Plakaty wg kategorii - Azja

Jeśli jesteście miłośnikami Dalekiego Wschodu, mamy dla Was idealny plakat. Azja to kontynent pełen zachwycających pejzaży, unikalnych kultur i przepięknej architektury. Chiny, Indie, Tajlandia, Japonia, Zjednoczone Emiraty Arabskie – różnorodność tych miejsc jest aż trudna do uwierzenia. W zależności od tego, jakie przedstawienie wybierzemy, możemy je zawiesić w innym pomieszczeniu. Panorama nowoczesnej metropolii sprawdzi się w salonie, malowniczy pejzaż w sypialni, z kolei kolorowe przyprawy będą pasować jak ulał do wystroju kuchni. Czy do każdej aranżacji będzie pasować Azja? Plakat powinien być dobrany do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie, ale dzięki temu, że w Kolekcji Myloview znajduje się wiele różnorodnych propozycji, z łatwością uda się znaleźć pasujący wzór. 

49 plakatów

 

Zapierająca dech w piersiach Azja – plakat  z unikalnym widokiem

Bez względu na to, czy jesteśmy miłośnikami dzikiej natury, czy wielkich, nowoczesnych metropolii, wszystko to znajdziemy na kontynencie, jakim jest Azja. Plakat z naszej kolekcji doskonale to odzwierciedla. Może się bowiem znaleźć na nim wszystko, z czego słynie ta część kuli ziemskiej. Zacznijmy od zachwycających widoków. Jakich? Jakie tylko zapragniemy! Miłośnikom surowej, górskiej przyrody polecamy widoki Tybetu i sięgających chmur Himalajów, na zboczach których znajdują się urokliwe świątynie z powiewającymi chorągiewkami modlitewnymi. Spokojniejszy i łagodniejszy klimat we wnętrzu zapewni nam z kolei japońska Góra Fuji oglądana zza kwitnących gałązek wiśni. Zwolennikom sielankowej aury z pewnością spodobają się chińskie, szerokie rzeki, po których pływają miejscowi rybacy. Taki malowniczy plakat w stylu azjatyckim może przywodzić na myśl dawne ryciny i drzeworyty, z których słyną Chiny i Japonia.

Jednak nie tylko natura zasługuje na uwagę. Wielbicielom dużych miast z pewnością spodobają się panoramy znanych na całym świecie metropolii, które najeżone są imponującymi wieżowcami. Na uwagę zasługuje nie tylko Dubaj, gdzie znajduje się najwyższy budynek na świecie, czyli Burż Chalifa, ale także Hong Kong, Pekin, Tokio czy Szanghaj. Co zrobić, by jak najlepiej prezentowały się takie plakaty? Azja powinna być ukazana z rozmachem, dlatego zdecydujmy się na wzór w wielkim formacie, który będzie adekwatny do imponujących drapaczy chmur. Czarno-białe przedstawienie doda aranżacji elegancji. 

Plakat w stylu azjatyckim – detale, na które warto zwrócić uwagę

Piękna, zaskakująca, dzika, nowoczesna – taka jest właśnie Azja. Plakat, który skupia się tylko na jednym wycinku rzeczywistości, na jakimś detalu, będzie ciekawym pomysłem na wprowadzenie dalekowschodniego akcentu do wystroju. Takie przedstawienie sprawdzi się znakomicie w aranżacji, która wcale nie nawiązuje do orientalnej estetyki. Doskonałym przykładem jest wzór z barwnymi, drewnianymi łódkami, jakie można znaleźć na rzekach Nepalu. Taki kolorowy akcent będzie pasował jak ulał do stylizacji boho. Buddyjskie dzwonki lub młynki do modlitwy wykonane z mosiądzu to propozycja do surowej w wyrazie, industrialnej aranżacji, która dzięki temu nabierze bardziej duchowego charakteru. Do minimalistycznie urządzonego pokoju wybraliśmy zdjęcie ukazujące jedynie detal ogromnego posągu Buddy. Ciekawy kadr ożywi oszczędnie prezentującą się przestrzeń. Gdzie jeszcze mogą się pojawić dalekowschodnie plakaty? Azja to miejsce, które obfituje w wyśmienitą kuchnię. Chińska, hinduska, japońska, arabska – każdy znajdzie tutaj smaki idealne dla siebie. A zdjęcie ukazujące kolorowe, aromatyczne przyprawy z pewnością będzie się doskonale prezentować w wystroju kuchni, której potrzebny jest wyrazisty akcent.

Kartograficzne plakaty – Azja zaprezentowana na kolorowej mapie

Plakat w stylu azjatyckim może ukazywać zachwycające widoki, imponujące, miejskie panoramy, różne elementy kultury, religii bądź kuchni – wszystko zależy od tego, jaka dziedzina najbardziej nas interesuje bądź która najlepiej sprawdzi się w wystroju naszego mieszkania. Na sam koniec chcemy jednak spojrzeć na ten kontynent przez pryzmat geografii. Jeśli jesteśmy miłośnikami tej dziedziny lub po prostu kochamy podróżować, w naszym wnętrzu może się pojawić efektowna mapa. Do wyboru mamy zarówno fizyczne przedstawienia, ukazujące ukształtowanie powierzchni, jak i polityczne wzory, na których znajduje się podział na konkretne państwa znajdujące się na tym kontynencie. Ciekawą propozycją jest także nowoczesny w wyrazie plakat. Azja zaprezentowana jest na nim jako jednolicie granatowy ląd, natomiast poszczególne kraje widnieją wyżej. Pomysłowym zabiegiem jest to, że w ich sylwetki wpisane są kolorowe flagi narodowe. Taką ozdobę możemy zawiesić w swoim salonie, ale sprawdzi się ona także w wielu innych miejscach. Jakich? Na przykład w szkolnej pracowni geograficznej, w biurze podróży bądź w siedzibie firmy, która współpracuje z azjatyckimi przedsiębiorstwami lub swoje usługi kieruje właśnie do klientów z Azji.