Tapety wg kategorii - Pojazdy

Kto nie chciałby mieszkać we wnętrzu, które odzwierciedla jego pasje? Każdy z nas ma jakieś hobby albo zainteresowania - i każdy przyzna z pewnością, że urządzenie mieszkania zgodnie z największą pasją ma same zalety. Po pierwsze, podkreśla bowiem ono naszą osobowość, a po drugie - sprawia, że czujemy się w nim tak dobrze, jak nigdzie indziej. Ale jakie pasje mamy właściwie na myśli? Cóż - choćby motoryzację! W domu miłośnika samochodów, czołgów i ciekawych wehikułów idealnie sprawdzą się tapety pojazdy. Te niezwykłe ozdoby ścienne będę pięknie wyglądać niemal w każdym pomieszczeniu, w doskonały sposób podkreślając zamiłowania właściciela. Tapeta pojazdy będzie świetnie prezentować się bowiem zarówno w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, jak i nawet przedpokoju. 


 

Tapety pojazdy w salonie: wnętrze z motoryzacyjną duszą

Jeśli chodzi o urządzanie wnętrza, są pomieszczenia, które “nie przebaczają” niedociągnięć. Należy do nich np. salon, który pełni przede wszystkim funkcję reprezentacyjną. Jest to pokój, w którym nie tylko sami spędzamy mnóstwo czasu, ale zapraszamy tam także gości. Koniecznie musimy zadbać więc o to, by prezentował się on doskonale! Jeśli jesteśmy fanami motoryzacji, tapety z motywem samochodów i innych pojazdów będą idealnym rozwiązaniem dekoracyjnym do tego wnętrza. W Myloview wybór takich ozdób jest ogromny: od tapet z samochodami, poprzez tapety pojazdy wojskowe, aż po dekoracje ścienne przedstawiające… maszyny rolnicze! Jeśli chodzi o te ostatnie, to być może niewiele jest wśród nas osób pasjonujących się rolnictwem, ale taki wzór tapety idealnie nadaje się np. do pokoju dziecięcego (pomyślmy tylko - ściana chłopięcej sypialni ze wzorem w traktory!).

Do salonu najbardziej nadają się stonowane, delikatne motywy ze “zwykłymi” samochodami, chociaż nie ma tutaj żadnej ograniczającej zasady - jeśli komuś podobają się tapety w pojazdy wojskowe i chciałby mocno je wyeksponować, nie ma ku temu żadnych przeszkód. A może są wśród nas fani off-roadowych wypraw w nieznane? Jeśli tak, to z pewnością spodobają im się tapety przedstawiające wszystko, co związane z terenówkami. Pamiętajmy jedynie, że w salonie powinniśmy szczególnie zadbać o harmonijny i uniwersalny wystrój - byśmy zarówno my, jak i nasi goście, czuli się komfortowo w tym pomieszczeniu.

Tapeta pojazdy - maszyny rolnicze idealne do pokoju dziecięcego

Tapeta ze wzorem związanym z rolnictwem to idealne rozwiązanie do pokoju dziecięcego. “Wesołe”, rysunkowe traktory, kombajny, ciągniki i inne pojazdy przeznaczone do pracy w polu, przedstawione jako wzór na tapecie, wcale nie wyglądają nudno - wręcz przeciwnie!

  • Tapeta pojazdy - maszyny rolnicze spodoba się szczególnie chłopcom, którzy zwykle uwielbiają wszystko, co ma cztery koła lub więcej. A kto wie, może zarażą się oni od nas motoryzacyjną pasją i w przyszłości zostaną np. cenionymi mechanikami albo właścicielami firmy produkującej części do maszyn rolniczych? Wszystko może zacząć się od niepozornego wzoru na tapecie, który możemy wykorzystać do rozmów z dzieckiem i uczenia go rzeczy, które mają dla nas największe znaczenie.

A jak udekorować pokój małego chłopca za pomocą tapety pojazdy - maszyny rolnicze? Jeśli tło tapety jest jasne, ze spokojnym sumieniem możemy okleić nią cały pokój, na wszystkich czterech ścianach. Jeżeli jednak wzór bardziej obciąża wzrok, warto zostawić jedną albo dwie ściany puste i pomalować je na jednolity kolor. Dla dzieci doskonałe są żywe kolory dodające energii, ale pamiętajmy, że jeśli tapeta pojazdy jest już bardzo wyrazista, to w tym przypadku lepiej ograniczyć się do nieco bardziej stonowanych barw. Dodatkowo, możemy umieścić w pokoju specjalne zabawki, tematycznie nawiązujące do wybranej tapety - np. różnego rodzaju mini-traktory, figurki koni czy krów, ciągniki itd. - wtedy nasza pociecha będzie mogła samodzielnie bawić się w gospodarstwo! Taka rozrywka nie dość, że będzie niezwykle atrakcyjna dla dziecka, ma przede wszystkim ogromny walor edukacyjny - zwłaszcza, jeśli sami podzielimy się z nim wiedzą na temat prowadzenia farmy.

Motyw motoryzacyjny w gabinecie - za dnia praca, po godzinach pasja!

Jeśli chodzi o tapety pojazdy, oprócz salonu lub sypialni, wyśmienicie sprawdzą się też one w męskim gabinecie. W końcu który mężczyzna nie chciałby podkreślać swojej pasji także w godzinach pracy? Taka ozdoba ścienna może mieć niebagatelną funkcję motywacyjną - bo im szybciej uporamy się z obowiązkami, tym prędzej będziemy mogli zasiąść za kółkiem ukochanego samochodu sportowego, terenówki albo naszej poczciwej, zwykłej osobówki. Poza tym, kto powiedział, że w gabinecie zawsze musi być śmiertelnie poważnie? Taka tapeta z motywem pojazdów może stanowić element humorystyczny, wprowadzający do biurowej przestrzeni tak potrzebny powiew świeżości - może zainspiruje nas ona do nowych, kreatywnych pomysłów? Nie wspominając już o tym, że tapeta z samochodowym wzorem idealnie nadaje się do gabinetów firm zajmujących się właśnie motoryzacją. Z taką ozdobą, praca na pewno będzie szła szybciej!