Fototapeta alfabet

Na pewno wszyscy doskonale pamiętamy z lekcji historii, iż wynalezienie pisma było przełomowym momentem dla rozwoju całej ludzkości. Gdyby nie litery, to nie powstałyby zwoje, manuskrypty oraz książki, a całą wiedzę być może przekazywano by jedynie ustnie. Dziś trudno wyobrazić sobie nawet taką sytuację. Zapisane za pomocą alfabetu treści oraz informacje towarzyszą nam na każdym kroku, znacząco ułatwiając funkcjonowanie we współczesnym świecie. W Myloview doceniliśmy jednak litery z jeszcze jednego powodu. Uznaliśmy mianowicie, iż świetnie nadają się one na temat dekoracji – na przykład fototapety. Alfabet jest bowiem motywem uniwersalnym. Choć poszczególne litery posiadają swoje ustalone kształty, to jednak istnieje niezliczenie wiele możliwych sposobów zapisu. Fototapety z alfabetem mogą sprawdzić się więc w najróżniejszych pomieszczeniach naszego mieszkania. Przekonajcie się o tym sami!

Fototapeta angielskie słowa

Fototapeta angielskie słowa

Za sprawą fototapety z angielskim alfabetem i słowami, nauka tego języka pójdzie Twojemu dziecko znaczniej milej i sprawniej!
Fototapeta alfabet z liśćmi

Fototapeta alfabet z liśćmi

Alfabet wcale nie musi kojarzyć się z lekcjami języka polskiego. Zielone, energetyczne litery sprawią, że każdy uczeń zapragnie mieć je w swoim pokoju!
51 fototapet
Dziecięca fototapeta alfabet

Dziecięca fototapeta alfabet

Taka fototapeta będzie pełnić nie tylko funkcję edukacyjną, ale również ożywi dziecięcy pokój, dodając mu niepowtarzalnego kolorytu.
Fototapeta drewniane litery

Fototapeta drewniane litery

Fototapeta imitująca drewniane litery to propozycja nie tylko do dziecięcych pokoju. Taki motyw sprawdzi się również w salonie, przedpokoju lub biurze.
Fototapeta z literami do biura

Fototapeta z literami do biura

Jeśli szukasz kreatywnej dekoracji do swojego biura, znakomicie w tej roli sprawdzi się fototapeta z literami, która pobudzi Twoją pisarską wyobraźnię.
Fototapeta alfabet i leniwce

Fototapeta alfabet i leniwce

Nauka przez zabawę to najlepszy sposób, by przekazać dziecku wiedzę. To zadanie znacznie ułatwi fototapeta z alfabetem i zabawnymi leniwcami.
Fototapeta alfabet do pokoju dziecka

Fototapeta alfabet do pokoju dziecka

Kolorowe litery to propozycja na aranżację pokoju ucznia lub przedszkolnej sali, w której dzieci zaczynają swoją przygodę z czytaniem i pisaniem.
Fototapeta w czarno-białe litery

Fototapeta w czarno-białe litery

Jeśli szukasz fototapety, która będzie towarzyszyć Twojemu dziecku przez dłuższy czas, to idealnie w tej roli sprawdzi się wzór z alfabetem.
Fototapeta alfabet z kwiatami

Fototapeta alfabet z kwiatami

Fototapeta z alfabetem, umieszczona w domym biurze, będzie doskonałą inspiracją podczas twórczej i kreatywnej pracy.
Fototapeta maszyna do pisania

Fototapeta maszyna do pisania

Jeśli jesteś miłośnikiem klimatów retro i zajmujesz się pisaniem, np. bloga, taka fototapeta jest wprost wymarzoną dekoracją do Twojego wnętrza.
Fototapeta alfabet: drukowane litery

Fototapeta alfabet: drukowane litery

Jeśli nie masz pomysłu na dekorację pokoju swojego dziecka to jedną z opcji jest fototapeta z alfabetem, która wprowadzi malucha w świat liter.
Fototapeta szary alfabet

Fototapeta szary alfabet

Pokój nastolatka powinien odzwierciedlać jego pasje – jeśli uwielbia czytać lub prowadzi internetowy pamiętnik, taka fototapeta spełni jego oczekiwania.

 

Oryginalna fototapeta: litery jako motyw dekoracyjny

Od chwili opracowania pierwszego alfabetu wszystkie języki stale ewoluowały, zmieniała się wymowa, a także obowiązujące zasady ortografii oraz pisowni. Do aktualnych potrzeb musiały się więc dostosować także litery. Jedna rzecz pozostała jednak niezmienna – niezależnie od okresu dbano o czystość języka, precyzję zapisu oraz jego przejrzystość i czytelność. Między innymi to właśnie dlatego literom nie sposób odmówić estetyki oraz elegancji. Przekonacie się o tym przeglądając nasze fototapety. Alfabet (ukazany w całości lub częściowo) na dużej, zajmującej całą ścianę dekoracji to ozdoba, dzięki której każde pomieszczenie nabierze oryginalnego, niesztampowego charakteru. My polecamy tego rodzaju wzory przede wszystkim do salonu, gabinetu oraz sypialni. Ponieważ jednak w Myloview cenimy kreatywność, to przygotowaliśmy dla Was również kilka pomysłów jak wykorzystać fototapety z alfabetem także i w innych pomieszczeniach.

Edukacyjne fototapety – alfabet dla dzieci

Nauczenie się liter alfabetu to jedno z pierwszych (a zarazem najważniejszych!) wyzwań, z którymi dzieci muszą zmierzyć się w szkole. Istnieje wiele sposobów, aby im to zadanie ułatwić. Rodzice chętnie sięgają po różnego rodzaju pomoce edukacyjne. Zwykle są to specjalne książki, zabawki, gry. W Myloview postanowiliśmy jednak pójść o krok dalej i połączyć pomoc naukową ze ścienną dekoracją! W taki sposób powstały właśnie nasze przedstawiające alfabet fototapety dla maluchów. Wzory dedykowane dzieciom  rozpoczynającym naukę, zostały zaprojektowanie właśnie z myślą o ich potrzebach. Litery na nich są więc duże i kolorowe, łatwe do przeczytania, a także atrakcyjnie wyeksponowane (na przykład na rysunkowych balonikach lub klockach). Dodatkowe ułatwienie stanowi również fakt, iż na fototapetach dla maluchów często obok danego wyrazu znajduje się także rysunek odpowiadający zapisanemu słowu.

Stylowe fototapety z alfabetem

Jednak nie tylko najmłodszym mogą przypaść do gustu dekoracje z literami. Zadbaliśmy o to, aby każdy pośród naszej oferty był w stanie znaleźć atrakcyjne dla siebie fototapety. Alfabet można bowiem przedstawić na dekoracji na bardzo różne sposoby – o czym wspomnieliśmy już we wstępie. Podczas projektowania wzorów z literami chcieliśmy być jak najbardziej kreatywni. W taki sposób powstała między innymi dekoracja wykorzystująca wizerunek klawiszy starej maszyny do pisania. Ten wzór idealnie będzie pasował do gabinetu osoby zawodowo zajmującej się tworzeniem tekstów. Zwłaszcza jeżeli całe wnętrze utrzymane jest w loftowej lub industrialnej estetyce. Jeśli natomiast lubimy wyraziste dekoracje, możemy sięgnąć po fototapetę, na której litery alfabetu utworzone zostały z neonowych kolorów.

Egzotyczna fototapeta – litery w innych językach

Inspiracją kolejnego naszego pomysłu na fototapety wykorzystujące motyw alfabetu, były litery występujące w innych językach. Od strony wizualnej szczególnie ciekawie prezentują się te wykorzystywane w krajach Dalekiego Wschodu. Przykładowo, języki używane na kontynencie azjatyckim pełne są liter oraz znaków, które dla mieszkańców Europy będą wyglądać oryginalnie i niezwykle. Fototapety z alfabetem chińskim lub japońskim mogą stanowić doskonały element aranżacji orientalnej. Każdemu wnętrzu nadadzą egzotycznego, nieco tajemniczego charakteru.

Kaligraficzne fototapety: alfabet może być dziełem sztuki!

Ostatnim z pomysłów, o których chcielibyśmy Wam jeszcze opowiedzieć są fototapety przedstawiające litery wykaligrafowane w artystyczny sposób. Choć współcześnie umiejętność ta zdaje się odchodzić powoli do lamusa, to jednak wciąż posiada grono oddanych pasjonatów. Uważają oni, iż proporcjonalnie, zamaszyście i elegancko zapisana kartka może być prawdziwym dziełem sztuki. Jeżeli się z nimi zgadzacie, to na pewno spodobają Wam się fototapety ukazujące właśnie pieczołowicie wykaligrafowany tekst.