Obrazy wg kategorii - Tokio

Wykorzystanie widoków wielkich metropolii, znanych miast oraz modernistycznych budowli, to jedna z najmodniejszych propozycji dekoracji nowoczesnego mieszkania. Zazwyczaj w takich przypadkach sięga się po plakat lub obraz. Tokio jest jedną z największych, a równocześnie najciekawszych światowych metropolii. Stolica oraz najludniejsze miasto Japonii ma wiele do zaoferowania - zapraszamy Was więc na niezwykłą podróż po Tokio! Obrazy z miejskim krajobrazem Tokio mogą stać się wyjątkowym prezentem dla rodziny lub przyjaciela zainteresowanego kulturą Wschodu. 
Obraz Tokio w akwareli

Obraz Tokio w akwareli

Stolica Japonii w formie akwareli to dobry pomysł na udekorowanie np. nowoczesnego i minimalistycznego salonu.
Obraz wiosna w Japonii

Obraz wiosna w Japonii

Japonia nie bez powodu nazywana jest „Krajem Kwitnącej Wiśni”. Taki obraz urzeknie niemal każdego.
50 obrazów
Obraz mapa miasta

Obraz mapa miasta

Miasto widziane z góry to niecodzienny i bardzo oryginalny dodatek w formie obrazu, który wygląda świetnie np. na jasnej ścianie.
Obraz Tokio i czerwone słońce

Obraz Tokio i czerwone słońce

Obraz z czerwonym słońcem i japońskimi znakami spodoba się każdemu miłośnikowi wschodniej kultury.
Obraz ulica Kyoto

Obraz ulica Kyoto

Kyoto to miasto słynące z niezwykle urokliwych uliczek i miejsc. Wybierz się w podróż po Japonii z naszym obrazem.
Obraz Tokio i drapacze chmur

Obraz Tokio i drapacze chmur

Drapacze chmur przedstawione na obrazie pasują do praktycznie każdej aranżacji np. w kuchni czy w salonie.
Obraz czerwona brama

Obraz czerwona brama

Symboliczna czerwona brama o charakterystycznym kształcie pozwoli Ci poczuć klimat prawdziwej Japonii również w Twoim mieszkaniu.
Obraz Tokio i miejska uliczka

Obraz Tokio i miejska uliczka

Obraz z motywem Japonii idealnie pasuje do jasnych wnętrz urządzonych np. w stylu minimalistycznym.
Obraz Tokio i symbole

Obraz Tokio i symbole

Symbole związane z kulturą wschodu szczególnie efektownie będą wyglądały na ścianie np. w pokoju dziecięcym.
Obraz w stylu retro

Obraz w stylu retro

Klasyczna architektura Japonii to przede wszystkim bramy Torii prowadzące do świątyń. Na retro obrazie prezentują się bardzo oryginalnie.
Obraz mapa Japonii

Obraz mapa Japonii

Obraz z mapą "Kraju Kwitnącej Wiśni" to coś, co musi się znaleźć w każdym pomieszczeniu urządzonym w stylu inspirowanym wschodnimi kulturami.
Obraz Tokio i panorama miasta

Obraz Tokio i panorama miasta

W Japonii nie brakuje budynków robiących niesamowite wrażenie. Obraz z elementami architektonicznymi sprawdzi się np. w biurze lub jadalni.

 

Tokio – obrazy nowoczesne prosto z Japonii

Na obszarze tej gigantycznej aglomeracji mieszka niemal 40 milionów mieszkańców. Stolica Japonii jest nie tylko centrum politycznym tego kraju, ale także handlowym, finansowym, edukacyjnym i medialnym sercem Wschodu. Miasto ma świetnie rozwiniętą  komunikację miejską, składającą się między innymi z najdłuższej na świecie sieci szybkich kolei oraz olbrzymiego systemu dróg ekspresowych. Tokio jest też siedzibą jednej z głównych giełd świata oraz miejscem działania rekordowej liczby dużych firm. Wszystkie powyższe informacje powinny przekonać Was, że jest to niezwykle bogate, rozwinięte i bardzo nowoczesne miasto. Jeżeli nadal macie wątpliwości – wystarczy spojrzeć na proponowane przez nas obrazy. Tokio to przede wszystkim drapacze chmur, szklane elewacje oraz śmiałe rozwiązania architektoniczne. Takie widoki doskonale sprawdzą się jako element dekoracyjny w biurach dużych firm, przedsiębiorstw czy korporacji. Szczególnie efektownie prezentują się zwłaszcza wzory przedstawiające miasto nocą, rozświetlone tysiącami świateł, kolorowymi reklamami i bilbordami.

  • Także nasze domy oraz mieszkania możemy udekorować obrazami Tokio. Nowoczesny, minimalistyczny salon wiele zyska, jeśli umieścimy w nim duży, wydrukowany na płótnie wizerunek modernistycznego budynku.
  • W Japonii nie brakuje efektownych budowli. Dobrymi pomysłami na motyw dekoracyjny do domu lub mieszkania będą chociażby sławne budynki, takie jak wieżowiec „River City 21”, Salon Toyoty w Ikebukuro, Tokyo Tower, Centrum wystawowe „Big Sight” albo hala Yoyogi.

Tokio – obrazy z klasyczną japońską architekturą

Tokio to jednak nie tylko nowoczesność. Znajduje się tu chociażby wiekowy Pałac Cesarski, a także liczne zabytkowe świątynie oraz parki. Stara część miasta to dzielnice Asakusa i Ueno. To tam zlokalizowana jest najbardziej aktywna świątynia buddyjska w całej Japonii – Senso-ji. Inne warte wspomnienia zabytki to Świątynia Sinto – Szram Hie z XV wieku, Świątynia Kiyomizu-do z 1631 roku, Sanktuarium Meiji oraz ołtarz Tomioka Hachimangu. Elementem kultury japońskiej zawsze był szacunek dla przyrody, co znalazło również swoje odbicie w lokalnej architekturze. Jej charakterystyczną cechą jest między innymi zamiłowanie do przestrzeni i asymetrii. Typowe dla kultury Dalekiego Wschodu budynki oraz świątynie, to doskonały pomysł na ciekawe obrazy. Tokio to wiele zabytków oraz eksponatów muzealnych, które przeniesione na płótna mogą okazać się doskonałą dekoracją wnętrz urządzonych we wschodnim stylu.

  • Mieszkania w estetyce japońskiej cechują się przede wszystkim jasnymi pomieszczeniami, podłogami ozdobionymi matami, niskimi stolikami oraz naturalnymi materiałami, takimi jak kamień, drewno czy papier. W tego typu wnętrza świetnie wpasuje się obraz przedstawiający klasyczne zabytki, albo japońską przyrodę. Należy pamiętać, że Japonia nazywana jest „Krajem Kwitnącej Wiśni”, a samo Tokio znane jest ze swoich wspaniałych parków i ogrodów, które również trafiły na nasze obrazy!

Kolorowe połączenie: obraz, most, Tokio

Japonia to kraj wyspiarski. Także samo Tokio obejmuje swoim zasięgiem kilka wysepek i jest poprzecinane licznymi rzekami. Z tego powodu w mieście nie brakuje mostów! Najsłynniejszym z nich jest Rainbow Bridge. Pylony podtrzymujące ten most pomalowane są na biało, a na linach umieszczono lampy, które co noc rozświetlają go w trzech różnych barwach. Cała instalacja korzysta z pobieranej w ciągu dnia energii słonecznej. Niezwykle charakterystyczny jest również tak zwany Dino Bridge, którego konstrukcja faktycznie przypomina nieco swoim kształtem szkielet dinozaura. Te nowoczesne budowle stanowią doskonały motyw na obraz. Mosty Tokio – zarówno te nowoczesne, jak i starsze, to nie tylko niezwykle funkcjonalna architektura, ale także piękne konstrukcje, zachwycające swym wyglądem... Zwłaszcza nocą lub podczas zachodu słońca! Wzory je przedstawiające, będą doskonale się prezentować się zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym mieszkaniu.