Fototapety typografia

Wynalezienie pisma było, bez dwóch zdań, najważniejszym wynalazkiem w całej historii ludzkości. To dzięki niemu możliwe stało się przekazywanie informacji nie tylko podczas bezpośredniego kontaktu, ale także na odległość – zarówno odległość w przestrzeni, jak i w czasie. Współcześnie jesteśmy tak bardzo przyzwyczajeni do tego, że litery i napisy są wszędzie, że już nie doceniamy ich tak, jak na to zasługują: a szkoda! Liczymy na to, że nasze fototapety typografia będą dla Was pretekstem do namysłu nie tylko nad tym, jak fantastycznym dziełem jest pismo, ale także nad tym, jak różnorodne i bogate może ono być. Nasze fototapety typograficzne są niemal nieskończenie różnorodne: nie tylko bowiem mogą przedstawiać dowolny napis (albo po prostu szereg liter), ale także występują w ogromnej liczbie fontów i kolorów! 

Romantyczna fototapeta typograficzna

Romantyczna fototapeta typograficzna

Czy wiesz, że dekoracje ścienne mogą nie tylko zdobić, lecz dodawać otuchy? Idealnym przykładem może być wzór z napisem LOVE.
Fototapeta z motywacyjnym napisem

Fototapeta z motywacyjnym napisem

Jeśli masz problemy z utrzymaniem wysokiego poziomu motywacji, zainwestuj w stałe przypomnienie - fototapetę z motywacyjnym cytatem!
319 fototapet
Fototapeta typograficzna w stylu scandi

Fototapeta typograficzna w stylu scandi

Fototapety z napisami i kwiecistym motywem graficznym idealnie wpiszą się w minimalistyczne aranżacje w stylu skandynawskim.
Fototapeta typografia w stylu retro

Fototapeta typografia w stylu retro

Kuchnia to także dobre miejsce na odrobinę typografii! Prezentowany wzór z pewnością spodoba się wszystkim kawoszom.
Fototapeta w minimalistycznym stylu

Fototapeta w minimalistycznym stylu

Typografia to nie tylko napisy - to także symbole! Oryginalna fototapeta ze znakiem "and" urozmaici przestrzeń.
Fototapeta typografia na mapie

Fototapeta typografia na mapie

Jeżeli lubisz podróżować, to kontynenty złożone z napisów będą stanowiły niebanalną i spersonalizowaną ozdobę Twojego wnętrza.
Fototapeta w stylu scandi

Fototapeta w stylu scandi

Fototapeta w skandynawskim stylu to uniwersalny pomysł na dekorację ścian. Szczególnie dobrze sprawdzą się motywy typograficzne.
Fototapeta typografia z motywacją

Fototapeta typografia z motywacją

Salon, sypialnia, a nawet pokój nastolatka to idealne miejsce na umieszczenie ściennej motywacji, np. w postaci fototapety typograficznej.
Dziecięca fototapeta typografia

Dziecięca fototapeta typografia

Fototapeta z abstrakcyjnym motywem uzupełni przestrzeń pokoju dziecka, wprowadzając do niego ciepło i kolory.
Fototapeta w akwareli do salonu

Fototapeta w akwareli do salonu

Typograficzny wzór jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się zarówno w eleganckim salonie, jak i przytulnej kuchni.
Minimalistyczna fototapeta do sypialni

Minimalistyczna fototapeta do sypialni

Typograficzna fototapeta w stylu minimalistycznym sprawi, że chłodniejsza przestrzeń zyska domowy, przytulny wygląd.
Fototapeta typografia w stylu grunge

Fototapeta typografia w stylu grunge

Lubisz starocie i grunge'owy styl? Jeśli tak, to prezentowany wzór jest idealnym i oryginalnym pomysłem do Twojego mieszkania!

 

Litery takie piękne: fototapety typograficzne do mieszkania i firmy 

Oto tekst. Przyjrzyj się mu. Nie, nie czytaj go – po prostu się przyjrzyj. Spróbuj na chwilę zapomnieć o tym, że znasz litery, dźwięki, które reprezentują, znaczenia słów… Spójrz na tekst po prostu jak na ciąg symboli. Jakie wywołują w Tobie uczucia? Wydają Ci się w jakiś sposób szczególnie piękne, a może odrażająco brzydkie? Może czujesz niepokój albo zachwyt? Albo coś zupełnie innego? Prawdopodobnie nie odczuwasz żadnej z tych emocji: a wiesz, dlaczego? Ponieważ czcionka – czy raczej font albo krój czcionki, jak (poprawnie!) powiedziałby grafik czy redaktor techniczny – której użyliśmy do stworzenia tego tekstu, jest zupełnie neutralna. Ma tylko przekazywać pewne dane i informacje, pewien sens, ale nie ma zwracać uwagi na siebie samą. Po przeczytaniu tego tekstu masz nawet nie pamiętać, jak właściwie wyglądał!

Fonty nieoczywiste: fototapety typografia

Prezentowane tu przez nas fototapety typograficzne to coś zupełnie innego. To słowa – a nierzadko nawet po prostu litery – które zapisane zostały w taki sposób, aby zwracać uwagę przede wszystkim na krój liter. One nie są „przezroczyste”: wprost przeciwnie, robią wszystko, co tylko mogą, abyśmy to właśnie na nie zwrócili uwagę! Jeśli dodatkowo dana fototapeta z napisami rzeczywiście niesie jakąś treść, na przykład inspirujący cytat, motto, zabawne powiedzonko czy cokolwiek innego, powstaje interesujące napięcie – czasem kontrast, a czasem harmonia – między formą dekoracji a jej treścią. Stwarza to różnorodne dekoracyjne możliwości – a także umożliwia dopasowanie danej fototapety typografia do wnętrz o różnych stylach i charakterach.  Na przykład jakich? Mamy kilka pomysłów!

Romantyczna fototapeta napisy

Kiedy przyjrzysz się zgromadzonym tutaj przez nas fototapetom, na pewno zauważysz, że wiele z nich przedstawia napisy stworzone z wykorzystaniem bardzo zamaszystej, pełnej zawijasów czcionki zainspirowanej przez kaligraficzne pismo odręczne. Jeśli poszukujesz czegoś eleganckiego i nastrojowego zarazem, ale klasyczny minimalizm nie jest tym, co podoba Ci się najbardziej, właśnie takie fototapety typografia będą dla Ciebie idealne! Tego rodzaju wzory będą pięknie komponować się z różnymi popularnymi stylami dekoracyjnymi, od słodkiego shabby chic poprzez popularny styl skandynawski aż po, w niektórych wersjach, nieco mniej ortodoksyjny minimalizm.

Fototapeta z napisami w pokoju dziecka i nastolatka

W pokoju dziecka i w pokoju nastolatka fototapety typograficzne mogą spełniać nieco odmienne funkcje. Najmłodszym dzieciakom fototapeta z alfabetem, na przykład angielskim, może ułatwić naukę pisania i czytania liter, natomiast nastolatkom fototapeta napisy posłuży jako jeszcze jeden środek do wyrażenia swojego charakteru, preferencji i osobowości. Wszystkie nasze fototapety typograficzne można z łatwością przemywać, delikatnie przecierając je zwilżoną ściereczką albo gąbką, co w pokoju dziecka (a może i nastolatka?) może okazać się bardzo przydatne. Ponieważ dołożyliśmy starań, aby nasze fototapety typograficzne były możliwie jak najbardziej kolorowe i różnorodne, jesteśmy pewni, że bez względu na to, jaka jest gama barwna pozostałych elementów urządzenia danego wnętrza, bez problemu znajdziesz tutaj taki wzór, który będzie do niego idealnie pasował.

Fototapeta napisy jako dekoracja wnętrza firmowego

Określenie „wnętrze firmowe”, co chcemy zaznaczyć na samym początku, rozumiemy tutaj tak szeroko, jak to tylko możliwe. Może ono oznaczać zarówno salę kawiarni lub restauracji, jak i poczekalnię przed gabinetem czy salę konferencyjną. Na szczęście w każdym z tych wnętrz nasze fototapety z napisami będą wyglądać równie dobrze – to tylko kwestia doboru takiego wzoru, który będzie dopasowany do danego przedsiębiorstwa zarówno stylem, jak i treścią. W kawiarni, na przykład, sprawdzą się zabawne, błyskotliwe napisy. W biurze firmy – motywacyjne hasła albo motto firmy… Każdy przypadek należy rozważyć indywidualnie!