Obrazy wg kategorii - Panorama

Obraz panorama to jedna z tych dekoracji, które chyba nigdy nie wyjdą z mody. Dlaczego? Nasuwają się nam dwa powody! Po pierwsze, pejzaże to w ogóle najpopularniejsze obrazy – a panorama to taki pejzaż do potęgi, prawda? Po drugie, bez względu na to, jaki wzór wybierzesz – czy będzie to obraz panorama Nowego Jorku, czy klasyczny naturalny krajobraz jak z dzieł dawnych mistrzów – panoramy mają wspaniałe właściwości powiększające, dzięki którym sprawiają, że każde wnętrze, w którym zostaną zawieszone, natychmiast wyda się nieco bardziej przestronne. A kto nie lubi powiększającego efektu? Jeżeli zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób wykorzystać obraz panorama do udekorowania swojego mieszkania, firmy lub innego pomieszczenia. Przygotowaliśmy dla Ciebie garść inspiracji, wśród których na pewno znajdziesz coś odpowiedniego.

Obraz panorama do przedpokoju

Obraz panorama do przedpokoju

Jak podnieść atrakcyjność przestrzeni przedpokoju? Wieszając na jednej ze ścian przepiękną panoramę gór!
Obraz panorama miasta do salonu

Obraz panorama miasta do salonu

Styl pokoju dziennego stanie się bardziej wyrazisty, gdy na ścianie znajdzie się duży obraz panoramiczny z widokiem miasta nocą.
39 obrazów
Obraz górzysta panorama

Obraz górzysta panorama

Obraz ze spokojnym widokiem gór złagodzi ogólny charakter aranżacji nowoczesnego, przestronnego salonu.
Obraz Londyn nocą

Obraz Londyn nocą

Panorama miasta nocą dobrze prezentuje się w nowoczesnych przestrzeniach - w restauracjach lub kawiarniach.
Obraz miasto o zachodzie słońca

Obraz miasto o zachodzie słońca

Kolory zachodzącego słońca ocieplają panoramę miasta. Taki obraz będzie idealną ozdobą eleganckiego salonu.
Obraz panorama parku Jiuzhaigou

Obraz panorama parku Jiuzhaigou

Rezerwat Jiuzhaigou dostarcza niezapomnianych widoków, którymi zainspirowaliśmy się, tworząc galerię obrazów.
Obraz krajobraz Kanady

Obraz krajobraz Kanady

Krajobraz w formie trzyczęściowego obrazu prezentuje się ciekawie. Taka kompozycja przełamie klasyczną stylizację wnętrza.
Obraz panorama Seattle

Obraz panorama Seattle

Widok wieżowców w Seattle unowocześni przestrzeń salonu. Panorama ścienna skupia na sobie uwagę.
Obraz panorama Yosemite

Obraz panorama Yosemite

Panoramę parku Yosemite umieśćmy w sypialni, by podkreślić naturalną estetykę przestrzeni.
Obraz panorama z lotu ptaka

Obraz panorama z lotu ptaka

Metropolia widziana z lotu ptaka i utrwalona na ściennym obrazie, stanowi główny punkt aranżacji wnętrza w nurcie industrialnym.

 

Obraz panorama: powiększa i ozdabia!

Słowo panorama wydaje się tak stare, że wręcz antyczne: a tak naprawdę panoramy wcale nie wywodzą się ze starożytności. W Chinach zaczęły powstawać tysiąc lat temu, a prawdopodobniej nawet wcześniej – bardzo znane są między innymi obrazy panorama chińskiego artysty Gu Hongzhonga, ukazujące scenki obyczajowe z życia chińskiej arystokracji i nie tylko. W Europie panoramy stały się popularne dopiero w XIX wieku. Samo słowo – stworzone na wzór greckiego wyrażenia, które z grubsza można by przełożyć jako „wszechobraz” – zostało wymyślone przez irlandzkiego malarza Roberta Barkera pod koniec XVIII wieku. Barker swoje panoramy malował na specjalnych walcach, a gdy zaczął wystawiać je w Edynburgu, stały się tak popularne, że malarz zarobił fortunę na ich sprzedaży.

Najsłynniejsza: obraz Panorama Racławicka

W Polsce najsłynniejszy obraz panorama to, bez cienia wątpliwości, Panorama Racławicka, która obecnie znajduje się we Wrocławiu. To monumentalne dzieło, dla którego wybudowano specjalną rotundę, aby zwiedzający mogli je swobodnie oglądać, możesz mieć teraz we własnym mieszkaniu – no, prawie! Przygotowany przez nas obraz Panorama Racławicka nie jest może ani tak wielki, ani tak... zaokrąglony, jak oryginał, ale na pewno świetnie posłuży Ci do stworzenia interesującego wystroju mieszkania. Nie tylko mieszkania zresztą: obraz Panorama Racławicka będzie fantastyczną dekoracją szkolnej sali do historii!

Maksymalne powiększenie: wykorzystaj obraz panorama, by optycznie powiększyć wnętrze

Wspomnieliśmy już o tym, że każdy obraz panoramama właściwości powiększające – ale na czym to właściwie polega? To proste! Weźmy obraz panorama Tatr, wspaniały widok na polskie góry. Mózg osoby, która patrzy na taki obraz – zwłaszcza jeżeli jest duży – nieuchronnie musi poddać się wrażeniu, że właśnie przygląda się nie ścianie, ale, no cóż, górom. Wzrok nie zatrzymuje się na ścianie (pozornie, oczywiście!), lecz podążą do „wnętrza” dekoracji – co wywołuje wrażenie, że pomieszczenie jest większe niż w rzeczywistości! Zdecydowanie warto wykorzystać ten efekt, dekorując wnętrze, które jest niezbyt duże lub wąskie: może to być domowy korytarz, kawalerka albo dowolna inna przestrzeń.

W miejskim stylu: obraz panorama miasta jako element nowoczesnej aranżacji

Jeżeli lubisz nowoczesny, miejski styl, być może z domieszką minimalizmu albo modernizmu, obraz panorama miasta to coś w sam raz dla Ciebie. Znajdziesz tutaj najrozmaitsze krajobrazy: są tutaj i widoki na Nowy Jork z jego zapierającą dech w piersiach linią wieżowców, i pejzaże Paryża – ale znajdzie się także niejeden obraz panorama Warszawy, idealny, by wyrazić swój lokalny patriotyzm. Bo właściwie dlaczego obraz panorama Warszawy miałby być mniej ciekawy, niż widok na Nowy Jork czy Paryż, prawda? Tego rodzaju obraz panorama miasta będzie dobrą dekoracją nie tylko mieszkania, ale także wielu innych wnętrz: łatwo wyobrazić go sobie na przykład w biurze firmy czy stylowej kawiarni. Najlepiej będzie zawiesić go w miejscu, które naturalnie przyciąga wzrok: dzięki temu nie tylko powiększający efekt, o którym pisaliśmy wyżej, będzie najmocniejszy, ale też ozdoba wyda się bardziej wyrazista!

Morze, góry i inne: obraz panorama natury

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które w mieście się męczą i duszą, a pełną piersią mogą odetchnąć dopiero na łonie przyrody, mamy panoramy także dla Ciebie: zebraliśmy tutaj sporo pięknych naturalnych pejzaży! Na pewno spodoba Ci się obraz panorama Tatr, z ich wspaniałymi ośnieżonymi szczytami, ale jeżeli jesteś jedną z tych osób, które nad góry przedkładają morze, nie martw się: mamy też niejedną morską panoramę! Widoki natury to jeden z tych motywów, które będą dobrze wyglądać dosłownie w każdym wnętrzu: w zasadzie nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie pomieszczenia, w którym mogłyby być nie na miejscu. A ponieważ występują w najrozmaitszych wariantach kolorystycznych, możesz z łatwością dopasować je do palety barwnej pomieszczenia, w którym planujesz je zawiesić.