Obrazy wg kategorii - Architektura • Obrazy na ścianę

Frank Gehry, jeden z najsłynniejszych projektantów w historii, powiedział kiedyś, że architektura powinna opowiadać o czasach, w których powstała, jednocześnie aspirując do bycia ponadczasową. To bardzo trafne spostrzeżenie, prawda? Kiedy patrzymy na wielkie dzieła architektoniczne, takie jak rzymskie Koloseum, wenecki most Rialto czy nawet bliższą naszej współczesności wieżę Eiffla, nie myślimy sobie „no tak, od razu widać, że to staroć”, tylko raczej podziwiamy to, jak wspaniale wyglądają także i dziś. Przygotowane przez nas obrazy architektura są tego najlepszym dowodem: pokazują, że naprawdę piękne budynki wyglądają pięknie nie tylko oglądane z zewnątrz, ale także wówczas, gdy dekorujesz ich podobiznami wnętrze! Nasze obrazy olejne architektura będą pasować do każdego pomieszczenia, ponieważ są tak różnorodne, jak budynki które przedstawiają.

Obraz architektura Wenecji

Obraz architektura Wenecji

W kolekcji obrazów znajdziecie wiele weneckich inspiracji. Powyżej obraz ze słonecznym widokiem włoskich kamieniczek.
Obraz malownicze miasteczko

Obraz malownicze miasteczko

Hiszpańska Villajoyosa słynie z urokliwych miejsc. Oprócz gorących plaż znajdziemy tam również wyjątkowej urody architekturę.
815 obrazów
Obraz architektura Czarna Brama

Obraz architektura Czarna Brama

Porta Nigra, czyli Czarna Brama, to zabytek usytuowany w Trewirze (w Niemczech). Pochodzi jeszcze z czasów antycznego Rzymu!
Obraz architektura Mediolanu

Obraz architektura Mediolanu

Bazylika Santa Maria delle Grazie uwieczniona na obrazie sprawdzi się jako ozdoba klasycznie zaaranżowanego mieszkania.
Obraz architektura miasta

Obraz architektura miasta

Obraz z panoramą miasta to poważna konkurencja dla tradycyjnie wybieranych krajobrazów. Widok miasta jest równie uniwersalną dekoracją wnętrza.
Obraz architektura Ukrainy

Obraz architektura Ukrainy

Panorama ukraińskich miast zdominowana jest przez przepiękne kopuły pałaców i cerkwi. Malowniczy widok w formie obrazu ozdobi rustykalny salon.
Obraz miasto malowane akwarelą

Obraz miasto malowane akwarelą

Obraz z widokiem miasta możemy umieścić w przedpokoju, gdzie stanie się ważnym akcentem całej aranżacji mieszkania.
Obraz Sydney Opera House

Obraz Sydney Opera House

Budynek Sydney Opera House jest najważniejszym dziełem architektonicznej sztuki współczesnej. Taki obraz sprawdzi się w nowoczesnym biurze.
Obraz architektura Andaluzji

Obraz architektura Andaluzji

Południowa Hiszpania to nie tylko malownicza przyroda, ale i wyjątkowa architektura, którą utrwaliliśmy w formie obrazów na płótnie.
Obraz architektura antyku

Obraz architektura antyku

Architektura starożytna zachwyca do dziś. Ruiny antycznych świątyń to jedne z najważniejszych zabytków.
Obraz architektura baroku

Obraz architektura baroku

Bazylika Santa Maria della Salute to jedna z najciekawszych barokowych budowli Włoch. Wenecki pejzaż doda uroku stylizacji salonu.
Obraz architektura Chin

Obraz architektura Chin

Zakazane Miasto w 1987 roku wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Owiany tajemnicą pałac cesarski to perła architektury Azji.

 

Potęga dobrego projektu: obrazy architektury jako uniwersalna dekoracja

Najsłynniejszy architekt i teoretyk architektury świata starożytnego, Rzymianin Witruwiusz, na początku swojego głośnego dzieła De architectura (czyli „O architekturze”) pisał, że architekt powinien mieć wiedzę z właściwie wszystkich dziedzin, tylko wówczas bowiem będzie w stanie tworzyć naprawdę wspaniałe i jednocześnie pożyteczne budowle. Architektura zatem, zdaniem Witruwiusza, jest jakby sumą wszystkich innych dziedzin wiedzy. Przesada? Niekoniecznie! Gdybyśmy mieli wskazać dziedzinę ludzkiej twórczości, która naszym zdaniem jest najważniejsza ze wszystkich, bez wahania wybralibyśmy właśnie architekturę. Dlaczego akurat ją? Ponieważ to ona jest najbliższa naszej codzienności!

Można spokojnie przejść przez życie, nie widząc ani jednej rzeźby i nie mając z tego powodu jakiegoś dotkliwego poczucia krzywdy, ale nie napotkać na swojej drodze ani jednego budynku?… Nasze obrazy architektury traktujemy jako coś w rodzaju hołdu jednej gałęzi sztuki dla innej: zebraliśmy tutaj grafiki przedstawiające najrozmaitszego rodzaju budowle, od tych najbardziej znanych na świecie aż po te zupełnie anonimowe, choć mimo to urocze. Jeśli i Ty potrafisz docenić piękny budynek, projekty z dawnych wieków wywołują w Tobie podziw i ogólnie doceniasz ogromny potencjał dekoracyjny, jaki ma architektura, obrazy z tej kategorii są dla Ciebie! A jeśli nie… cóż, spróbujemy Cię do nich przekonać.

Romantycznie: nastrojowe obrazy architektury do sypialni

Podobnie jak niektóre pejzaże mogą stanowić wyjątkowo odpowiednią ozdobę sypialni, niektóre obrazy olejne architektura będą wyśmienicie nadawać się do udekorowania właśnie tego wnętrza. Warto sięgnąć po obrazy architektury przedstawiające widoki, które szczególnie przyciągają zakochanych całego świata: na przykład wieżę Eiffla, Wenecję, urocze kamieniczki paryskiego Montmartre'u… Taki obraz stworzy we wnętrzu uroczą atmosferę, nie będąc jednocześnie banalnym czy przesłodzonym. Polecamy zwłaszcza do prostych, minimalistycznych sypialni!

Obraz architektoniczny w stylu industrialnym

W żadnym stylu wpływy architektoniczne nie są tak wyraźne, jak w stylu industrialnym. Trudno wyobrazić go sobie bez ceglanych ścian, obnażonych podłóg, betonu, obnażonego okablowania… Jeśli jednak w swoim mieszkaniu z różnych powodów nie możesz wykorzystać żadnego z tych typowo industrialnych elementów (skąd wziąć cegły w bloku z wielkiej płyty, prawda?), obrazy architektura z typowo przemysłowymi widokami będą dla nich całkiem niezłą alternatywą. Mogą nawet przedstawiać prawdziwe fabryki!

Światowa architektura: obrazy dla miłośników podróży

Obrazy to jeden z najlepszych sposobów na przywołanie miłych wspomnień albo wywołanie marzycielskiego nastroju. Jeśli Twoje miłe wspomnienia lub marzenia związane są z podróżami, obrazy olejne architektura będą do nich wspaniale nawiązywać! To także dobry sposób na stworzenie wystroju tematycznego, którego motywem przewodnim będą podróże – albo, nieco bardziej szczegółowo, wystroju nawiązującego do konkretnego miasta, na przykład Paryża, Londynu czy Nowego Jorku.

Cyrkiel i ekierka: obraz Architekt Wszechświata

Owszem, uważamy, że architektura zajmuje bardzo ważne miejsce wśród rozmaitych sztuk, ale to i tak mniej radykalne przekonanie niż to, które żywili niektórzy ludzie w dawnych wiekach: uważali oni, że sam Bóg jest architektem! Wyrazem takiego twierdzenia jest średniowieczny obraz Architekt Wszechświata, przedstawiający Jezusa cyrklem odmierzającego świat. Obraz Architekt Wszechświata to interesująca metafora, ale także piękny przykład sztuki średniowiecznej: jeżeli to właśnie jest sposób, w jaki chciałbyś wyrazić swoje uszanowanie i sympatię dla architektury, możesz zamówić u nas jego reprodukcję! Będzie wyglądać intrygująco nie tylko w domowym wnętrzu: naturalnie sprawdzi się również jako pomoc naukowa w szkolnej sali albo innym tego rodzaju miejscu.