Naklejki wg kategorii - Graffiti

Jak ozdobić pokój młodzieżowy, by jednocześnie sprawić przyjemność dziecku i stworzyć mu przestrzeń pobudzającą zasoby kreatywności? Czy coś takiego jest w ogóle możliwe? Jak najbardziej! Jednym z niezawodnych sposobów na podkręcenie młodzieżowej wyobraźni (a tym samym zaaranżowanie przestrzeni, która z pewnością bardzo przypadnie mu do gustu), jest umieszczenie we wnętrzu naklejki graffiti. Ta zadziorna, wesoła i wyrazista zarazem ozdoba może przyczynić się do obudzenia w dziecku różnych talentów i doda mu energii na każdy dzień, a co ważniejsze - rozweseli je w trudniejszych chwilach. Pamiętajmy bowiem, że otoczenie ma wpływ na nasze samopoczucie. Naklejka graffiti może być najlepszym tego przykładem! 
116 naklejek

 

Naklejki graffiti na ścianę - młodzieżowy pokój na wesoło!

Kolorowe, artystyczne graffiti to coś, co jedni kochają, a drudzy nienawidzą. Faktem jest jednak, że wprawnie zrobione graffiti naprawdę może zachwycać - potrzeba bowiem nie lada kunsztu, żeby coś takiego namalować! Do tego, wielu młodych ludzi fascynuje się tym rodzajem sztuki - naklejki graffiti będą więc dla nich czymś nie tylko estetycznym, ale przede wszystkim bliskim ich zainteresowaniom.

Te wielobarwne, abstrakcyjne ozdoby pozytywnie wpłyną na ich procesy umysłowe podczas nauki czy zabawy, pobudzając szare komórki do lepszej pracy. Poza tym, wzorów graffiti jest tak wiele, że z łatwością można dobrać je do wystroju pokoju młodzieżowego. Chłopcom najbardziej będą podobać się prawdopodobnie naklejki o ciemniejszych i bardziej wyrazistych kolorach, z dominującą czernią, czerwienią, granatem czy żółtym, podczas gdy dziewczynki zachwycą się abstrakcyjnymi napisami z błękitem, różem, fioletem czy zielenią w roli głównej (ale pamiętajmy, że to tylko propozycja - każdy ma bowiem własny gust i lepiej na siłę nie wprowadzać podziałów na to, co jest dziewczęce, a co chłopięce). Warto pamiętać, że naklejki graffiti w ofercie Myloview to nie tylko wielobarwne napisy, ale także geometryczne wzory i abstrakcyjne rysunki. Wyraźnie widać tutaj analogię do graffiti na ulicach miast, gdzie (w przypadku tych bardziej artystycznie “zagospodarowanych” przestrzeni), sztuka graficiarska nie ogranicza się właśnie tylko do malowania słów, ale także postaci czy skomplikowanych kształtów.

Naklejka graffiti - przestrzeń dobrze zaaranżowana

Pisaliśmy wcześniej o tym, że najważniejsze w pokoju młodzieżowym jest to, by jego wystrój stymulował dziecko do rozwoju umysłowego. Nawet nastolatek, czyli prawie dorosły człowiek, może i powinien rozwijać bowiem swoją kreatywność (to samo dotyczy zresztą osób w każdym wieku). By jednak było to możliwe, należy odpowiednio zaaranżować przestrzeń, w której spędza on najwięcej czasu. Naklejki graffiti na ścianę to jedno, czym innym jest zaś całościowe skomponowanie elementów wystroju - tak, by tworzyły spójną całość sprzyjającą nauce i kreatywnym spędzaniu czasu wolnego.

  • Najważniejszą zasadą, która powinna przyświecać nam podczas urządzania pokoju młodzieżowego, jest zachowanie wizualnej “czystości” i ładu. Pomieszczenie, w którym dziecko odrabia lekcje, musi bowiem pomagać mu w utrzymaniu umysłowego skupienia, ale jednocześnie nie być zbyt poważne i przytłaczające (lub innymi słowy, po prostu nudne). Najlepiej więc stworzyć jasną, uporządkowaną przestrzeń, ale dodatkowo ubarwić ją ciekawymi ozdobami - właśnie takimi, jak naklejki graffiti (np. na laptopa). Takie połączenie pobudzi wyobraźnię młodego człowieka, pomagając mu jednocześnie efektywnie pracować.
  • Dobrze pamiętać też o tym, by w pokoju młodzieżowym zachowane zostały wszystkie zasady “higieny”, jak dostęp do naturalnego oświetlenia przy biurku, porządek na blacie czy dostęp do najważniejszych pomocy naukowych bez potrzeby wstawania (potrzebna będzie więc na przykład mała komoda koło biurka). Nie możemy zapominać też o zachowaniu przez dziecko właściwej postawy siedzącej, czemu sprzyja oczywiście kupno odpowiednio wyprofilowanego fotela.

Naklejka graffiti - artystyczna inspiracja

Każdy rodzic chce, żeby jego dziecko prężnie rozwijało się umysłowo i znalazło swoją pasję. Problem w tym, że nie potrafimy czasami odczytać sygnałów, świadczących o tym, że coś takiego właśnie się w nim rodzi. A te potrafią być na wyciągnięcie ręki! Jedną z takich rzeczy może być fascynacja światem graffiti. Może nasze dziecko chciałoby zostać takim artystą?

Naklejki graffiti mogą stać się dla niego inspiracją, a kto wie, czy za jakiś czas jego preferencje nie rozwiną się bardziej i nie zostanie na przykład cenionym grafikiem komputerowym? Nie warto zamykać przed młodymi ludźmi drzwi, tylko dlatego, że ich pasja wydaje nam się infantylna. Starajmy się zachęcać ich do wszechstronnego rozwoju - bo jeśl nie to, to może coś innego, równie intrygującego? Pamiętajmy, że przestrzeń wzbogacona o naklejki graffiti może być podstawą do fascynującej podróży po świecie młodzieżowej wyobraźni, pasji i pierwszych marzeń o własnej przyszłości. Otoczenie naprawdę ma znaczenie!