Fototapeta otwarte drzwi

Fototapeta otwarte drzwi stworzy w pomieszczeniu atmosferę sprzyjającą tajemnicy i baśniowości. W wystrój pomieszczeń możemy wkomponować motywy zaczerpnięte z najdalszych zakątków świata, dowolnie manewrując klimatem i charakterem naszej przestrzeni. Fototapeta stare drzwi umożliwi przeniesienie się w czasie do orientalnych pałaców i opuszczonych wiejskich posiadłości. Dekoracje ścienne będą służyć wyobraźni i zbudują niezwykły klimat – posłużą nam do optycznego powiększenia wnętrza oraz wyeksponowania stylistyki, w jakiej zostało ono zaaranżowane.

156 fototapet

 

Fototapeta otwarte drzwi: baśniowy klimat wnętrza

Fototapeta otwarte drzwi to propozycja dla wszystkich miłośników nieszablonowych rozwiązań. Efektowna dekoracja wniesie do pomieszczenia tajemnicę i urok miejsc, w których życie toczy się wolniej. Tutaj znajdziemy kadry prezentujące świat za sekretnymi wrotami – porośnięte roślinnością, opuszczone ogrody, wodospady, leśne zakątki. Motyw sprawdzi się doskonale we wnętrzach urządzonych w stylu retro, elegancko i z artystyczną swobodą. Fototapetę drzwi z zielenią w tle wykorzystamy także w przestrzeniach inspirowanych naturą – dekoracja będzie się dobrze komponować z kamieniem, drewnem, cegłą. Poniżej prezentujemy garść inspiracji na wkomponowanie baśniowych miejsc w wystrój domu.

  • Elegancka aranżacja zyska na pięknej oprawie, jeśli na jednej ze ścian pojawi się fototapeta drzwi do ogrodu. Dekoracja ścienna prezentująca wrota otwarte na ukwiecony zakątek stworzy w przestrzeni wyjątkowy klimat. Będzie doskonałym tłem dla wiklinowych mebli w salonie, bujnych roślin w bogato zdobionych donicach, kutych ozdób. Przy użyciu bajkowej scenerii przeniesiemy się myślami do magicznego ogrodu. Warto wprowadzić tutaj surowce i kwieciste dodatki ktore sprawią, że miejsce będzie się wydawać jeszcze bliższe, a wnętrze optycznie większe.
  • Fototapetę stare drzwi prezentującą widok na malowniczy wodospad, wykorzystamy we wnętrzach zaaranżowanych orientalnie. Dekoracja ścienna przywodząca na myśl pałac w stylu arabskim znajdzie swe miejsce w nastrojowej sypialni, w której przeważają zwiewne materiały, świeczniki z kolorowego szkła, tekstylia ze wschodnimi wzorami. Fotograficzna oprawa wyeksponuje urodę dodatków inspirowanych Orientem. Pozwoli nam oderwać się od codziennych spraw i oddać marzeniom. Na fototapecie drzwi znajdziemy wodospad na tle zachodzącego słońca. Dekoracja ścienna w takim wydaniu wniesie do sypialni romantyzm oraz stworzy w niej klimatyczną aurę.

Aranżacja w stylu naturalnym

Fototapeta drzwi prezentująca skrawek lasu ukazujący się naszym oczom zza otwartych wrót będzie się dobrze prezentować w pomieszczeniu urządzonym w stylu klasycznym, naturalnym i skandynawskim. Dekoracja ścienna pozwoli stworzyć wrażenie, że nasze gniazdko znajduje się z dala od cywilizacji, a to z kolei będzie służyć efektywnemu wypoczynkowi od pracy i pozwoli wyciszyć się po stresującym dniu. W salonie w połączeniu z  fototapetą otwarte drzwi możemy wykorzystać drewno, rattan, wiklinę – surowce doskonale oddają charakter wielkoformatowej ozdoby w formie leśnego pejzażu.

Fototapeta z krajobrazem widzianym zza drzwi: sposób na optycznie większe wnętrze

Dekoracja ścienna przedstawiająca na wpół uchylone drzwi pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń. Właściwe wykorzystanie fototapety drzwi do ogrodu sprawi, że nasz niewielki salon wyda się przestronniejszy i przyjemniejszy w odbiorze – wystarczy zastosować w zestawieniu z wielkoformatowym krajobrazem odpowiednie elementy wystroju i klimatyczne, pasujące do scenerii widzianej zza wrót, dodatki. Wielbiciele efektownych widoków mogą wprowadzić do swoich pomieszczeń ozdoby ścienne prezentujące morze, fragment łąki lub panoramę wielkich miast. Fototapetę dobierzmy w zależności od stylu w jakim urządzamy mieszkanie. Klasyczne rozwiązania sprawdzą się w połączeniu z krajobrazami przedstawiającymi cuda przyrody. Nowoczesne wnętrze warto wyeksponować przy pomocy drzwi z widokiem na futurystyczne budowle w centrum dużego miasta.