Plakaty wg kategorii - Pociągi

Zdawać by się mogło, że za sprawą postępu technologicznego starsze i wolniejsze środki transportu odejdą do lamusa. Stało się jednak inaczej – wiele osób wysoko ceni podróżowanie klasycznymi, tradycyjnymi pojazdami. Pociągi wciąż posiadają bardzo pokaźną grupę entuzjastów. Istnieje jednak dobre uzasadnienie tego zjawiska – w lokomotywach oraz wagonach tkwi pewien nieodparty urok, podszyty nutą nostalgii. My w Myloview również zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego z przyjemnością możemy zaproponować Wam równie niezwykłą dekorację: plakat z pociągiem. Tego typu ścienne ozdoby dedykujemy jednak nie tylko miłośnikom kolei. Zadbaliśmy o to, żeby wszystkie wzory były atrakcyjne oraz uniwersalne, a tym samym stanowiły dobry wybór niemal do każdego mieszkania. Najlepiej sami przekonajcie się dlaczego warto sięgnąć po taki plakat. Pociąg jako temat dekoracji niemal na pewno przypadnie do gustu także i Wam!

Plakat lokomotywa retro

Plakat lokomotywa retro

Stylowy plakat retro będzie odpowiednim prezentem nawet dla najbardziej wymagających miłośników kolejnictwa.
Plakat pociąg ekspresowy

Plakat pociąg ekspresowy

Klimatyczny poster z pociągiem nie tylko ozdobi ściany salonu, ale zwróci uwagę gości na Twoje "kolejowe" zainteresowania.
59 plakatów
Plakat parowóz do salonu

Plakat parowóz do salonu

Jeśli z sentymentem wspominasz pierwszą eskapadę pociągiem lub marzysz o podróży koleją transsyberyjską, ten plakat będzie strzałem w 10!
Plakat pociąg vintage

Plakat pociąg vintage

Dekorację z pociągiem polecamy nie tyko do mieszkania, ale też np. do bistro znajdującego się w pobliżu dworca kolejowego.
Plakat pociąg 3D

Plakat pociąg 3D

Jeśli Twoim hobby jest modelarstwo kolejowe, plakat z pociągiem 3D będzie doskonale pasował do Twojej kolekcji.
Plakat kolej żelazna

Plakat kolej żelazna

Jeśli pasjonuje Cię ubiegłowieczne kolejnictwo, plakat ze starą lokomotywą, będzie idealnym zobrazowaniem Twoich zainteresowań.
Plakat stary pociąg

Plakat stary pociąg

Wizerunki starych lokomotyw i pociągów najlepiej sprawdzą się we wnętrzach industrialnych lub loftowych.
Plakat pociąg retro

Plakat pociąg retro

Dla fanów stylu retro i wszelkiej motoryzacji, ta grafika będzie najlepszym dekoracyjnym wyborem.
Plakat z ciuchcią

Plakat z ciuchcią

Dla małych fanów "Lokomotywy" Juliana Tuwima, uwielbiających podróżować pociągiem, przygotowaliśmy kolorowy plakat z ciuchcią.
Plakat pociąg nocą

Plakat pociąg nocą

Do pokoju nastolatka, interesującego się motoryzacją i technologią, polecamy plakat z ujęciem starego pociągu.
Plakat pociąg czarno-biały

Plakat pociąg czarno-biały

Plakat z pociągiem w duchu vintage będzie harmonijnym uzupełnieniem wnętrza industrialnego lub minimalistycznego.
Plakat rysunek lokomotywy

Plakat rysunek lokomotywy

Buchająca para, dźwięk gwizdka i szum szyn sprawiają, że Twoje serce zaczyna szybciej bić? W takim razie nasz plakat będzie dla idealnym wyborem!

 

Kolejowe plakaty: PKP i nie tylko

Choć to może truizm, ale nie byłoby pociągów gdyby nie... przewoźnicy kolejowi. W naszym kraju prym wiodą oczywiście Polskie Koleje Państwowe, czyli PKP. Mało kto jednak wie, że historia tej instytucji liczy już niemal sto lat! Plakaty odwołujące się zarówno do historii jak i współczesności PKP mogą przedstawiać motywy takie jak: stare dworce, kolejowe tabory, a nawet szeregowych pracowników – maszynistów, zawiadowców stacji, czy konduktorów. Choć tego typu wzory spodobają się najpewniej przede wszystkim pasjonatom pociągów (oraz wszystkiego co z nimi związane), to jednak nie tylko oni mogą uznać je za interesujące. Plakaty przedstawiające element związany z PKP każdemu wnętrzu nadadzą oryginalnego wyglądu. Koleją (z racji dużych zniżek na bilety) szczególnie chętnie podróżują studenci. Tego rodzaju dekoracja może więc przypominać nam o młodzieńczych wyprawach sprzed lat – nad morze, w góry, czy pod namiot. Wiele osób wiąże naprawdę przyjemne wspomnienia związane z czasem spędzonym w pociągach.

Dynamiczny plakat: pociąg w ruchu

Pojazdy na dekoracjach można przedstawić na najróżniejsze sposoby: podczas jazdy, stojące bez ruchu, w trakcie naprawy (z odsłoniętymi częściami mechanizmu), na tle dzikiej przyrody... Na chwilę skoncentrujmy się na pierwszej z tych opcji. Dynamiczne plakaty znakomicie prezentują się w różnych stylistykach, zawsze stanowiąc mocny i wyrazisty akcent dekoracyjny. Co więcej, są również dość uniwersalne. Niemal w każdym z pomieszczeń możemy z powodzeniem wykorzystać plakat przedstawiający rozpędzony pociąg, mknący przez otwarty teren. Tego typu ozdoby najlepiej prezentować będą się jednak we wnętrzach nowoczesnych – minimalistycznych oraz industrialnych. Olbrzymie, metalowe lokomotywy, trakcje kolejowe, stalowe konstrukcje mostów i wiaduktów to wszystko motywy wyjątkowo wyraziste, doskonale pasujące do tego typu surowych mieszkań. Interesującym pomysłem może być poświęcenie jednej ze ścian konkretnego pomieszczenia na kompozycję złożoną z kilku takich plakatów. Gwarantujemy, iż efekt będzie naprawdę ciekawy i oryginalny!

Plakat z pociągami w stylu retro

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, wiele osób z pociągami wiąże pewną wartość sentymentalną. Bez wątpienia to obok żaglowców jeden z najbardziej nostalgicznych środków transportu. Szczególnie przyjemnie kojarzą nam się zwłaszcza stare pociągi, z przełomu wieku XIX i XX. Oczywiście tego rodzaju klasyczne, parowe lokomotywy również odnajdziecie na naszych plakatach. Część z wykorzystanych przez nas zdjęć została dodatkowo postarzona, aby jeszcze lepiej wpisywać się w stylistykę retro. Tego rodzaju wzory najlepiej sprawdzą się oczywiście w pomieszczeniach klasycznych i tradycyjnych. Przykładowo może to być elegancki gabinet wypełniony książkami lub staroświecki salon z masywnymi, drewnianymi meblami. Plakaty z retro pociągami ciekawie będą się prezentować także w wielu innych miejscach. Nawet jedna tego typu dekoracja nada kuchni lub korytarzowi oryginalnego, intrygującego wyglądu.

Kolorowy plakat – pociąg w pokoju dziecięcym

Stoi na stacji lokomotywa – nie ma chyba w Polsce dziecka, które nie kojarzyłoby tego wiersza Juliana Tuwima. Dla większości maluchów pociągi są czymś atrakcyjnym i sama podróż nimi potrafi być już wielką przygodą. Nic więc dziwnego, że chętnie oglądałyby lokomotywy oraz wagony na ścianie swojego pokoju. A to możemy im zapewnić właśnie z pomocą odpowiednich plakatów! Należy jednak pamiętać, że wzory do dziecięcej sypialni powinny być przede wszystkim kolorowe i radosne – dlatego też warto sięgnąć po dekoracje, które bazują nie na zdjęciach, a na wesołych ilustracjach. Z ich pomocą bez trudu przemienimy pokój naszego malucha w bajkową stację kolejową.