Naklejki wg kategorii - Zieleń

Od wieków kolorom przypisywano różnorodne znaczenia symboliczne. Starano się również doszukać wpływu barw na nasz nastrój oraz samopoczucie. Część kolorów faktycznie przywodzi na myśl plastyczne oraz wyraziste skojarzenia. Dostarcza to mnóstwa możliwości podczas dekorowania mieszkania. Dziś przyglądniemy się barwie zielonej, uznawanej powszechnie za przyjemną oraz relaksującą. Opowiemy Wam również o tym, jak wykorzystać ją na naklejkach – jednym z ciekawszych rodzajów ściennych ozdób. Połączenie takie posiada dużo zalet. Przykładowo jeśli chcemy wprowadzić do mieszkania radosną atmosferę i nieco życia, idealnym wyborem będą właśnie naklejki z zielenią. Ozdoby w tym kolorze dodadzą energii i radosnej atmosfery nawet ciasnemu lub ciemnemu pomieszczeniu. A to dopiero sam początek możliwości! Zielone naklejki da się wykorzystać na tysiące różnych sposobów.

177 naklejek

 

Wybieramy liściaste naklejki – zieleń w Twoim otoczeniu

Kolor zielony działa relaksująco i uspokajająco, nieodparcie kojarząc się z przyrodą. Naukowcy twierdzą, iż wystarczy przez zaledwie 30 sekund patrzeć na drzewa lub kwiaty, aby znacząco obniżyć poziom stresu w organizmie. Jeśli nie macie więc pomysłu na ozdobienie pomieszczenia wykorzystywanego do codziennej pracy, warto rozważyć florystyczne. Wykorzystujące motyw liści, zielone naklejki będą prezentować się naprawdę pięknie na tle jasnych ścian, zwłaszcza jeśli ułożymy je w większe kompozycje. Warto też zwrócić uwagę, jak wiele wzorów mamy do wyboru. Liście brzozy, klonu, kasztanowca, paproci – to tylko kilka przykładowych opcji. Bez względu jednak na to, który wzór wybierzemy, możemy dodatkowo wzbogacić efekt, jaki zapewnią nam naklejki. Zieleń w oryginalny sposób podkreśli dopasowane kolorystycznie poduszki, ramki na zdjęcia oraz zasłony.

Relaksujące naklejki – zieleń w biurze

Zielony jest kolorem niezwykle pozytywnym i pełnym energii. Przebywanie w zielonym otoczeniu uspokaja i relaksuje. Barwa ta nie bez przyczyny uważana jest za symbol natury, harmonii, nadziei. Co więcej, kolor ten korzystnie wpływa także na nasz zmysł wzroku, przynosząc mu ulgę. Naklejki z zielenią będą więc idealnym wyborem, jeśli chcemy, aby nasze mieszkanie stało się spokojną oazą, w której odstresujemy się po ciężkim dniu pracy. Duże wzory przedstawiające las skąpany w porannym słońcu, park pełen kwiatów albo źdźbła trawy pokryte rosą będą niesamowicie prezentować się na ścianie salonu lub sypialni. Tego rodzaju dekoracje ścienne można dodatkowo wyeksponować za pomocą ciekawej ramki. Zielone naklejki sprawdzą się również, jeżeli chcemy uatrakcyjnić nasze meble. Drewniana szafa ozdobiona wzorami przedstawiającymi kwiaty przeniesie nas myślami na łono natury oraz pomoże zapomnieć o codziennych problemach. A przede wszystkim – będzie atrakcyjnie i oryginalnie wyglądać.

Przyjemne dla oka naklejki – zieleń w pokoju dziecięcym

Każdemu rodzicowi zależy, aby jego dzieci prawidłowo się rozwijały i posiadały swoje pasje. W Myloview wierzymy, iż najmłodszym można w tym pomóc, zapewniając im odpowiednie warunki do snu, nauki oraz zabawy. Doskonałym wyborem w przypadku pokoju malucha będą właśnie atrakcyjne naklejki. Zieleń sprawdzi się z kilku powodów – osoby lubiące ten kolor to według badań ludzie towarzyscy, bezkonfliktowi, stali w uczuciach i ceniący spokój. Dlatego też wypełnienie sypialni dziecka ściennymi dekoracjami przedstawiającymi na przykład zielone dinozaury, zielone owoce, albo zielone rośliny może podziałać korzystnie na rozwój małego lokatora. Warto oczywiście wcześniej skonsultować z naszą pociechą jakie konkretnie wzory najbardziej przypadną jej do gustu. Zielone akcenty są na szczęście uniwersalne i świetnie sprawdzą się w każdym rodzaju wnętrza.

Zielony w połączeniu z kontrastowymi kolorami

Choć zielony to piękny kolor, to i tak korzystając z dekoracji w tej barwie warto zachować umiar. Dobrze jest więc rozważyć wybranie wzorów kontrastowych. Możliwości mamy sporo. Dodatkowym kolorem może być czerwony, pomarańczowy, żółty, różowy, bordowy, fioletowy... Oryginalnym pomysłem będzie sięgnięcie po naklejki czerpiące inspirację z natury – na przykład przedstawiające zieloną łąkę obsypaną wielobarwnymi kwiatami albo alejkę w parku. Możemy również wybrać wzory nieco bardziej abstrakcyjne – figury geometryczne lub buddyjskie mandale. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie grafik komputerowych. Wizerunki zwierząt w ciekawych (i nietypowych dla nich) kolorach mogą na przykład posłużyć do ozdobienia ściany korytarza. Do kuchni warto natomiast wybrać typograficzne wzory, zawierające ciekawe napisy (sentencje, aforyzmy, cytaty) napisane na zielonym tle czcionką o kontrastowym kolorze. W ciemnym przedpokoju sprawdzą się z kolei wzory przedstawiające duże liście i egzotyczne, barwne kwiaty.