Naklejki wg kategorii - Azja

Naklejka z Azją to prawdziwa wyprawa w nieznane. Znajdziemy tutaj mnóstwo miast, zabytków, zwierząt, potraw i historycznych postaci, które wprowadzą nas w całkiem inną niż europejska rzeczywistość. Niezależnie od tego, czy wcześniej interesowaliśmy się dalekowschodnią kulturą czy też nie, takie akcenty zdobnicze mogą nas zainteresować, ponieważ są niezwykle oryginalnym pomysłem na aranżację wnętrza. Wyobraźmy sobie złotego smoka, walczącego samuraja lub delikatną gejszę w naszym salonie, a w sypialni przepiękny widok na Taj Mahal lub płynącą przez zielone doliny indyjską rzekę Ganges. To zaledwie garść propozycji, a w kolekcji Myloview znajduje się niejedna efektowna naklejka. Azja otwiera przed nami prawdziwe bogactwo dekoracyjnych inspiracji!   

61 naklejek

 

Naklejki azjatyckie z miastami do salonu i biura

Wielkie, azjatyckie miasta mogą się nam kojarzyć z nowoczesnością, postępem technicznym i niesamowitymi budynkami, których konstrukcje zdają się przeczyć prawom grawitacji. Jeśli szukamy ozdoby do współczesnej aranżacji i zależy nam na wprowadzeniu barwnego akcentu, który zdynamizuje nieco stonowaną przestrzeń, doskonałym rozwiązaniem będzie przygotowana przez nas naklejka – Azja w formie panoramy słynnej metropolii. Nie mamy jednak na myśli fotografii, lecz wzór imitujący malunek wodnymi farbami. Jak prezentuje się takie przedstawienie? Ukazuje najbardziej znane budynki danego miasta, ustawione w jednej linii obok siebie, które wyglądają tak, jakby zostały namalowane kolorowymi akwarelami. Taka dekoracja będzie się olśniewająco prezentować zarówno w nowoczesnym salonie, jak i w wystroju służbowego biura, zwłaszcza jeśli firma, w której pracujemy, współpracuje z azjatyckimi miastami. Z kolei do tradycyjnie urządzonego wnętrza lub gabinetu w stylu retro, o wiele lepszą propozycją będą przedstawienia w stylu vintage. Znajdźmy naklejki, które wyglądają jak dawne ryciny lub malowane farbami olejnymi obrazy i cieszmy się dekoracją, która przeniesie nas o kilkadziesiąt lat wstecz.

Nastrojowa naklejka - Azja na wyciągnięcie ręki w sypialni

Jesteśmy zdania, że najlepiej wypoczywa się w przytulnej i nastrojowej sypialni. Nawet, gdy jesteśmy miłośnikami współczesnych, ascetycznych wnętrz, to miejsce, w którym śpimy, powinno mieć nieco łagodniejszy charakter, by zapewnić nam najlepsze warunki do relaksu i snu. Jeśli chcemy więc przełamać nieco aranżację przestrzeni, idealnym pomysłem będzie odpowiednio dobrana naklejka. Azja to nie tylko ultranowoczesne metropolie z sięgającymi chmur wieżowcami, ale także mnóstwo malowniczych zakątków i starodawnych, tradycyjnych budynków, które przypomną nam, jak wyglądał ten kontynent, zanim zaczął się przekształcać pod naporem zachodnich wpływów.

  • Doskonałym pomysłem na nastrojową i jednocześnie bardzo stylową ozdobę jest przedstawienie japońskiej świątyni o charakterystycznych, delikatnie zawiniętych, spiętrzonych dachach. Zaprezentowana na tle malowniczego zachodu słońca, sprawi, że sypialnia zmieni się nie do poznania.
  • Inną propozycją, równie efektowną, lecz nawiązującą do kultury Chin, jest naklejka, ukazująca morze okrągłych, czerwonych, papierowych lampionów. Taki wzór będzie się znakomicie prezentował w przestronnym wnętrzu. Wyrazista i dość ciemna kolorystyka mogłaby przytłoczyć kameralny pokój, ale w przestronnym metrażu będzie się prezentować zjawiskowo.

Naklejka azjatycka ze smokiem w pokoju dziecka

W pokoju dziecka może być nie tylko kolorowo, ale także bajkowo. Zamiast jednak inspirować się bajkami z telewizji czy Internetu, zainspirujmy się legendami z odległych zakątków świata. Doskonałym przykładem może być naklejka ze złotym smokiem o bardzo długim tułowiu, przypominającym węża, i włochatym pyszczku, który niejednemu może się kojarzyć z psem. Takie przestawienie na ścianie nie tylko udekoruje pokój, ale rozbudzi ciekawość w naszym maluchu, którą możemy zaspokoić, opowiadając mu co nie co o chińskiej kulturze i mitologii. W pokoju chłopca sprawdzą się także sylwetki walczących ze sobą samurajów na tle malowniczej przyrody, z kolei w dziewczęcej aranżacji możemy postawić na rysunkowe przedstawienia pięknych gejsz i laleczek kokeshi lub zabawnych pand. Dopasujmy wystrój wnętrza do osobowości naszego dziecka – wówczas będziemy mieć pewność, że tworzymy najlepszą przestrzeń, jaka jest możliwa.

Naklejka z Azją w orientalnej restauracji

Potrawy kuchni azjatyckiej to prawdziwy raj dla podniebienia. Znajdziemy tutaj słodko-kwaśne smaki, intensywnie pikantne przyprawy, korzenne nuty, owocowe desery, aromatyczne, orzechowe sosy i mleczko kokosowe używane do dań głównych i słodyczy. Jeśli prowadzimy orientalną restaurację, nie powinno w niej zabraknąć pasujących tematycznie dekoracji, wśród których na szczególną uwagę zasługują naklejki. Azja to nie tylko japońskie sushi czy chińska kaczka po syczuańsku. To także bogactwo hinduskich, tajlandzkich, wietnamskich czy koreańskich przysmaków, a w kolekcji Myloview znajdziesz wiele najprzeróżniejszych wzorów, które pozwolą Ci udekorować Twoją restaurację. Nie musimy decydować się na wizerunki konkretnych potraw. Możemy postawić na minimalistyczne grafiki, które ukazują najsłynniejsze obiekty stolicy danego państwa.