Fototapety wg kategorii - Mur

Fototapeta mur to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią nowoczesne, surowe wnętrza i minimalistyczny wystrój. Wyrazisty deseń sprawia, że pokój nie potrzebuje żadnych dodatkowych dekoracji, a charakterystyczny wzór tworzy jedyny w swoim rodzaju nastrój. Realistyczna tapeta imitacja muru pozwala na wprowadzenie tego motywu dekoratorskiego bez zbędnego kucia tynku czy zamawiania kamiennych okładzin do wnętrza. W szybki i prosty sposób możesz osiągnąć zapierający dech w piersiach efekt, który będzie się znakomicie prezentował zarówno w industrialnych, jak i rustykalnych wnętrzach. Fototapeta mur dostępna w różnorodnych wzorach zachwyci każdego miłośnika oryginalnych rozwiązań.

Fototapeta ciemny mur ceglany

Fototapeta ciemny mur ceglany

Ciemna fototapeta imitująca mur może pojawić się na jednej ze ścian w przestronnym salonie.
Fototapeta kamienny mur

Fototapeta kamienny mur

Interesująca faktura kamiennego muru podkreśli klasyczną aranżację wnętrza.
119 fototapet
Fototapeta mur 3D

Fototapeta mur 3D

Marzysz o oryginalnej dekoracji wnętrza? Fototapeta z murem i krajobrazem stanie się główną ozdobą jadalni.
Fototapeta mur do sypialni

Fototapeta mur do sypialni

Fototapeta z murem porośniętym bluszczem uzupełni industrialną przestrzeń sypialni. Zestawmy ją z drewnem i betonem.
Fototapeta mur i bluszcz

Fototapeta mur i bluszcz

Zamiast obrazów, zdecydujmy się na wyrazistą fototapetę. Fototapeta imitująca mur przyciąga uwagę.
Fototapeta czerwony balon

Fototapeta czerwony balon

Fototapeta mur w nowoczesnej odsłonie - umieśćmy ją na jednej ze ścian w pokoju dziennym lub w przedpokoju.
Fototapeta szary mur

Fototapeta szary mur

Szara ściana: taka fototapeta może znaleźć się np. w kawiarni lub w restauracji urządzonej w stylu minimal.
Fototapeta Wielki Mur Chiński

Fototapeta Wielki Mur Chiński

Najsłynniejszy mur świata - tym razem w Twojej łazience! Przestrzenny motyw optycznie powiększy pomieszczenie.
Fototapeta różowy mur

Fototapeta różowy mur

Rozwiązanie do kolorowego pokoju nastolatki - fototapeta z różowymi cegłami podkreśli stylową aranżację wnętrza.
Fototapeta stary mur

Fototapeta stary mur

Fototapeta z ceglanym murem sprawdzi się zarówno w industrialnych, jak i eklektycznych i nowoczesnych przestrzeniach mieszkalnych.
Fototapeta kamień naturalny

Fototapeta kamień naturalny

Fototapeta z fakturą kamiennych bloczków ma za zadanie urozmaicić nowoczesną kompozycję przestrzeni mieszkalnej.
Fototapeta mur z cegieł

Fototapeta mur z cegieł

Biała cegła prezentuje się wyjątkowo dobrze w stylizacji w nurcie skandynawskim oraz industrialnym, na przykład w biurze.

 

Tapeta murek na kilka sposobów

Dla wielu z nas fototapeta mur to przede wszystkim popularny motyw ceglanej ściany. Wzór ten jednak występuje w bardzo różnych odmianach, dzięki czemu komponuje się znakomicie w tak różnych koncepcjach aranżacyjnych. Szeroka oferta przedstawień to zarówno tapeta mur pruski, gotyckie klasztorne ściany czy mural wykonany na częściowo tylko otynkowanej ścianie. Dzięki temu tapeta murek to znakomite rozwiązanie dla wnętrza w stylu skandynawskim, industrialnym czy rustykalnym.

  • Tapeta mur biały znakomicie pasuje do chłodnego, minimalistycznego wnętrza w stylu skandynawskim. Białe ściany, meble z jasnego drewna, wiklinowe dodatki i pastelowe akcenty kolorystyczne będą się doskonale prezentować na tle ceglanego muru pomalowanego na biało. Tapeta mur biały pozostająca w tej samej co reszta ścian kolorystyce, ale prezentująca zupełnie inną fakturę, stanie się wyrazistym rozwiązaniem, które zróżnicuje stonowane wnętrze. 

  • Tapeta mur pruski to  doskonałe rozwiązanie w industrialnym wnętrzu. W takiej przestrzeni znakomicie sprawdzi się wersja z nieotynkowanym, ceglanym murem. Czerwona kolorystyka ożywi przestrzeń i będzie nawiązywać do surowych wnętrz dawnych fabryk i zakładów produkcyjnych. Świetnym pomysłem jest także fototapeta klasztorne mury. Surowe, gotyckie ściany o charakterystycznych strzelistych oknach dekorowanych maswerkami będą korespondować z betonowymi ścianami i stonowaną kolorystyką. Z kolei płynna linia odkutych z kamienia dekoracji będzie przeciwwagą dla prostej i geometrycznej formy mebli. Jeśli jednak jesteś zwolennikiem nieco bardziej współczesnej sztuki, fototapeta mural o wibrujących, żywych kolorach z pewnością przypadnie Ci do gustu.  

Tapeta mur 3D w rustykalnym wnętrzu

W aranżacji wnętrz utrzymanych w stylistyce rustykalnej tapeta mur pruski jest swego rodzaju must have. Połączenie ceglanego lub otynkowanego muru i drewnianych elementów konstrukcyjnych tworzy znakomite zestawienie surowych i naturalnych materiałów. Drewniany akcent tapety będzie korespondował z meblami i ludowymi figurkami dekorującymi wnętrze. Z kolei wzór muru, w zależności od przedstawienia, albo wprowadzi wyrazisty, ceglany akcent kolorystyczny, ale będzie jasnym tłem dla kwiatowych deseni na obiciu kanapy i zasłonach. Doskonałym rozwiązaniem w takim wnętrzu jest także tapeta murek zbudowana z nieregularnych, szarych kamieni. Wzór ten przywodzi na myśl niewielkie, urokliwe angielskie domy i będzie się świetnie prezentował w rustykalnej aranżacji pokoju.

Tapeta mur 3D w małym salonie

Tapeta imitacja muru sprawdzi się także w kameralnym pomieszczeniu. W pokoju o niewielkim metrażu lub w biurze warto wybrać wzór, który przedstawia mocno zróżnicowaną strukturę ściany. Fototapeta mur ukazująca niewysokie ogrodzenie zbudowane z nieregularnych i wystających kamieni na rozległym polu znakomicie stworzy nam wrażenie głębi. Kilkuplanowa kompozycja tapety ukazująca łąkę, mur oraz niebo sprawią, że pomieszczenie będzie się wydawać o wiele większe, niż jest w rzeczywistości. 

Fototapeta mural w pokoju nastolatka

Chcąc ożywić pokój nastolatka warto wybrać tapetę o charakterystycznym i wyrazistym przedstawieniu. Fototapeta mural utrzymana w intensywnych kolorach będzie doskonale pasować do nowoczesnych, barwnych mebli. W zależności od upodobania, możemy wybrać wzór przedstawiający stylizowany napis, graficznie przedstawiony portret lub krajobraz czy zaangażowany społecznie rysunek nawiązujący do kultowego już artysty street artu – Banksy’ego. Tapeta imitacja muru z pewnością przypadnie do gustu każdemu nastolatkowi.

Tapeta mur biały w minimalistycznej sypialni

Nowoczesna sypialnia to doskonałe miejsce na wyrazistą dekorację. Niezależnie od tego, czy panują w niej monochromatyczne barwy czy intensywne kolory, charakterystyczny motyw białej ceglanej ściany będzie znakomitym tłem dla minimalistycznego wystroju. Z kolei tapeta jak mur wprowadzona do przytulnej sypialni w oryginalny sposób zrównoważy miękkie akcenty w postaci pluszowego dywanu czy ciężkich zasłon.