Fototapety wg kategorii - Kosmos • Fototapeta

Od zarania dziejów ludzie uwielbiali patrzeć w gwiazdy. Maleńkie światełka na sklepieniu niebieskim przyciągały naszą uwagę, fascynowały nas, skłaniały do przemyśleń i inspirowały do tworzenia wspaniałych dzieł. Kto nie chciałby mieć we własnym mieszaniu kawałka nieboskłonu? Albo nawet czegoś więcej niż kawałka nocnego nieba: niedużego wycinka kosmosu? Nasze fototapety kosmos dadzą Ci właśnie takie wrażenie! Naklejając je na ścianie - albo, jeszcze lepiej, na suficie - swojego mieszkania, możesz stworzyć jedyną w swoim rodzaju, galaktycznie stylową dekorację! Fototapety kosmos będą wyglądać świetnie w pokoju dziecka lub nastolatka, ale takie fototapety warto zamontować także w innych wnętrzach - jakich? Przeczytaj niżej!

Fototapeta kosmos do salonu

Fototapeta kosmos do salonu

Fototapeta z widokiem kosmosu to niecodzienna ozdoba salonu. Najlepiej sprawdzi się w prostych, nowoczesnych wnętrzach.
Fototapeta kosmos dla dzieci

Fototapeta kosmos dla dzieci

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko zainteresowało się astronomią, świetnym wyborem będzie fototapeta z zabawnym motywem planet.
458 fototapet
Fototapeta kosmiczna abstrakcja

Fototapeta kosmiczna abstrakcja

Dla fanów nowoczesnych rozwiązań dekoracyjnych proponujemy fototapetę z motywem w abstrakcyjnym, niecodziennym wydaniu.
Fototapeta kosmos galaktyka

Fototapeta kosmos galaktyka

Fototapeta z barwną galaktyką nada pomieszczeniu charakteru, wprowadzając do aranżacji nieco stonowanego koloru.
Fototapeta kosmos mgławica

Fototapeta kosmos mgławica

Nowoczesna fototapeta z mgławicą w ciemnych barwach to idealny wybór do sypialni - kosmiczne marzenia senne gwarantowane!
Fototapeta cuda kosmosu

Fototapeta cuda kosmosu

Kosmos kryje przed nami wiele cudów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zatrzymać jedną z jego odkrytych tajemnic na swojej ścianie!
Fototapeta zaćmienie Słońca

Fototapeta zaćmienie Słońca

Zaćmienie Słońca to jeden z najciekawszych wzorów na kosmicznych fototapetach. Wpasuje się w surowe wnętrza i proste dodatki.
Fototapeta czarno-biała kosmos

Fototapeta czarno-biała kosmos

Czarno-biała fototapeta z Księżycem to świetna oprawa salonu lub sypialni urządzonej w modnym nurcie minimalistycznym.
Fototapeta wybuch gwiazdy

Fototapeta wybuch gwiazdy

Jesteśmy przekonani, że niezwykle dynamiczna fototapeta przedstawiająca wybuch gwiazdy bez trudu rozgoni aranżacyjną nudę!
Fototapeta kosmos do łazienki

Fototapeta kosmos do łazienki

Charakterystyczna fototapeta z kolorowym kosmosem to propozycja, która sprawdzi się także w mniej oczywistych wnętrzach - np. w łazience.
Fototapeta kosmos z planetami

Fototapeta kosmos z planetami

Oryginalna fototapeta z Układem Słonecznym sprawdzi się nie tylko w pokoju dziecka, lecz również w "dorosłych", nowoczesnych pokojach.
Fototapeta pełnia Księżyca

Fototapeta pełnia Księżyca

Fototapeta przedstawiająca rozświetlony Księżyc to tajemnicza i klimatyczna propozycja dla wszystkich fanów astronomicznych zjawisk.

 

Wielki krok dla dekoracji ściennych: fototapety kosmos

Co pierwsze przychodzi Ci na myśl, kiedy słyszysz słowo "kosmos"? Ogromne przestrzenie nie do ogarnięcia ludzkim umysłem? Niewyobrażalne ilości gwiazd, meteorów, planet, księżyców i innych ciał niebieskich? Możliwość istnienia pozaziemskiego życia? A może wszystkie te rzeczy naraz? Jeśli tak, to być może zdziwi Cię, że starożytni Grecy, gdy myśleli o Wszechświecie, (której jeszcze nie pojmowali nawet jako przestrzeni, lecz raczej jako kopułę!), myśleli o... porządku. To właśnie oznacza greckie słowo kosmos: ład, porządek. Taki porządek, który sprawia, że coś jest ładne lub wręcz piękne. To nie przypadek, że słowa "kosmos" i "kosmetyki" są takie podobne: oba wywodzą się od tego samego słowa! Współcześnie wiemy, że przestrzeń kosmiczna z porządkiem ma niewiele wspólnego, ale w żaden sposób nie umniejsza to naszej fascynacji i podziwu dla wspaniałości wszechświata. Czy i Ty uwielbiasz patrzeć w gwiazdy? Jeśli tak, nasze fototapety kosmos będą w sam raz dla Ciebie! 

Fototapeta kosmos: technologia godna ery kosmicznej!

No dobrze, może, kiedy tworzymy nasze fototapety kosmos, nie korzystamy z technologii wynalezionej przez NASA, ale i tak mamy się czym pochwalić! Wszystkie nasze fototapety drukowane są z wykorzystaniem innowacyjnej technologii druku lateksowego opracowanej przez lidera branży drukarskiej, firmę Hewlett-Packard. Technologia ta sprawia, że nasze fototapety stanowią doskonałe odwzorowanie tego, co prezentujemy na wizualizacjach w katalogu naszego sklepu internetowego: co w przypadku wzorów o tak wielkiej ilości maleńkich szczegółów, jak te, które zdobią fototapety kosmos, ma znaczenie kluczowe. Do tego dekoracje wydrukowane przy użyciu tej metody są niezwykle trwałe (przez długie lata będą wyglądać dokładnie tak jak w dniu, w którym je zamontowałeś!) i odporne na szereg niekorzystnych czynników, takich jak intensywne nasłonecznienie, wysoka temperatura czy wilgoć.

Magiczne sny: fototapeta kosmos dla dzieci

Dzieci uwielbiają marzyć o eksploracji Wszechświata: któż z nas nie przeszedł w swoim życiu okresu fascynacji przestrzenią kosmiczną i kosmitami oraz marzeń, by samemu zostać astronautą i odwiedzić odległe planety? Jeśli Twoje dziecko marzy o podboju innych planet, fototapety kosmos na ścianę będą idealną dekoracją jego pokoju! Warto wykorzystać je do stworzenia wystroju tematycznego, na przykład zainspirowanego ulubionym filmem, książką lub serialem science fiction dziecka: to bardzo łatwe! Wystarczy fototapeta w kosmos dla dzieci, trochę tematycznych dodatków (na przykład zabawki-postaci z Gwiezdnych wojen, Strażników Galaktyki czy dowolnego innego filmu), i już - pokój dziecka został przemieniony w stację z widokiem na przestrzeń pozaziemską! Dużą zaletą wystroju tego rodzaju jest to, że nie będzie się szybko "starzał" wraz z dorastaniem dziecka: w galaktycznych widokach nie ma niczego, czego mógłby się wstydzić nastolatek czy nawet dorosły! A skoro o dorosłych mówimy... 

Dążymy do skali makro, czyli dekoracja w 3D

Jedną z największych zalet dużych dekoracji ściennych takich jak fototapety jest to, że można je wykorzystać do powiększenia niewielkiego wnętrza, ponieważ nie dość, że w ogóle nie zajmują miejsca, to jeszcze mają zdolność sprawiania, by dane pomieszczenie sprawiało wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości. Tego rodzaju właściwości wykazują najczęściej duże, obszerne pejzaże: a czy można sobie wyobrazić krajobraz szerszy niż ten kosmiczny? Dekorując wnętrze fototapetą kosmos, sprawisz, że wyda się znacznie bardziej obszerne! Najmocniejszy efekt osiągniesz, naklejając jedną szeroką fototapetę na dwie sąsiadujące ze sobą ściany - kąt tworzony przez ściany wzmocni iluzję trójwymiarowości, co z kolei poskutkuje pogłębieniem (niemal dosłownym!) efektu powiększającego! Tego rodzaju dekoracja świetnie sprawdzi się właściwie w każdym wnętrzu (bo czy może być coś bardziej uniwersalnego niż wszechświat?), ale najlepiej komponować będzie się z aranżacjami utrzymanymi w stylu minimalistycznym albo modernistycznym: stworzy z nimi świeże, bardzo nowoczesne i nieoczywiste zestawienie.

Fototapety kosmos na sufit, czyli patrzymy w gwiazdy bez wychodzenia z domu

Fototapety w planety, gwiazdy i inne ciała niebieskie to wprost wymarzona dekoracja sufitu, czyż nie? Trudno wyobrazić sobie bardziej odpowiedni wzór, który mógłby udekorować tę tak często dekoracyjnie zaniedbywaną piątą ścianę! Naklejając fototapetę na sufit nie tylko stworzysz niezwykle wprost oryginalną dekorację, ale także osiągniesz bardzo pożądany w niezbyt wysokich wnętrzach efekt optycznego "podniesienia" sufitu. To dobre rozwiązanie do tych przestrzeni, w których wszystkie ściany są  zbyt ciasno zastawione meblami, by był sens ozdabiać je fototapetą!