Naklejki wg kategorii - Mak

Kwiaty świetnie sprawdzają się zarówno w aranżacji wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Kolorowe, florystyczne dodatki i dekoracje dodają im lekkości oraz uroku, ożywiają oraz sprawiają wrażenie bliskości z naturą (nawet w samym centrum blokowiska). Z motywem tym nie można jednak przesadzić, aby nadmiernie nie przytłoczyć wnętrza. Dlatego też dobrym rozwiązaniem będą naklejki ścienne. Maki to kwiaty, które z kilku powodów warto wykorzystać w aranżacji mieszkania. Ich żywa barwa i ciekawy kształt sprawiają, że są idealnym motywem ozdobnej naklejki. Maki na ścianę – dlaczego warto je wybrać? Oto kilka powodów!

96 naklejek

 

Naklejki-maki – dlaczego są wyjątkowe?

W ogrodach i na łąkach spotkać można wiele odmian maków. Ogrodowe, lekarskie, polne, wschodnie – to tylko niektóre z nich. Różnią się nieco barwą i kształtem, ale wszystkie są równie piękne. Mak to roślina nieco zapomniana, którą obecnie łatwiej spotkać w stanie dzikim na łące, niż w przydomowym ogródku. Kilka cech tego kwiatu sprawia, że jest popularnym i ciekawym motywem naklejek na ścianę. Maki dziko rosnące tworzą wspaniałe czerwone łany. Fakt, że często rosną one wśród zbóż, wysokich traw i w towarzystwie intensywnie niebieskich chabrów sprawia, że mamy do wyboru wiele wariantów kolorystycznych naklejek na ścianę. Maki czerwone nie są z resztą jedyne. Istnieją także białe, różowe, żółte, a nawet takie o płatkach dwukolorowych. Jeśli więc intensywna czerwień na ścianie wyda nam się zbyt krzykliwa, nie będzie problemu z wybraniem innej, bardziej stonowanej barwy.

Wszystkich, dla których oprócz walorów estetycznych ważna jest także symbolika, z pewnością również zainteresują tego rodzaju naklejki. Maki, ze względu na swoje narkotyczne właściwości, są w kulturze ludowej nierozerwalne związane ze sferą snu i śmierci. W obrzędach magicznych wykorzystywano ich ziarna jako środek przeciw wiedźmom i upiorom oraz skuteczny talizman chroniący przed złymi mocami. Do dziś stanowią one też ważną część tradycyjnych świątecznych, polskich potraw (jak kutia czy makowiec). Dla wszystkich miłośników etnografii naklejki-maki na ścianę będą z pewnością ciekawym i inspirującym wyborem.

Naklejki ścienne – maki w aranżacji salonu i sypialni

Nie ważne czy chcemy by kwiaty na naszej ścianie stanowiły subtelny dodatek, czy raczej, by stały się motywem wiodącym. Naklejki-maki sprawdzą się świetnie w obu tych rolach. Kwiaty wprowadzą do wnętrza ciepło, radość, optymizm i nadadzą mu charakteru. Dlatego też najlepiej prezentować będą się w salonie i sypialni – pomieszczeniach, w których spędzamy dużo czasu, i których wystrój powinien być dla nas bardzo ważny.

Do wyboru mamy tysiące różnorodnych naklejek na ścianę. Maki najpiękniej wyglądają w środowisku naturalnym, dlatego też wzór, który w pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę to ukwiecona łąka. Sprawdzi się ona świetnie w przypadku wnętrz tradycyjnych, zwłaszcza tych z ciemnymi meblami. Intensywna barwa kwiatów nie tylko wprowadzi do pokoju żywy kolor, ale także pomoże świetnie wyeksponować klasyczne, często drewniane sprzęty. W przypadku wnętrz nowoczesnych, również warto sięgnąć po taką naklejkę na ścianę. Maki czerwone, białe, żółte lub różowe ożywią zimne, proste meble, a widok ukwieconej łąki wyciszy i uspokoi oraz pomoże oderwać się od codziennych problemów.

Naklejki na ścianę – maki w kuchni i łazience

Wbrew pozorom, łazienka to miejsce w którym idealnie sprawdzają się ścienne naklejki! Maki, dzięki swojemu unikatowemu wyglądowi, będą świetnym uzupełnieniem zwłaszcza jasnego wnętrza. Zdjęcia przedstawiające te kwiaty wprowadzą ciekawy i elegancki akcent, jednak w przypadku łazienki, warto rozważyć także inne ujęcie tego motywu. Świetnie sprawdzą się tu nieco bardziej abstrakcyjne naklejki na ścianę. Maki czerwone i żółte w formie rysunków, lub powtarzający się motyw z samym konturem płatków tych kwiatów, a może równy ciąg kwiatów stanowiący tło dla lustra? Warto zdecydować się na trochę luzu i poeksperymentować z fakturami.

Choć kuchnia nie kojarzy się raczej z motywami kwiatowymi, także i tu sprawdzą się takie naklejki. Maki to przecież nie tylko kwiaty, ale i nasiona, które często wykorzystuje się w gastronomii. Jeśli chcemy, można oczywiście udekorować wnętrze kuchni motywem płatków, jednak ciekawsze i bardziej nawiązujące do charakteru wnętrza będą naklejki przedstawiające na przykład makówki, ziarna maku albo też wypieki i potrawy, których jest składnikiem. Zwłaszcza to ostatnie rozwiązanie świetnie spisuje się w kuchni. Fotografie przedstawiające jedzenie nie tylko rewelacyjnie wyglądają, ale stanowią też świetną kulinarną inspirację. Może zdjęcie apetycznego makowca na ścianie sprawi, że sami spróbujemy kuchennych eksperymentów?