Obrazy wg kategorii - Instrumenty

Każdy z nas ma jakąś pasję. Dla niektórych jest to sport, zbieranie znaczków czy monet, a dla innych energią napędzającą do codziennego działania jest muzyka. Niezależnie od gatunku jest ona czymś, co towarzyszy nam każdego dnia, wyraża nasze emocje, a także pozwala się zrelaksować. Mieszkanie prawdziwych pasjonatów muzyki, powinno odzwierciedlać ich miłość do dźwięków, dlatego idealnym dodatkiem, który powinien pojawić się na ścianach, są obrazy z intrumentami, które doskonale wpasują się w charakter każdego wnętrza. 

40 obrazów

 

Obrazy instrumenty – dekoracje do pokoju melomana

Jeśli chcemy zaprojektować wnętrze w oparciu o muzyczne hobby czeka nas nie lada wyzwanie. Pierwsze skojarzenie, jakie pojawia się nam w głowie, gdy myślimy o pokoju miłośnika muzyki to setki plakatów z gazet, które nie zawsze wyglądają estetycznie. Na szczęście, dzięki obrazom, możemy uniknąć chaosu i stworzyć naprawdę udaną aranżację. Mieszkanie melomana nie powinno dekoncentrować i rozpraszać zarówno w czasie grania jak i słuchania muzyki. Na honorowym miejscu powinien znaleźć się ubiony instrument i sprzęt do odtwarzania ulubionych utworów. To na ich właściwej ekspozycji powinniśmy skupić się projektując wnętrze. Na ścianach możemy stworzyć ciekawą aranżację, na którą będą składać się obrazy instrumenty, które stworzą ciekawe tło dla mebli jak i pozostałych elementów wystroju.

Obrazy instrumenty muzyczne – jaki wzór wybrać?

Decydując się na obraz z instrumentami muzycznymi możemy kierować się własnymi upodobaniami, mogą one przedstawiać instrument, na którym sami gramy lub chcielibyśmy grać. Może on również przedstawiać instrument, którego dźwięk jest nam najbardziej bliski i lubimy go słuchać. Możemy również stworzyć na ścianie prawdziwą orkiestrę z obrazów przedstawiających instrumenty. Obrazy instrumenty mogą być pokazane w realnym ujęciu, mogą to być również ciekawe grafiki jak i abstrakcyjne motywy - wszystko zależy, do jakiego wnętrza je dopasujemy. We wnętrzu urządzonym w stylu nowoczesnym, sprawdzą się abstrakcyjne wyobrażenia instrumentów, a także kolorowe grafiki. Natomiast we wnętrzu klasycznym lepszym rozwiązaniem będą realne ujęcia. Oczywiście, jeśli chcemy przełamać stereotypy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomieszać te style. Ważne jest, aby zchować umiar. Do najbardziej popularnych instrumentów należą z pewnością gitara, skrzypce, pianino, fortepian, saksofon czy organy. Jeśli gramy na jednym z tych instrumentów, warto poświęcić mu kawałek ściany, aby podzielić się swoją pasją z odwiedzającymi nas gośćmi

Obrazy instrumenty muzyczne – jak je wyeksponować?

Jeśli nie chcemy niszczyć ściany, obrazy, a zwłaszcza te duże może postawić na podłodze i oprzeć o ścianę. Jest to nowoczesny sposób prezentacji obrazów, który dodatkowo jest niezwykle wygodny. W każdej chwili możemy również przemeblować nasze wnętrze, ustawić obraz z instrumentami muzycznymi w innej aranżacji – jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią często zmieniać przestrzeń dookoła siebie. Mniejsze grafiki możemy również ustawić na komodzie - taki sposób również daje nam swobodę w aranżacji danego wnętrza. Jeśli jednak koniecznie chcemy powiesić obrazy na ścianie, możemy skorzystać z nowoczesnych sposobów, które również pozwolą uniknąć uszkodzenia ściany. Możemy skorzystać ze specjalnej taśmy, która utrzyma nawet sporej wielkości płótno. Jeśli chcemy zmienić miejsce obrazu, wystarczy usunąć taśmę. Innym rozwiązaniem są specjalne wąskie półki z wgłębieniem na obraz. Są prawie niezauważalne, a pozwalają pięknie wyeksponować ozdoby na ścianie salonu. Jeśli chcemy stworzyć kolaż z obrazów z instrumentami, możemy ułożyć je na dużej kartce papieru na podłodze. Następnie odrysowujemy ich kształty, a także robimy zdjęcie, aby przenieść naszą wizję na ścianę. Kartkę przykładamy do ściany i zaznaczamy na niej miejsca, w których powiesimy dany obraz. Następnie wystarczy zawiesić obrazy zgodnie z kolejnością na zdjęciu.