Naklejki wg kategorii - Mapy

W każdej mapie jest coś niezwykłego i fascynującego. Przedstawione na nich odległe miejsca pobudzają naszą wyobraźnię, zachęcając do snucia fantazji o ekscytujących podróżach. Zazwyczaj mapy są także bardzo atrakcyjne pod względem estetycznym. Dlatego też znakomicie sprawdzają się jako dekoracja – na przykład naklejka. Mapa, po przeniesieniu na tego typu ozdobę, może posłużyć do uatrakcyjnienia ścian lub elementów wyposażenia domu – mebli, drzwi, okien. Każdy z pomysłów jest na swój sposób interesujący. My w Myloview również przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji aranżacyjnych, których częścią jest właśnie tego rodzaju naklejka na ścianę. Mapa to nie tylko element wyposażenia turysty. To także dekoracyjny motyw o wyjątkowym potencjale!

Naklejka mapa Australii

Naklejka mapa Australii

Mapa inspirowana przyrodą to doskonały pomysł na ożywienie monotonnego wnętrza. Niezwykle intensywne kolory dobrze skomponują się z bielami.
Naklejka państwa świata

Naklejka państwa świata

Nauka geografii stanie się dla nastolatka przyjemniejsza, jeśli na ścianie jego pokoju powiesisz nowoczesną naklejkę z nazwami państw.
166 naklejek
Naklejka z kwiecistą mapą

Naklejka z kwiecistą mapą

Mapa wcale nie musi być nudna i oczywista. Udowadnia to nasza naklejka, na której tradycyjną topografię zastąpiono kwiatami.
Naklejka pastelowe kontynenty

Naklejka pastelowe kontynenty

Mapa z kontynentami z pewnością posiada duży walor edukacyjny, dlatego powinna zawisnąć w przedszkolu lub szkolnej klasie.
Naklejka mapa malowana akwarelą

Naklejka mapa malowana akwarelą

By ożywić nudny salon nie trzeba kupować zestawu nowych mebli. Wystarczy naklejka z niebanalną mapą, a Twój pokój zyska nowe życie.
Naklejka mapa Afryki do salonu

Naklejka mapa Afryki do salonu

Jeśli szukasz dekoracji w etnicznym klimacie, zdecyduj się na naklejkę ścienną z konturem Afryki. Idealnie wpasuje się we wnętrze industrialne lub boho.
Naklejka kraje europejskie

Naklejka kraje europejskie

By podkreślić międzynarodowy charakter uczelni, czy restauracji, jedna z centralnych ścian powinna zostać ozdobiona mapą z europejskimi krajami.
Naklejka mapa rysowana kredkami

Naklejka mapa rysowana kredkami

Do "dorosłego" wnętrza wprowadź trochę dziecięcego uroku i ozdób ścianę mapą, która stylizowana jest na rysunek malowany kredkami.
Naklejka z mapą globu

Naklejka z mapą globu

Naklejka z mapą to ciekawa ozdoba do biura podróży lub restauracji. Delikatne kolory ożywią pomieszczenie i nadadzą mu przyjemnego wyglądu.
Naklejka z mapą do salonu

Naklejka z mapą do salonu

Twoją pasją są podróże? Udekoruj ścianę naklejką z mapą świata i planuj kolejne wojaże.
Naklejka mapa w sepii

Naklejka mapa w sepii

Do gabinetu podróżnika lub pasjonata geografii przygotowaliśmy naklejkę w stylu vintage. Nada ona wnętrzu międzynarodowego zabarwienia.
Naklejka czerwona mapa kontynenty

Naklejka czerwona mapa kontynenty

W białych, minimalistycznych pomieszczeniach idealnym elementem dekoracyjnym będzie czerwona mapa z zarysami kontynentów.

 

Uniwersalna naklejka - mapa w różnych estetykach

Wiele osób zadaje sobie pytanie – co sprawia, iż konkretna tematyka staje się interesująca jako dekoracja? Choć odpowiedzi na to pytanie są różne, to jedna jest szczególnie ciekawa. „Możliwość połączenia danego motywu z różnymi stylistkami” – to dla wielu osób czynnik decydujący o atrakcyjności konkretnej tematyki. Zasadzie tej podlega każda dekoracja – a więc także i naklejka ścienna. Mapa pod tym kątem jest strzałem w dziesiątkę. Wzory tego rodzaju mogą bowiem posiadać niemal dowolną stylistykę: nowoczesną, retro, minimalistyczną, humorystyczną. Dzięki temu w każdym domu bez trudu znajdzie się miejsce na taką dekorację. Poznajcie nasze inspirujące pomysły na wykorzystanie tego typu wzorów! 

Retro naklejka na ścianę – mapa w starym stylu

W przeszłości mapy były tworami z pogranicza nauki oraz sztuki. Choć miały spełniać funkcję praktyczną i poszerzać wiedzę o świecie, to wykonywano je z artystyczną precyzją, nie stroniąc od dodatkowych ilustracji czy zdobień. Wiele tego typu dokumentów zachowało się do dziś, a powstałe z czasem przebarwienia papieru nadały im tylko dodatkowego uroku. W Myloview byliśmy pewni, iż te kartograficzne dzieła sztuki znakomicie sprawdzą się jako naklejka. Mapa sprzed kilku wieków posiada swój unikalny klimat, idealnie pasujący do pomieszczeń urządzonych w klasycznym stylu. Świetnie będzie się prezentować nad drewnianym biurkiem w gabinecie lub w pobliżu dużego regału z książkami. Dla jeszcze lepszego efektu warto tego rodzaju naklejki umieścić w otoczeniu innych gadżetów retro: globusów, kałamarza, przycisku do papieru. 

Elegancka naklejka ścienna - mapa polityczna w klasycznym wnętrzu

Współczesne mapy prezentują się jednak zupełnie inaczej niż te zabytkowe. Są precyzyjne, praktyczne, często nawet minimalistyczne. Nie brak jednak na nich kolorów. Dotyczy to zwłaszcza map politycznych, ukazujących najróżniejsze podziały administracyjne. Najpopularniejszy wzór z tej grupy przedstawia oczywiście całą Ziemię z zaznaczonymi poszczególnymi państwami. Pojawia się jednak pytanie – gdzie będzie pasować tego typu naklejka na ścianę? Mapa polityczna znakomicie łączy się ze wszystkimi stylistykami nowoczesnymi. Może więc posłużyć za oryginalną ozdobę w jasnym salonie albo modernistycznej sypialni. To także dekoracja, z której warto skorzystać poza domem – na przykład w biurze. Nie powinniśmy również pominąć możliwości umieszczenia takich ozdób na przedmiotach codziennego użytku. Każdy laptop lub komputer osobisty nabierze unikatowego wyglądu, gdy znajdzie się na nim atrakcyjna naklejka. Mapa przedstawiająca nasz ulubiony kraj (na przykład USA podzielone na stany lub Niemcy złożone z landów) to rewelacyjny sposób na osiągnięcie oryginalnego efektu.

Kolorowa naklejka - mapa dla dzieci

Dekoracje przedstawiające różnego rodzaju mapy znakomicie sprawdzą się również w pokoju dziecięcym. W tym przypadku mamy do dyspozycji przynajmniej kilka różnych pomysłów i każdemu warto poświęcić odrobinę uwagi. Co więc konkretnie polecamy? 

- Piracka mapa prowadząca do skarbu – kto z nas jako dziecko nie wyobrażał sobie czasem, że wyruszył na wielką, pełną przygód wyprawę, na końcu której odnajdzie kufer pełen złota i kosztowności? Z pomocą odpowiednich dekoracji taką zabawę można jeszcze dodatkowo urozmaicić! Wystarczy kolorowa naklejka z piracką mapą, aby dziecięcy pokój stał się kwaterą nieustraszonego poszukiwacza skarbów.

- Barwne mapy ze zwierzętami – przyroda każdego z kontynentów jest wyjątkowa i niepowtarzalna. W poszczególnych zakątkach Ziemi nie brak więc unikatowych, charakterystycznych wyłącznie dla danego miejsca gatunków roślin oraz zwierząt. Czemu by więc nie opowiedzieć o ich rozmieszczeniu za pomocą mapy pełnej kolorowych, wesołych ilustracji? Tego typu wzory nie tylko dodadzą dziecięcej sypialni radosnej atmosfery, ale będą również na swój sposób pouczające.

- Edukacyjna naklejka – mapa dla dzieci nieco starszych. Ten typ dekoracji to idealna propozycja do pokoju malucha stawiającego swoje pierwsze kroki w fascynującym świecie geografii. Będzie ona służyć zarówno jako pomoc w nauce, ale również i ciekawa ozdoba.