Fototapety wg kategorii - Wino

W dawnych czasach wino było przede wszystkim synonimem bogactwa, elementem kultu i źródłem energii. Ten trunek kojarzył się od zawsze z wyrafinowaniem i dobrym gustem. Starożytni Grecy zdawali sobie sprawę z niebagatelnego znaczenia wina dla ich cywilizacji. Warto wspomnieć chociażby słynne Dionizje, czyli coroczne święto na część Dionizosa: boga wina i płodności. Kultura picia wina ma więc kilka tysięcy lat tradycji, ale niektóre z jej elementów pozostają niezmienne, inne natomiast uzależnione są od czasów i miejsc. Fototapety wino to nowoczesne inspiracje, które – mamy nadzieję – staną się dla Was wyznacznikiem dobrego smaku w aranżacji wnętrz. 

Fototapeta beczki wina

Fototapeta beczki wina

Ciepła kolorystyka fototapety kontrastuje z nowoczesnymi meblami, co daje oryginalny efekt stylizacyjny we wnętrzu.
Fototapeta butelki wina

Fototapeta butelki wina

Graficzna fototapeta z butelkami wina podkreśli stylową aranżację kuchni, jadalni, bądź restauracji.
127 fototapet
Fototapeta Bordeaux do restauracji

Fototapeta Bordeaux do restauracji

Francja słynie ze wspaniałych win. Niech widok na Bordeaux znajdzie się w Waszej restauracji.
Fototapeta czerwone wino

Fototapeta czerwone wino

Minimalistyczna fototapeta podkreśli elegancki wystrój restauracji.
Fototapeta korytarz winiarni

Fototapeta korytarz winiarni

Przestrzenny temat graficzny umieszczony na fototapecie urozmaici wnętrze oraz optycznie je powiększy.
Fototapeta piwnica winiarska

Fototapeta piwnica winiarska

Kamienne mury piwnicy winiarskiej to ozdoba rustykalnej kuchni. Taka fototapeta skutecznie powiększa przestrzeń.
Fototapeta skrzynie z winem

Fototapeta skrzynie z winem

Drewniane skrzynie z logo najlepszych winiarni: fototapeta z tego typu motywem sprawdzi się w stylizacji jadalni lub kuchni.
Fototapeta uprawa winorośli

Fototapeta uprawa winorośli

Zamiast klasycznego górskiego krajobrazu - pola uprawne winorośli. Dzięki takiej grafice ściennej wnętrze nabiera sielskiego charakteru.
Fototapeta winiarnia

Fototapeta winiarnia

W klimatycznej restauracji zadbajmy o wyraziste dodatki, takie jak fototapeta z elegancką winiarnią.
Fototapeta winnica do jadalni

Fototapeta winnica do jadalni

Mała jadalnia? Dzięki fototapecie z przestrzennym motywem winnicy, nasze wnętrze zyska dodatkowe metry.
Fototapeta wino do kuchni

Fototapeta wino do kuchni

Pas fototapety umieszczony w kuchni, w mgnieniu oka odświeży nudną stylizację.
Fototapeta wino gruzińskie

Fototapeta wino gruzińskie

Fototapeta z butelkami wina to mocny dodatek. Niech znajdzie się w klasycznie zaaranżowanej przestrzeni.

 

Fototapeta z motywem wina

Designerskie fototapety wino są świetnym wyborem, jeśli chodzi o wnętrze restauracji. Dzięki odpowiednio dobranym motywom można zyskać niepowtarzalny klimat. Na pewno zostanie to doceniono przez klientów, a to już pierwszy krok, aby odnieść sukces na rynku restauratorskim. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się wykorzystanie fototapety wino, która z pewnością przeniesie gości wprost na słoneczne wzgórza Toskanii. Ciepły kolor wina wprowadzi przytulny i kameralny klimat we wnętrze kawiarni, restauracji, czy pijalni wina. Ilość motywów, spośród których można wybrać ten, który najlepiej będzie oddawał nastrój danego miejsca, jest ogromna. Fototapety z winem to doskonała alternatywa dla wszystkich tych, którym zależy na stworzeniu unikalnej aranżacji wnętrza lokalu. Winnice i winiarnie kojarzą się przede wszystkim ze słoneczną Hiszpanią i Francją. Jednak biznes ten znajduje też swoich amatorów na naszym rodzimym rynku.

Fototapety wino dodadzą charakteru każdej restauracji, a motyw ten dodatkowo będzie dynamizował wnętrze i optycznie je otwierał. Według psychologii barw, to właśnie dobór odpowiednich kolorów wpływa nie tylko na aranżację, ale też na nastój gości. W otoczeniu ciepłej palety barw, a więc czerwieni, żółci czy pomarańczy czujemy przypływ energii, nasze tętno przyśpiesza, a wszystko to pobudza nasz apetyt. W związku z tym fototapety z winem idealnie wpisują się w tą stylistykę. Piękne i artystycznie wykonane fotografie różnych rodzajów wina to świetna dekoracja lokalu gastronomicznego. Dobrze dobrany motyw współgrający z charakterem wnętrza może skutecznie przemówić nie tylko do poczucia estety klientów, ale również do ich podświadomości. Ciekawym pomysłem jest zilustrowanie różnych etapów produkcji wina: od skąpanych w słońcu winnic, poprzez piwniczki, w których ono leżakuje zamknięte w wielkich beczkach, aż po moment rozlewania białego lub czerwonego trunku do kieliszków. Jeśli chodzi o fototapety wino, to ilość różnorodnych wariacji w tym temacie jest bardzo duża.

Odrobina Toskanii we własnym domu: fototapeta winnica

Zapewne każdy smakosz wina chciałby, aby w jego domu znalazło się miejsce do przechowywania tego trunku. Małą winiarnię można stworzyć w domu lub w mieszkaniu, dzięki czemu uda się przemycić odrobinę Toskanii do własnego wnętrza. Świetnie sprawdzi się w tym przypadku fototapeta winnica, która wprowadzi specyficzny klimat. Można też postawić na fototapety z winem, które będą przedstawiać charakterystyczne widoki dla miejsc, z których pochodzą szczepy słynące z wyjątkowej jakości: Francja czy Włochy. Oryginalnym pomysłem, który sprawdzi się w zaciszu domowej winnicy będzie fototapeta winnica, która przywiedzie na myśl radosną biesiadę albo filozoficzną zadumę. Nadruki o doskonałej jakości obrazu i pięknych, nasyconych barwach na pewno w 100 % oddadzą ducha toskańskich wzgórz. Podczas wyboru odpowiedniego pomieszczenia na winiarnię należy przede wszystkim kierować się tym, aby panowała tam odpowiednia temperatura, dzięki której wino zachowa swój smak i aromat. To najważniejszy parametr, od którego tak naprawdę zależy jakość spożywanych później trunków. Doskonałym rozwiązaniem będzie nieogrzewana spiżarnia lub wnęka w korytarzu albo na klatce schodowej. Mała fototapeta winnica na pewno w takim wnętrzu będzie stanowiła przysłowiową „kopką nad i”.'

O jadalni słów kilka

Aranżacja jadalni zależy od tego, jakie funkcje w naszym domu ma ona pełnić. Czy ma być reprezentacyjnym miejscem, w którym przyjmuje się gości? Czy też ma być oazą spokoju, która pozwala rodzinie zjeść wspólnie posiłek? A może też ma pełnić rolę przyjemnego wnętrza ,w którym spotykasz się z przyjaciółmi czy też pijesz popołudniową kawę w towarzystwie książki? W przypadku bardziej formalnego charakteru sprawdzą się fototapety wino, które świetnie podkreślą elegancki i wyrafinowany styl. Fototapety z winem mogą przedstawić zdjęcia winogron, winorośli, wino w butelkach i kieliszkach. W rustykalnym wnętrzu, gdzie przeważają drewniane meble, idealnie będzie się prezentować fototapeta wina, która ukazywać będzie słoneczne wzgórza z polami uprawnymi winogron. Spektrum możliwości w tym temacie jest naprawdę szerokie. Aby dokonać właściwego wyboru, trzeba wykazać się całościowym spojrzeniem na aranżację wnętrza.