Naklejki wg kategorii - Orientalne

We współczesnych trendach aranżacyjnych wysoko ceni się dekoracje wyraziste, spersonalizowane, dopasowane tematycznie do konkretnego wnętrza. Eksperci zachęcają do eksperymentowania i sięgania po motywy oryginalne, a nawet niszowe. Tego typu wzory odnajdziecie oczywiście w ofercie Myloview. Przykładowo warto zwrócić uwagę na dedykowane do kuchni, przedstawiające egzotyczne potrawy naklejki. Potrawy orientalne wyróżniają się intensywną kolorystyką, apetycznym wyglądem, a często także efektownym sposobem podania. Wszystkie te cechy czynią z nich znakomity temat na ścienne ozdoby, jak właśnie naklejki. Orientalne potrawy w takiej formie skutecznie ożywią każde wnętrze, dodając mu barw oraz oryginalnego, wyrazistego charakteru rodem z krajów Dalekiego Wchodu!
44 naklejek

 

Oryginalne naklejki orientalne – jedzenie jako temat dekoracji

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, iż ozdoby o tematyce kulinarnej mają bardzo wąskie zastosowanie. Oczywiście jesteśmy w stanie z powodzeniem wykorzystać je w kuchni, ale poza nią niekoniecznie dostrzegamy dla nich jakieś inne możliwości. Warto jednak wyjść poza utarte schematy! Zwłaszcza że naklejki są dekoracją relatywnie niedużą, a zarazem taką, którą da się użyć kreatywnie, w niekoniecznie oczywistych miejscach. Wzory przedstawiające egzotyczne potrawy mogą więc posłużyć za atrakcyjne dopełnienie orientalnych aranżacji w niemal wszystkich rodzajach pomieszczeń. Z racji swojej tematyki mają one szansę sprawdzić się również w jadalni lub w salonie. Dekoracyjna naklejka przedstawiająca któreś z orientalnych dań, będzie także bardzo dobrym prezentem dla osoby lubiącej tego typu kuchnię.

Pobudzające apetyt naklejki – potrawy orientalne w naszej kuchni

Przyjrzyjmy się jednak także pomysłom wykorzystującym tego rodzaju naklejki w pomieszczeniu najbardziej kojarzącym się z gotowaniem – w kuchni. A możliwości mamy naprawdę bardzo wiele! Kiedyś panował pogląd, iż atrakcyjna kuchnia powinna być stonowana, spokojna, w miarę możliwości jedno lub dwukolorowa. Współcześnie jednak odchodzi się już od tych założeń. Aktualne i modne kuchenne aranżacje są wielobarwne oraz żywe. Przebywanie w tym wnętrzu powinno pobudzać oraz dostarczać energii. Dlatego też eksperci często sugerują sięganie po atrakcyjne, wyraziste ozdoby, takie właśnie jak naklejki z orientalnymi potrawami. Pragnąc udekorować naszą kuchnię za pomocą tego rodzaju wzorów, mamy kilka opcji. Po pierwsze naklejkę przedstawiającą którąś z egzotycznych potraw (jak zupa sambar czy kluski baozi) możemy wkomponować pomiędzy inne kulinarne dekoracje, prezentujące dania z pozostałych części świata. Decydując się na takie rozwiązanie mamy gwarancję, iż nasza kuchnia nabierze wyjątkowego, „kosmopolitycznego” wyglądu. Co więcej, stanie się ona zachętą do kulinarnych eksperymentów. Drugą ciekawą opcją jest ograniczenie się do naklejek (oraz innych dekoracji) inspirowanych wyłącznie orientalnymi potrawami. Urządzona w ten sposób kuchnia, będzie równocześnie spójna aranżacyjnie i wyrazista estetycznie.

Efektowne naklejki: orientalne potrawy podane w atrakcyjny sposób

Azjatyckie podejście do potraw pod wieloma względami różni się od tego znanego nam z Europy. Wynika to nie tylko z nieco odmiennej filozofii życiowej, ale również wielu lokalnych tradycji. Między innymi bardzo dużą wagę przykłada się tam do efektownego sposobu podania potraw. Łatwo można się o tym przekonać, przeglądając nasze dekoracje, w tym oczywiście naklejki. Orientalne jedzenie zachwyca zazwyczaj kolorystyką nie tylko składników, ale i samej zastawy. Mięso często serwuje się na rozgrzanych, rzeźbionych półmiskach, stół zdobią ręcznie wykonane maty, a całokształtu dopełnia ogrom różnokolorowych przypraw i dodatków podanych w porcelanie. Jeśli taki opis sprawia, iż stajecie się głodni, to zdecydowanie pośród naklejek od Myloview powinniście wybrać te, przedstawiające efektowne potrawy prosto z Azji.

Deserowe naklejki: potrawy orientalne na słodko

Kuchnia orientalna to jednak nie tylko ryż, mięso, kluski, warzywa i przyprawy. W końcu po dobrym obiedzie nie może zabraknąć... deseru! Słodkie dania z egzotycznych krajów również przenieśliśmy w Myloview na nasze naklejki. Wzory ze smakołykami takimi jak mochi (japońskie pączki z ciasta ryżowego), gajar ka halwa (indyjska karmelizowana marchew z migdałami i pistacjami), czy cendol (mleko kokosowe podane z tartym lodem, cukrem palmowym oraz zielonym makaronem) znakomicie sprawdzą się jako dekoracja kuchennej szafki ze słodyczami.

Japońskie naklejki – orientalne potrawy prosto z Tokio!

Kuchnia japońska, a zwłaszcza jej najbardziej znane danie – sushi, stała się znana już na całym świecie. Widok podawanych na surowo ryb i owoców morza (sashimi) nie jest już dziś niczym szokującym. Co więcej, potrawy narodowe Kraju Kwitnącej Wiśni doczekały się wielu smakoszy na całym świecie. Jeśli sami jesteśmy jednym z nich (albo szukamy prezentu dla kogoś takiego) to na pewno warto sięgnąć po naklejki z japońskimi przysmakami.