew pozorom, wcale nie jest to trudne zadanie. Znakomicie widać to na przykładzie grafik, które nawiązują swoją estetyką do stylu retro. Rysunki przywodzące na myśl ryciny jeszcze z XIX wieku lub ilustracje z prasy z połowy XX wieku sprawdzą się perfekcyjnie. Na jakie maszyny się zdecydować? W graficznej odsłonie dobrze prezentują się zabytkowe samoloty, balony ogrzewane powietrzem lub dorożki. Jeśli chcemy wprowadzić do wystroju trochę koloru, wówczas sięgnijmy po jeden z wybranych przez nas środków transportu, zaprezentowany na tle malowniczej przyrody. Może to być samolot na tle bezkresnego nieba, samochód nad morskim wybrzeżem czy motocykl zaparkowany w lesie.

Eleganckie obrazy pojazdów do służbowego biura

A gdyby tak urozmaicić przestrzeń służbowego biura, wieszając w nim oryginalne obrazy? Pojazdy nadają się do tego wprost idealnie! Jeśli dysponujemy gabinetem utrzymanym w stylu vintage, wówczas sięgnijmy po klasyczne, zabytkowe modele samochodów. Jeśli jednak w firmie dominuje nowoczesny, chłodny w wyrazie minimalizm, o wiele lepszym rozwiązaniem będą artystyczne fotografie prezentujące najnowocześniejsze auta wyścigowe na intensywnie czarnym tle. Wybór konkretnych przedstawień może także nawiązywać do tego, czym zajmuje się nasza firma. Jeśli jest to transport lądowy, na obrazach niech się znajdą ciężarówki, jeśli wodny, to wybór powinien paść na wielkie statki. Bądźmy kreatywni, a z pewnością stworzymy zachwycającą aranżację.

Magiczny pokój dziecka z samolotami i balonami

Obrazy pojazdów to także świetny pomysł, by udekorować pokój małego miłośnika motoryzacji. Wśród najczęściej wybieranych wzorów z pewnością dominują te z wyścigowymi samochodami i efektownymi motocyklami, ale możliwości jest znacznie więcej. Maluchom z pewnością spodobają się także rysunkowe samoloty, kolorowe balony z koszami szybujące po błękitnym niebie lub zabawne ciuchcie. Decydując się na taki motyw dekoracyjny nie poprzestańmy na samych tylko obrazach. Dobierzmy także praktyczne naklejki na meble i drzwi i sprawmy, żeby cały pokój zapełnił się kolorowymi środkami transportu.