Naklejki wg kategorii - Rzym

Stolica Włoch nie bez przyczyny uważana jest za jedno z najciekawszych miast świata. Chyba w żadnym innym miejscu nie znajdziecie takiego nagromadzenia zabytków, ciekawostek, atrakcji turystycznych oraz namacalnych śladów historii... A także wspaniałych restauracji, klimatycznych kawiarni oraz niezwykle życzliwych ludzi. Wieczne Miasto od wieków inspirowało poetów oraz artystów – zainspirowało również i nas. Dlatego też zaprojektowaliśmy odwołujące się do stolicy Włoch barwne, dekoracyjne naklejki. Rzym antyczny, renesansowy, z początku wieku XX, współczesny – bez trudu odnajdziecie w naszej kolekcji wzór pasujący do wnętrza, które planujecie urządzić. Warto także dodać, iż nie ma prawdopodobnie dekoracji łatwiejszych w montażu niż naklejki. Rzym może więc znaleźć się dosłownie na wyciągnięcie ręki!

42 naklejek

 

Historia przeniesiona na naklejki – Rzym starożytny

Stolica Włoch była w przeszłości sercem jednego z najpotężniejszych starożytnych imperiów. Nic więc dziwnego, iż w Rzymie na każdym kroku możemy natknąć się na budowle oraz rzeźby pamiętające czasy cezarów. Najbardziej rozpoznawalnym tego rodzaju obiektem jest Amfiteatr Flawiusza, czyli słynne Koloseum. Budowla ta została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i mimo słusznego wieku nadal wywołuje zachwyt. Do innych wartych uwagi antycznych zabytków należą też Łuk Konstantyna – ostatni z łuków triumfalnych wzniesionych w Rzymie, Panteon – najlepiej zachowana starożytna świątynia na świecie, via Appia Antica, czyli droga, której początek wyznaczono 300 lat p.n.e., a także Forum Romanum. Wszystkie te obiekty znajdziecie oczywiście na naszych naklejkach. Rzym oraz jego najstarsze zabytki mogą stanowić doskonały temat dekoracji w salonie lub sypialni. Wystarczy jedynie wybrać najatrakcyjniejsze zdjęcie dowolnej budowli. Tego rodzaju wzory szczególnie ciekawie prezentować się będą w pomieszczeniach utrzymanych w stylu nowoczesnym, stanowiąc ciekawy kontrast dla ogólnej estetyki. 

Dekoracyjne naklejki – Rzym renesansowy i barokowy

Rafael Santi, Michał Anioł Buonarotti, Gianlorenzo Bernini – osoby zainteresowane sztuką na pewno doskonale kojarzą te nazwiska. Wymienieni artyści byli silnie związani z Wiecznym Miastem, a ich dzieła do dziś są atrakcjami przyciągającymi tłumy turystów. Rzym pełen jest więc budowli z doby renesansu i barku. Warto wspomnieć chociażby o dwóch najsłynniejszych fontannach: Fontannie Czterech Rzek oraz Fontannie di Trevi. Lista niezwykłych miejsc jest jednak oczywiście dużo dłuższa: Plac Hiszpański, Zamek św. Anioła, bazylika Santa Maria del Popolo... A to wciąż tylko garstka spośród setek tego rodzaju zabytków. Wiele z nich znajdziecie w ofercie Myloview w formie naklejki. Rzym oferuje naprawdę zachwycające obiekty, z których każdy może zostać użyty jako temat dekoracji mieszkania. Tego typu wzory idealnie pasować będą do wnętrz urządzonych klasycznie. Elegancki gabinet pełen książek albo tradycyjny salon stawiający na proste rozwiązania – oto pomieszczenia w których znakomicie sprawdzą się przedstawiające renesansowe oraz barokowe zabytki naklejki. Rzym w każdej epoce był miejscem niezwykłym!

Zielone naklejki: Rzym miastem parków i ogrodów

Wieczne Miasto to nie tylko wspaniałe zabytki oraz bogactwo kultury, ale także zachwycające parki oraz ogrody. Niemal każdy z nich poza bujną, śródziemnomorską przyrodą oferuje także dodatkowe atrakcje – fontanny, pałacyki, altany. Do najsłynniejszych rzymskich „enklaw zieleni” należą Villa Torlonia, Villa Borghese, Villa Ada, Park Gianicolo, a także Park Savello. Naklejki przedstawiające wąskie ścieżki wijące się pośród drzew pomarańczowych, romantyczne różane ogrody, wille i pałacyki wybudowane w otoczeniu bujnej zieleni albo klimatyczne, brukowane parkowe alejki – to wszystko motywy, które doskonale sprawdzą się w roli dekoracji salonu lub sypialni. Wszystkie tego rodzaju wzory wprowadzą do wnętrza nawiązanie do natury, nie rezygnując przy tym z charakterystycznych dla Rzymu elementów.

Naklejki dla miłośników Włoch

Podobnie jak inne kraje, także i Włochy mają swoich oddanych całym sercem pasjonatów oraz gorliwych entuzjastów. Atrakcyjną dekoracją dla takich osób może być właśnie ścienna naklejka. Flaga Włoch, najważniejsze miejsca w stolicy tego państwa, czy bardziej ogólne zdjęcia Rzymu wykonane z powietrza – to wszystko wspaniałe pomysły na inspirujące wzory. Z racji swojej uniwersalności pasować będą one do bardzo wielu pomieszczeń. Jeśli zależy Wam na podkreśleniu swojej miłości do kraju Dantego oraz Petrarki, dobrym pomysłem może być wybranie kilku niedużych, rzymskich naklejek i ułożenie z nich większej, złożone kompozycji. Co więcej, tego rodzaju dekoracje mogą ozdobić nie tylko ściany, ale też meble, drzwi i okna, a nawet elementy domowego wyposażenia jak lodówka czy komputer.