Naklejki wg kategorii - Mapy • Naklejki na laptopa

Naklejka mapa to doskonały pomysł na dekorację ścian dla osób kochających podróże lub wielbicieli stylu kolonialnego. Motyw map ma wielu zwolenników zwłaszcza wśród osób, które uwielbiają zwiedzać i dokumentować swoje kolejne podboje. Mapa - naklejka na ścianę - daje im możliwość odhaczania miejsc, które już odwiedzili, a także stwarza okazję do planowania kolejnych dalekich wojaży. Naklejka mapa to świetna alternatywa dla obrazów czy plakatów, które zwykle zdobią nasze wnętrza, z jej pomocą możemy stworzyć naprawdę udaną i niepowtarzalną aranżację.

Naklejka mapa Australii

Naklejka mapa Australii

Mapa inspirowana przyrodą to doskonały pomysł na ożywienie monotonnego wnętrza. Niezwykle intensywne kolory dobrze skomponują się z bielami.
Naklejka państwa świata

Naklejka państwa świata

Nauka geografii stanie się dla nastolatka przyjemniejsza, jeśli na ścianie jego pokoju powiesisz nowoczesną naklejkę z nazwami państw.
165 naklejek
Naklejka z kwiecistą mapą

Naklejka z kwiecistą mapą

Mapa wcale nie musi być nudna i oczywista. Udowadnia to nasza naklejka, na której tradycyjną topografię zastąpiono kwiatami.
Naklejka pastelowe kontynenty

Naklejka pastelowe kontynenty

Mapa z kontynentami z pewnością posiada duży walor edukacyjny, dlatego powinna zawisnąć w przedszkolu lub szkolnej klasie.
Naklejka mapa malowana akwarelą

Naklejka mapa malowana akwarelą

By ożywić nudny salon nie trzeba kupować zestawu nowych mebli. Wystarczy naklejka z niebanalną mapą, a Twój pokój zyska nowe życie.
Naklejka mapa Afryki do salonu

Naklejka mapa Afryki do salonu

Jeśli szukasz dekoracji w etnicznym klimacie, zdecyduj się na naklejkę ścienną z konturem Afryki. Idealnie wpasuje się we wnętrze industrialne lub boho.
Naklejka kraje europejskie

Naklejka kraje europejskie

By podkreślić międzynarodowy charakter uczelni, czy restauracji, jedna z centralnych ścian powinna zostać ozdobiona mapą z europejskimi krajami.
Naklejka mapa rysowana kredkami

Naklejka mapa rysowana kredkami

Do "dorosłego" wnętrza wprowadź trochę dziecięcego uroku i ozdób ścianę mapą, która stylizowana jest na rysunek malowany kredkami.
Naklejka z mapą globu

Naklejka z mapą globu

Naklejka z mapą to ciekawa ozdoba do biura podróży lub restauracji. Delikatne kolory ożywią pomieszczenie i nadadzą mu przyjemnego wyglądu.
Naklejka z mapą do salonu

Naklejka z mapą do salonu

Twoją pasją są podróże? Udekoruj ścianę naklejką z mapą świata i planuj kolejne wojaże.
Naklejka mapa w sepii

Naklejka mapa w sepii

Do gabinetu podróżnika lub pasjonata geografii przygotowaliśmy naklejkę w stylu vintage. Nada ona wnętrzu międzynarodowego zabarwienia.
Naklejka czerwona mapa kontynenty

Naklejka czerwona mapa kontynenty

W białych, minimalistycznych pomieszczeniach idealnym elementem dekoracyjnym będzie czerwona mapa z zarysami kontynentów.

 

Naklejka ścienna mapa ozdobą salonu

Jeśli marzy nam się salon w stylu kolonialnym, naklejka na ścianę mapa to element, który koniecznie musimy w nim zamieścić. Styl kolonialny to sposób na aranżację wnętrza dla osób, które nie tylko kochają podróże, ale także cenią elegancję i lubią otaczać się przedmiotami przywiezionymi z dalekich zakątków świata. Styl ten został zapoczątkowany w czasach, gdy oficerowie, a także urzędnicy brytyjscy przenosili się z całymi rodzinami do odległych kolonii brytyjskich. Wiezione przez nich meble często ulegały uszkodzeniu, dlatego zaczęli oni zamawiać je u miejscowych rzemieślników. Tak powstawały zdobione wieloma ornamentami meble z drzewa mahoniowego, palisandra czy akcji. Do ich produkcji wykorzystywano również ratan, wiklinę, a także bambus.

Jeśli podoba nam się ten styl i chcielibyśmy w zgodzie z nim urządzić swój salon, nie możemy zapomnieć o obowiązkowym elemencie, jakim jest naklejka mapa. Naklejmy ją na pustą ścianę, która jest ścianą centralną pomieszczenia, dobierzmy odpowiedni rozmiar naklejki do wielkości ściany. Zbyt mała naklejka na ścianę mapa może być niewidoczna, natomiast zbyt duża naklejka może przytłoczyć całe wnętrze. Do wybory mamy mnóstwo wzorów map od nowoczesnych po stylizowane na stare mapy pamiętające czasy wielkich podbojów. Jako dopełnienie mogą posłużyć ramki ze zdjęciami, które możemy powiesić obok danego miejsca na mapie, gdzie wykonano fotografię. Po obu stronach na podłodze lub na specjalnych stojakach postawmy duże rośliny, możemy pokusić się o wyszukanie kwiatów charakterystycznych dla zakątków świata, które już odwiedziliśmy. W zależności od wykorzystanych we wnętrzu kolorów, możemy postawić na naklejki w kolorze, w sepii lub czarno białe. Na regałach w salonie ustawmy przewodniki, a także atlasy, które bezpośrednio nawiążą do motywu przewodniego jakim są podróże.

Mapa naklejka na ścianę w pokoju dziecka

Dla małych wielbicieli podróży dostępnych jest  również wiele wzorów naklejek z motywem map, które sprawią, że dziecięcy pokój nabierze kolorów, a także stanie się ulubionym miejscem zabaw. Naklejka mapa dla dzieci może być przedstawiona w wersji animowanej, gdzie na każdym kontynencie zaznaczone będą charakterystyczne dla tego obszaru zwierzęta, a także cechy zamieszkujących tam ludzi. Dzięki temu dziecko w łatwy sposób przyswoi wiedzę odnośnie geografii, dzięki czemu będzie mogło zabłysnąć na lekcji w szkole. Rodzice mogą również pomóc dziecku  w stworzeniu mapy odwiedzonych przez nie miejsc – na naklejce dziecko wbija pinezkę w miejsce, które zwiedziło.

Safari w dziecięcym pokoiku

Motywem przewodnim dla takiego pokoju może być safari, dzieci uwielbiają zwierzęta, dlatego z pewnością ucieszy je wizja takiego pokoju. Zwierzęce wzory, takie jak tygrysie paski lub cętki lamparta, sprawdzą się na pościeli lub zasłonkach w pokoju dziecka. Nie możemy zapomnieć o maskotkach przedstawiających egzotyczne zwierzęta, które dopełnią naszą aranżację. Naklejka mapa dla dzieci może być ozdobą pokoju, ale także pomocą dydaktyczną. Ważne, aby naklejka na ścianę mapa była dostosowana do wieku dziecka. Im mniejszy maluch tym naklejka mapa powinna być bardziej rysunkowa i powinna przedstawiać charakterystyczne cechy danego miejsca na ziemi za pomocą rysunków. Dla starszych dzieci odpowiednia będzie naklejka ścienna mapa, która przedstawia np. same kontury kontynentów i podziały na państwa. Mogą być one wykonane z materiału, po którym można pisać kredą lub zmywalnym mazakiem. Wówczas dziecko może samodzielnie podpisywać konkretne państwa, ćwicząc w ten sposób pamięć i utrwalać zdobytą już wiedzę.