Obrazy wg kategorii - Architektura • Obrazy na ścianę

Kiedy patrzymy na wielkie dzieła architektoniczne, takie jak rzymskie Koloseum, wenecki most Rialto czy nawet bliższą naszej współczesności wieżę Eiffla, widzimy, że czas mija nieubłaganie, jednak piękno, które tkwi w tych zabytkach nie przeminie. Szczególnie, kiedy przeniesiemy ich podobizny na obrazy! Architektura uatrakcyjni każde wnętrze. Czarno-białe lub akwarelowe motywy sprawdzą się świetnie w minimalistycznie urządzonych wnętrzach, ale obrazy z architekturą będą pasować też do stylu shabby chic lub glamour.

Obraz architektura Wenecji

Obraz architektura Wenecji

W kolekcji obrazów znajdziecie wiele weneckich inspiracji. Powyżej obraz ze słonecznym widokiem włoskich kamieniczek.
Obraz malownicze miasteczko

Obraz malownicze miasteczko

Hiszpańska Villajoyosa słynie z urokliwych miejsc. Oprócz gorących plaż znajdziemy tam również wyjątkowej urody architekturę.
855 obrazów
Obraz architektura Czarna Brama

Obraz architektura Czarna Brama

Porta Nigra, czyli Czarna Brama, to zabytek usytuowany w Trewirze (w Niemczech). Pochodzi jeszcze z czasów antycznego Rzymu!
Obraz architektura Mediolanu

Obraz architektura Mediolanu

Bazylika Santa Maria delle Grazie uwieczniona na obrazie sprawdzi się jako ozdoba klasycznie zaaranżowanego mieszkania.
Obraz architektura miasta

Obraz architektura miasta

Obraz z panoramą miasta to poważna konkurencja dla tradycyjnie wybieranych krajobrazów. Widok miasta jest równie uniwersalną dekoracją wnętrza.
Obraz architektura Ukrainy

Obraz architektura Ukrainy

Panorama ukraińskich miast zdominowana jest przez przepiękne kopuły pałaców i cerkwi. Malowniczy widok w formie obrazu ozdobi rustykalny salon.
Obraz miasto malowane akwarelą

Obraz miasto malowane akwarelą

Obraz z widokiem miasta możemy umieścić w przedpokoju, gdzie stanie się ważnym akcentem całej aranżacji mieszkania.
Obraz Sydney Opera House

Obraz Sydney Opera House

Budynek Sydney Opera House jest najważniejszym dziełem architektonicznej sztuki współczesnej. Taki obraz sprawdzi się w nowoczesnym biurze.
Obraz architektura Andaluzji

Obraz architektura Andaluzji

Południowa Hiszpania to nie tylko malownicza przyroda, ale i wyjątkowa architektura, którą utrwaliliśmy w formie obrazów na płótnie.
Obraz architektura antyku

Obraz architektura antyku

Architektura starożytna zachwyca do dziś. Ruiny antycznych świątyń to jedne z najważniejszych zabytków.
Obraz architektura baroku

Obraz architektura baroku

Bazylika Santa Maria della Salute to jedna z najciekawszych barokowych budowli Włoch. Wenecki pejzaż doda uroku stylizacji salonu.
Obraz architektura Chin

Obraz architektura Chin

Zakazane Miasto w 1987 roku wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Owiany tajemnicą pałac cesarski to perła architektury Azji.

 

Potęga dobrego projektu: obrazy architektury jako uniwersalna dekoracja

Najsłynniejszy teoretyk architektury świata starożytnego pisał, że architekt powinien mieć wiedzę z właściwie wszystkich dziedzin, tylko wówczas bowiem będzie w stanie tworzyć naprawdę wspaniałe i jednocześnie pożyteczne budowle. Gdybyśmy mieli wskazać dziedzinę ludzkiej twórczości, która naszym zdaniem jest najważniejsza ze wszystkich, bez wahania wybralibyśmy właśnie architekturę, ponieważ to ona jest najbliższa naszej codzienności.

Nasze obrazy z architekturą przedstawiają najrozmaitszego rodzaju budowle - od tych najbardziej znanych na świecie, aż po te zupełnie anonimowe, choć mimo to urocze. Jeśli i Ty potrafisz docenić piękny budynek, projekty z dawnych wieków wywołują w Tobie podziw i doceniasz ogromny potencjał dekoracyjny, jaki ma architektura, obrazy z tej kategorii są dla Ciebie!

Romantyczny obraz - architektura do sypialni

Podobnie jak niektóre pejzaże mogą stanowić wyjątkowo odpowiednią ozdobę sypialni, tak niektóre motywy z architekturą będą wyśmienicie nadawać się do udekorowania właśnie tego wnętrza. Warto sięgnąć po nieco bardziej nastrojowe obrazy. Architektura przedstawiająca widoki, które szczególnie przyciągają zakochanych całego świata: na przykład wieżę Eiffla, Wenecję, urocze kamieniczki paryskiego Montmartre'u… Właśnie takie obrazy architektury stworzą we wnętrzu wyjątkową atmosferę, nie będąc jednocześnie banalnym czy przesłodzonym. Polecamy zwłaszcza do prostych, minimalistycznych sypialni!

Surowa architektura – obrazy w stylu industrialnym

W żadnym stylu wpływy architektoniczne nie są tak wyraźne, jak w stylu industrialnym. Trudno wyobrazić go sobie bez ceglanych ścian, obnażonych podłóg, betonu, obnażonego okablowania… Jeśli jednak w swoim mieszkaniu z różnych powodów nie możesz wykorzystać żadnego z tych typowo industrialnych elementów, obrazy architektura z typowo przemysłowymi widokami będą dla nich całkiem niezłą alternatywą. Mogą nawet przedstawiać prawdziwe fabryki!

Światowe motywy, czyli obrazy z architekturą dla miłośników podróży

Obrazy to jeden z najlepszych sposobów na przywołanie miłych wspomnień albo wywołanie marzycielskiego nastroju. Jeśli Twoje miłe wspomnienia lub marzenia związane są z podróżami, postaw na obrazy! Architektura będzie wspaniale nawiązywać do przeszłości. To także dobry sposób na stworzenie wystroju tematycznego, którego motywem przewodnim będą podróże –mogą to być nawiązania do konkretnego miasta, na przykład Paryża, Londynu czy Nowego Jorku.