Fototapety wg kategorii - Ogrody Edenu

Z wielką przyjemnością prezentujemy Wam jedną z naszych autorskich kolekcji: zachwycające Ogrody Edenu. To fototapeta ogród, jakiej nie znacie:  drapieżna, płomienista, pełna wyrazu... i czasem nawet trochę niepokojąca w pewien tajemniczy sposób. To zdecydowanie propozycja dla odważnych - ale gwarantujemy, że to dekoracyjne ryzyko się opłaci! Każde wnętrze, które ozdobi ta nietuzinkowa fototapeta, nabierze niepowtarzalnego charakteru i wywoła zachwyt. Ponieważ jednak nie jest to typowa fototapeta w kwiaty, podejrzewamy, że możecie zastanawiać się i mieć wątpliwości odnośnie do tego, jak najlepiej wykorzystać ją do udekorowania wnętrza, aby odpowiednio zaprezentować jej atuty. Nie martwcie się jednak: przygotowaliśmy dla Was kilka sposobów, intrygujących jak same fototapety z tej kolekcji!

39 fototapet

 

Ogród Eden: daj się skusić!

Ogród Eden, czyli rajska kraina, w której pokojowo współżyją zwierzęta wszystkich gatunków, z człowiekiem na czele, to znany na całym świecie symbol pierwotnej niewinności, ale także bogactwa i przepychu. To miejsce, w którym można zjeść wszystkie owoce świata (poza jednym, ma się rozumieć...), i w którym ludzie pozbawieni są wstydu nie dlatego, że go utracili, ale dlatego, że nigdy nie był im potrzebny.

Połączenie niewinności i barokowego bogactwa to bardzo dobre podsumowanie naszej kolekcji Ogrody Edenu. To fototapety z kwiatami, które wyglądają jednocześnie uroczo i niepokojąco, wydają się zarazem intensywne i spokojne, a do tego łączą elektryzujące barwy z klasyczną czernią i bielą. Mieszanka wybuchowa? Owszem, i dlatego jesteśmy zdania, że Ogrody Edenu to propozycja tylko dla odważnych: ale zdecydowanie warto odważyć się, ponieważ efekt będzie jedyny w swoim rodzaju. Potrzebujesz odrobiny inspiracji? Mamy dla Ciebie kilka bardzo kuszących propozycji - w prawdziwie rajskim stylu...

Ogród Eden w Twoim mieszkaniu: jak dobrać wzór?

Już na pierwszy rzut oka widać, że Ogrody Edenu to niezwykłe fototapety z kwiatami. Kwiaty na nich przedstawione - a są to rozmaite rośliny, od pozornie niewinnych słoneczników aż po drapieżne lilie - wyglądają, jakby płynęły albo właśnie się paliły, i to barwnym płomieniem. To nie jest zwyczajna fototapeta kwiaty: to jej psychodeliczna kuzynka! Nie uświadczysz tutaj słodkich łączek i romantycznych stokrotek. Jak w takim razie wykorzystać tego rodzaju grafiki? Polecamy spojrzeć na nie nie tak, jakby to była tradycyjna fototapeta z ogrodem, ale raczej jak na dzieło sztuki abstrakcyjnej. Kieruj się więc przede wszystkim kolorami: wybieraj takie, które najlepiej pasować będą do dekorowanego wnętrza. Ponieważ Ogród Eden, który tutaj przed Tobą rozpościeramy, zdecydowanie nie należy do pastelowo-słodkich, myśl o kolorach fototapet jako o intensywnych barwnych akcentach, które stworzą kontrast wobec pozostałych elementów aranżacji i jednocześnie je podkreślą.

Niegrzeczna fototapeta ogród: gdzie ją zawiesić?

Motywy, które wchodzą w skład tej kolekcji, mogą być odrobinę mylące, by nie rzec: trudne. Z jednej strony przecież to wzory kwiatowe, prawda? Wydawałoby się więc, że idealnym miejscem dla nich będzie któreś z tych domowych pomieszczeń, w których tradycyjnie umieszcza się tego rodzaju wzory: na przykład sypialnia albo salon. Z drugiej strony jednak o tych kwiatach można powiedzieć prawie wszystko, ale na pewno nie to, że są tradycyjne: dla wielu osób mogą okazać się wręcz zbyt wyraziste, by wykorzystywać je do dekoracji sypialni, czyli pomieszczenia, w którym przecież z reguły pragniemy zrelaksować się i wyciszyć. Wniosek? Taka fototapeta ogród sprawdzi się w każdym wnętrzu, które potrzebuje odrobiny dekoracyjnego ożywienia - czy tym wnętrzem będzie sypialnia (tutaj proponujemy zamontować fototapetę za wezgłowiem łóżka - dzięki temu dekoracja nie będzie widoczna, gdy będziesz próbować zasnąć), czy dowolne inne pomieszczenie mieszkania. Nie tylko mieszkania zresztą: nasza nietypowa fototapeta ogród z tej rajskiej kolekcji fantastycznie sprawdzi się również jako ozdoba kawiarni, restauracji i wielu innych firmowych przestrzeni!

Alternatywy dla alternatywnych kwiatów?

Jeżeli nadal nie jesteś przekonany, że Ogrody Edenu to coś dla Ciebie, i boisz się, że to zdecydowanie nazbyt intensywna dekoracja, być może skusisz się na ten sam wzór, ale w mniejszej skali: Ogród Edenu obraz to idealna wprost propozycja dla wszystkich, których zachwycają wzory, które zgromadziliśmy w tej kolekcji, ale którzy jednocześnie obawiają się, że tak wyrazista ozdoba może nie współgrać odpowiednio z pozostałymi elementami wnętrza. Dzięki mniejszej skali łatwiej będzie dopasować ją do wielu rozmaitych aranżacji - i łatwiej będzie, jeśli tylko masz na to ochotę, zestawić ze sobą kilka wzorów z kolekcji, tworząc piękną, intrygującą minigalerię!