Plakaty wg kategorii - Samoloty

Starożytny mit o Ikarze jest znakomitym dowodem na to, że od zarania dziejów ludzie marzyli o tym, aby wzbić się w powietrze i poznać te rejony świata, które do tej pory były poza ich zasięgiem. Dzisiaj latanie jest tak powszechne jak jazda na rowerze, ale warto pamiętać, że historia lotnictwa przeszła długą drogę od renesansowych szkiców Leonarda da Vinci, przez prototypy braci Wright, po współczesne maszyny. Plakaty z samolotami pokochają nie tylko miłośnicy lotnictwa i techniki. Zakochają się w nich także marzyciele, którzy bujają w obłokach oraz miłośnicy sztuki, ponieważ plakat samolot może odzwierciedlać także artystyczne nurty. Do biura, salonu czy dziecięcego pokoju - plakat samolot to świetny sposób na oryginalną ozdobę wnętrza.

Plakat krajobraz z samolotem

Plakat krajobraz z samolotem

Malowniczy krajobraz z mocnym akcentem kolorystycznym - z samolotem - w elegancki sposób dopełni wystrój salonu.
Plakat lot samolotu

Plakat lot samolotu

Kolory zachodzącego słońca wpisują się w klasycznie zaaranżowane wnętrze. Plakat powieśmy w centralnym miejscu na ścianie w salonie.
65 plakatów
Plakat mały samolot dla dzieci

Plakat mały samolot dla dzieci

Plakaty w pokoju dziecka powinny pobudzać wyobraźnię - te z motywami samolotów to propozycja dla chłopców, jak i dla dziewczynek.
Plakat papierowy samolot

Plakat papierowy samolot

Minimalistyczny motyw na plakacie uzupełni kolorowe wnętrze sali przedszkolnej lub pokoju malucha.
Plakat rysunek samolotu

Plakat rysunek samolotu

Motyw samolotu wnosi do stylizację dynamikę. Nietypowy temat graficzny stanie się ciekawą ozdobą wnętrza.
Plakat samolot i zachód słońca

Plakat samolot i zachód słońca

Wybierając plakaty do salonu pamiętajmy, by ich kolorystyka nie zaburzała estetyki całego wnętrza.
Plakat samolot styl retro

Plakat samolot styl retro

Plakaty z motywami retro przełamią charakter nowoczesnego wnętrza, dodając stylizacji oryginalnego wydźwięku.
Plakat samolot vintage

Plakat samolot vintage

Postarzana fotografia w formie plakatu to przykład dekoracji eklektycznej przestrzeni. Styl vintage współgra z każdą inną estetyką.
Plakat samolot w chmurach

Plakat samolot w chmurach

Miłośnikom podniebnych podróży proponujemy serię nowoczesnych plakatów, których tematem przewodnim są samoloty.
Plakat samolot w górach

Plakat samolot w górach

Czarno-białe wnętrze potrzebuje koloru. Możemy wprowadzić go w postaci plakatu, np. z łagodnym, zimowym krajobrazem.
Plakat z samolotem dla nastolatka

Plakat z samolotem dla nastolatka

Plakat to obowiązkowy dodatek do pokoju młodzieżowego. Fani modelarstwa mogą ozdobić swoje wnętrze plakatami z konstrukcjami samolotów.
Plakat z samolotem do salonu

Plakat z samolotem do salonu

Plakaty chętnie wybierane są do dekoracji nowoczesnych wnętrz mieszkalnych, bądź stylowych kawiarni i restauracji.

 

Piękno maszyn - plakat samolot w Twoim salonie

Historia lotnictwa to nie tylko zmiany technologiczne, ale także znakomity przegląd tego, jak zmieniał się wygląd maszyn na przestrzeni kolejnych lat. Pierwsze samoloty, które kojarzyły się bardziej z drewnianą zabawką dla dziecka w niczym nie przypominają współczesnych Dreamlinerów, poza tym, że mają skrzydła. Decydując się więc na samolot plakat z konkretnego okresu historii, możemy go znakomicie dopasować do estetyki jaka panuje w naszym salonie.

  • We wnętrzu urządzonym w estetyce retro, w którym mamy do czynienia z wystrojem z początku bądź połowy XX w., warto poszukać przedstawień historycznych modeli. Nie musi to być plakat samolot z zabytkowym modelem Braci Wright, świetnie będzie się także prezentował Boeing 247 z lat 30. XX, który był wówczas prawdziwym cudem techniki. Dekorując salon w stylu retro, warto poszukać plakatów utrzymanych w biało-czarnej kolorystyce lub przedstawień, przypominających nieco wyblakłą fotografię ze starej gazety.
  • W industrialnym salonie postawmy na wielkie, błyszczące maszyny o chromowanych śmigłach lub turbinach, które będą korespondować z nowoczesnymi meblami i surowym wystrojem wnętrza. W takiej aranżacji świetnie będą się prezentować plakaty z samolotami w formie oryginalnych detali, bądź zdjęć maszyn w wielkich, przestronnych hangarach.
  • Jeśli jesteś miłośnikiem minimalistycznego wystroju, to dla przełamania oszczędnej aranżacji salonu warto sięgnąć po plakat samolot, ukazujący majestatyczną maszynę na tle zapierających dech w piersiach chmur. Decydując się na monochromatyczne lub kolorowe przedstawienie, możesz odpowiednio utrzymać stonowany charakter salonu lub ożywić go barwnym akcentem.

Sen o lataniu, czyli komiksowe plakaty z samolotami w sypialni

Nieco innym spojrzeniem na plakaty z samolotami są kolorowe, graficzne przedstawienia nawiązujące do barwnego pop artu. Tutaj maszyny utrzymane w komiksowej estetyce przywodzą na myśl dzieła słynnego przedstawiciela tego nurtu w sztuce – Roy’a Lichtensteina. Wyraziste kontury i energetyczne kolory tworzą unikalne przedstawienia, które charakteryzują się dużą dozą dobrego smaku i artyzmu. Z kolei przedstawione na nich kobiety prezentują wdzięk i elegancję typową dla lat 50. XX  wieku. Samolot plakat utrzymany w takiej estetyce będzie świetnym akcentem dekoracyjnym w nastrojowej sypialni. Bez względu na to, czy jej wystrój nawiązuje do stylu vintage, czy też nie, taka ozdoba będzie świetną alternatywą dla typowo męskich przedstawień samolotów.

Zanurkuj w chmurach - plakat samolot w pokoju chłopca

Rysunkowy plakat samolot, choć niekoniecznie utrzymany w estetyce pop artu, przypadnie do gustu małym miłośnikom lotnictwa. Przypominające przedstawienia z kreskówek dekoracje sprawią, że w mgnieniu oka maluch przeniesie się w przestworza, szybując radośnie między białymi obłokami. A jeśli Twoja pociecha jest już nieco większa, doskonałą alternatywą mogą być realistyczne zdjęcia olbrzymich maszyn bądź plakaty samolotów wojskowych o charakterystycznej budowie i kolorach. Do takiego wystroju warto dobrać odpowiednią fototapetę z niebem, bądź dekoracyjne naklejki na ścianę z chmurami, które dopełnią podniebnego charakteru.  

Oderwij się od pracy - plakaty z samolotami w służbowym biurze

Elegancka, błyszcząca maszyna, to także świetny pomysł na dekorację służbowego biura. W zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć, sięgnij po plakaty samolotów wojskowych, zabytkowych z początku XX wieku bądź tych najbardziej współczesnych, które majestatycznie przemierzają niebo. Aby wprowadzić do wnętrza wrażenie lekkości warto zdecydować się na przedstawienie, które eksponuje bezkresny, malowniczy nieboskłon, na którym delikatnie rysuje się niewielka sylwetka samolotu. Taki plakat będzie nie tylko elegancką ozdobą, ale także świetnym pretekstem, aby pomyśleć o zasłużonym urlopie i zastanowić się, gdzie w tym roku chciałbyś się udać!