Fototapeta - łąka

Czy myślisz czasem o tym, by oderwać się od obowiązków i spędzić dzień na łonie natury? Na pewno! To uczucie zna chyba każdy. Kiedy jesteśmy zmęczeni i zestresowani, marzymy, żeby choć na chwilę “zniknąć”, spędzając dzień z dala od wszystkiego. I jeśli tylko jest taka możliwość, zdecydowanie warto ten plan wprowadzić w życie. A jeżeli akurat nie możemy pozwolić sobie na chwilę przyjemności… cóż, są inne sposoby, by odzyskać energię do życia! Jednym z nich jest zmiana aranżacji wnętrza. Nie musi ona być gruntowna - ważne, żeby po prostu mieszkanie wyglądało trochę inaczej niż do tej pory. Jak to zrobić? Choćby za pomocą fototapety łąka! Umieszczając ten motyw na którejś ze ścian, codziennie będziemy przenosić się w myślach do krainy ukojenia, a po przekroczeniu progu domu, nasze problemy odpłyną gdzieś w dal!

Fototapeta łąka do salonu

Fototapeta łąka do salonu

Kwiecista łąka na tle naturalnej aranżacji salonu prezentuje się znakomicie! Fototapeta odświeży stylizację wnętrza.
Fototapeta dzikie rośliny

Fototapeta dzikie rośliny

Kolorowy pokój to marzenie niejednej nastolatki! Udekorujmy jedną ze ścian fototapetą z widokiem na ukwieconą łąkę.
87 fototapet
Fototapeta łąka akwarelowa

Fototapeta łąka akwarelowa

Ścienny krajobraz z widokiem na łąkę to propozycja dla miłośników przyrody. Taka fototapeta znacznie ożywi wnętrze.
Fototapeta lawendowa łąka

Fototapeta lawendowa łąka

Delikatna fototapeta uzupełni klasyczną paletę kolorów, którą zastosowano we wnętrzu.
Fototapeta łąka w Bieszczadach

Fototapeta łąka w Bieszczadach

Widok górskiej łąki odpręża. Taka fototapeta sprawdzi się w roli dekoracji sali restauracyjnej.
Fototapeta malowany pejzaż

Fototapeta malowany pejzaż

Fototapeta imitująca akwarelę to rozwiązanie, które warto wykorzystać w stylizacji eklektycznego salonu.
Fototapeta niebo nad łąką

Fototapeta niebo nad łąką

Naturalne inspiracje można wykorzystać na różne sposoby. Krajobraz ścienny doda uroku każdemu wnętrzu.
Fototapeta łąka z żółtymi kwiatami

Fototapeta łąka z żółtymi kwiatami

Wiosenna aura zostanie z nami na dłużej, jeśli słoneczne motywy wykorzystamy w aranżacji domowego salonu.
Fototapeta łąka jesienią

Fototapeta łąka jesienią

Fototapeta inspirowana jesienną łąką sprawdzi się np. w roli tła w rustykalnej aranżacji salonu lub sypialni.
Fototapeta wiosenny widok 3D

Fototapeta wiosenny widok 3D

Bezkresna zieleń: fototapeta z naturalnym motywem w 3D może znaleźć się np. w małym przedpokoju.
Fototapeta łąka i motyle

Fototapeta łąka i motyle

Zamiast monotonnych kolorów - barwy wiosny! Ścienny krajobraz z łąką urozmaici i odświeży bezbarwne wnętrze.
Fototapeta łąka latem

Fototapeta łąka latem

Ciepłe, żywe kolory na ścianie dopełniają stylizację sypialni, wprowadzając do niego przytulną i beztroską aurę.

 

Fototapeta łąka do salonu. Dekoracja doskonała

Dlaczego uważamy, że tapeta ścienna z motywem łąki jest ozdobą doskonałą? Można to łatwo wytłumaczyć! Tego rodzaju dekoracje mają bowiem kilka zalet, które trudno przecenić. Jakich? Oto najważniejsze z nich:

  • Fototapeta łąka powiększa optycznie przestrzeń. Ze względu na to, że na obrazach przedstawiających łąkę często widać “horyzont”, tworzy się wrażenie głębi - a to z kolei znacznie powiększa optycznie pomieszczenie. Czynnik ten ma znaczenie szczególnie w niewielkich mieszkaniach, którym trudno nadać wrażenie przestronności. Tapeta przedstawiająca łąkę jednak rozwiązaniem idealnym także do większych salonów, jest ona bowiem łagodna i spokojna, nie zaburzy więc harmonii estetycznej w żadnym pomieszczeniu.
  • Fototapety łąka są uniwersalne. Tapety ścienne z motywem łąki to ozdoba prawdziwie uniwersalna - pasuje bowiem do większości stylów, które preferują Polacy. Spośród bogatej oferty obrazków nietrudno wybrać taki, który będzie doskonale odpowiadał naszym preferencjom i świetnie pasował do wnętrza mieszkania. Motyw łąki to bowiem coś więcej niż tylko obraz przedstawiający zieloną trawę i niebo. Można rozumieć go znacznie szerzej - umieszczając w salonie na przykład fototapetę, na której przeważają kwiaty lub motyle.
  • Fototapeta łąka oczyszcza umysł. Większość osób doskonale zdaje sobie sprawę, że rzeczy, które nas otaczają, mają ogromny wpływ na to, jak się czujemy. Warto wziąć sobie do serca fakt, że zasada ta ma szczególne zastosowanie w miejscach, gdzie spędzamy najwięcej czasu - czyli w pracy i właśnie w domu. I o ile nad tym pierwszym mamy znikomą kontrolę, to we własnych czterech kątach możemy stworzyć swoją prawdziwą, niepowtarzalną ostoję. Fototapety łąka sprawdzą się tu tak wyśmienicie, jak niemal nic innego. Ich najważniejszą cechą jest bowiem to, że przedstawiają bardzo statyczny i spokojny obraz, a kolorem przewodnim jest tutaj zieleń - a, jak wiemy, jest to barwa, która uspokaja i pomaga oczyścić mózg z nadmiaru negatywnych emocji.

Jak widać, fototapeta łąka to doskonały wybór na dekorację ścienną! Sprawdzi się ona zresztą nie tylko w salonie, ale także w innych pomieszczeniach, na przykład sypialni, gabinecie lub pokoju dziecięcym - ale o tym poniżej.

Fototapeta łąka pełna motyli - pokój dziecięcy w barwach wiosny

Tapeta ścienna z motywem łąki, mimo że może kojarzyć się z czymś stosunkowo nudnym, jest wbrew pozorom doskonałą ozdobą do pokoju dziecięcego. Łączy w sobie bowiem dwie najważniejsze cechy, mające niebagatelne znaczenie w przypadku rozwoju najmłodszych: po pierwsze, może być kolorowa, a po drugie, nie powoduje przypływu nadmiernych emocji, gdyż jednocześnie jest łagodna i delikatna. Będzie to więc doskonała dekoracja szczególnie do pokoju tych dzieci, które bywają nadpobudliwe - ale oczywiście innym maluchom też na pewno się ona spodoba! Wyjątkowym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszy się fototapeta łąka pełna motyli. Nic w tym zresztą dziwnego, bo tego typu ozdoba prezentuje się wyjątkowo radośnie i kolorowo. Co niej pasuje? W przypadku pokoju dla dziewczynki, wspaniale współgrać będą z nią białe mebelki - ale żeby nie było zbyt ponuro, gdzieniegdzie można dodać jeszcze jakiś kolorowy element. Może to być na przykład różowy dywanik lub barwne pluszowe poduszeczki. Najlepiej jednak będzie, jeśli w pokoju małej księżniczki znajdą się motyle w różnych postaciach! Bedą one doskonale współgrać z motylkami przedstawionymi na ścianie. Fototapeta łąka z motylami może zapoczątkować proces “kolekcjonowania” różnych motylków - czy to pluszaków, figurek, czy rysunków itd.

Fototapety łąka w sypialni - odpoczynek dla zmysłów

Tapeta ścienna z motywem łąki doskonale sprawdza się jako ozdoba sypialni - a to ze względu na spokój, jaki z niej bije. Cudownie jest przecież odpoczywać w towarzystwie tak delikatnej, a zarazem wysublimowanej dekoracji. Fototapeta łąka najlepiej sprawdzi się w jasnym pokoju, urządzonym w takim stylu, który nawiązuje do przyrody. Warto więc zamieścić w sypialni inne elementy nawiązujące do natury - kwiaty, gałązki, plecionki itd. Wszystko zależy od naszej fantazji! Tapeta przedstawiająca łąkę to wspaniała dekoracja, która nigdy się nie znudzi. Jest widoczna, a zarazem subtelna, dzięki czemu można odważnie aranżować wnętrze z jej udziałem.