Fototapety wg kategorii - Rolnicze

Fototapety rolnicze kojarzą się prawdopodobnie większości z nas z ciężkimi maszynami: wielkimi traktorami, potężnymi kombajnami i ogromnymi ciągnikami. Tymczasem zebrane przez Myloview wzory to nie tylko profesjonalny sprzęt, ale także malownicze widoki, wiejskie pejzaże i zapierające dech w piersiach zachody słońca na wsi. Takie przedstawienia pomogą nam ozdobić klasycznie urządzoną kuchnię, dodadzą sielankowego charakteru rustykalnemu salonowi, a także urozmaicą aranżację zwykłej piekarni. Gdzie jeszcze może pojawić się taka fototapeta? Traktor zaprezentowany w stylu vintage to świetny pomysł na nietypowy wystrój jadalni. Sprawdźmy więc jak wykorzystać rolnicze inspiracje w naszych wnętrzach!

51 fototapet

 

Rustykalne fototapety: rolnicze inspiracje w salonie

Aranżacja wnętrza to nie tylko modne pomysły i obowiązujące właśnie trendy. Dekoracja mieszkania powinna także, a może przede wszystkim, korespondować z naszymi zainteresowaniami i upodobaniami. Tworząc efektowny wystrój, zamiast podążać za wskazówkami dekoratorów, możemy zainspirować się tym, co jest nam naprawdę bliskie. Jeśli pochodzimy z wiejskich, malowniczych terenów lub zajmujemy się rolnictwem, dlaczego w naszym salonie nie miałyby się pojawić korespondujące dodatki? Naszą propozycją są właśnie fototapety rolnicze. Szukając odpowiedniego wzoru, warto kierować się tym, by wprowadzone do wnętrza przedstawienie było naprawdę urzekające. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na pejzaż. Możemy zdecydować się na błękitne niebo usiane chmurami i zielone pola lub czerwony zachód słońca nad brązową, zaoraną ziemią. Urozmaiceniem takiego krajobrazu stanie się niewielka sylwetka rolniczej maszyny - traktora, ciągnika lub snopowiązałki - która będzie stanowić jedynie dodatek do całej kompozycji. Taka fototapeta sprawdzi się znakomicie w rustykalnej aranżacji salonu, a jeśli postawiliśmy na nieco bardziej nowoczesny wygląd wnętrza, wybierzmy czarno-białą wielkoformatową fotografię, która będzie współgrać ze współczesnym wystrojem.

Fototapeta z traktorem, czyli oryginalna aranżacja jadalni

Nasza kolejna propozycja to z pewnością zaskakująca fototapeta. Traktor znajdzie się tutaj na pierwszym planie i to właśnie on zdominuje wystrój naszej jadalni. Choć taki pomysł może się wydawać niezwykle odważny, jeśli wybierzemy odpowiednie zdjęcie, osiągniemy zachwycające rezultaty. Kluczem do sukcesu jest utrzymana w stylu retro fototapeta. Maszyny rolnicze, jakimi posługujemy się współcześnie, nie prezentują się tak dobrze, jak starodawne modele, choć są oczywiście o wiele bardziej wydajne. Znajdźmy więc przedstawienie z zabytkowym traktorem lub kombajnem porzuconym gdzieś w polach, a nawet pójdźmy o krok dalej. Odważmy się na wzór ze starym, zardzewiałym pojazdem. Taka surowa w wyrazie kompozycja z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu, ale jeśli lubimy oryginalne i nieco surowe wnętrza, to taki pomysł na pewno skradnie nasze serce. Ciekawą alternatywą będzie także zdjęcie vintage, ale w czarno-białej kolorystyce. To odpowiedź dla tych, którzy lubią stonowane aranżacje i chcą, by ich jadalnia pozostała w odcieniach szarości.

Sielska fototapeta: maszyny rolnicze jako dekoracja kuchni

Skoro fototapety rolnicze pasują do jadalni, to sprawdzą się także w naszej kuchni. By osiągnąć jak najlepszy rezultat, dobierzmy przedstawienie tak, by wkomponowało się idealnie w estetykę, jaka panuje w pomieszczeniu. Możemy zdecydować się na intensywnie kolorowe zdjęcie, które zdynamizuje stonowaną przestrzeń lub sięgnąć po fotografię o lekko wypłowiałych barwach, która przypomina starodawną pocztówkę. Inną propozycją jest kompozycja, gdzie na pierwszym planie znajdują się zielone sadzonki, a w tle ledwie widoczna jest malutka sylwetka traktora lub taka, gdzie to właśnie wielka maszyna zdaje się zajmować całą naszą fototapetę. Wśród wielu różnych propozycji na szczególną uwagę zasługuje także graficzny wzór - zabawnie przedstawiony traktor pędzący po polach pszenicy. Jego minimalistyczny charakter sprawia, że taką dekorację możemy umieścić w prześwicie między wiszącymi szafkami a kuchennym blatem. To idealna propozycja do wnętrza, które jest niewielkie, ale potrzebuje ciekawego akcentu.

Malownicze fototapety: maszyny rolnicze w piekarni

Współcześnie w dużych miastach pojawia się coraz więcej piekarni, które serwują prawdziwe, domowe pieczywo na zakwasie. Jego smak trudno opisać i z pewnością wygrywa z każdym chlebem, jaki znajdziemy w supermarkecie. Właśnie w takiej piekarni, obok smacznych produktów, warto zadbać także o wyjątkowy wygląd miejsca. By podkreślić jego naturalny i ekologiczny charakter potrzebna nam będzie odpowiednio dobrana fototapeta. Maszyny rolnicze, zaprezentowane na tle złotego pola pszenicy lub ciemnego orkiszu, sprawią, że wnętrze nabierze zupełnie unikalnego klimatu. Będzie ono nie tylko korespondować z pięknymi chlebami, jakie leżą na półkach, ale stanie się swego rodzaju teleportem, dzięki któremu klienci choć na chwilę będą się mogli przenieść za miasto na łono natury. Po taki bonus do chleba przyjdzie każdy!