Obrazy surrealistyczne

Surrealizm powstawał w tzw. „epoce snów”, kiedy artyści sztuk wizualnych zrezygnowali z wiernego odwzorowywania rzeczywistości na rzecz nadrealnych, fascynujących zjawisk. Obrazy surrealistyczne intrygują każdego – bez wyjątku! Motywy utrwalone na obrazach surrealizmu mogą początkowo wydawać się nielogiczne i pozbawione jakiegokolwiek sensu, jednak poddając je analizie przenosimy się do onirycznego, wewnętrznego świata twórcy. Obrazy surrealistyczne będą niezwykle wyrazistym akcentem w Waszej przestrzeni mieszkalnej, np. w nowoczesnym salonie. 
Obraz surrealistyczny flaming

Obraz surrealistyczny flaming

Niekonwencjonalna ozdoba wnętrza: obraz surrealistyczny z flamingiem nie pozostanie niezauważony!
Obraz surrealizm do pokoju nastolatka

Obraz surrealizm do pokoju nastolatka

Surrealistyczny obraz umieszczony w pokoju nastolatka wypełni wnętrze tajemniczą i ekscytującą atmosferą.
73 obrazów
Obraz surrealistyczny słoń

Obraz surrealistyczny słoń

Klasyczna aranżacja zyska niepowtarzalny charakter, kiedy na ścianie wnętrza znajdzie się surrealistyczny obraz.
Obraz surrealizm żyrafy w chmurach

Obraz surrealizm żyrafy w chmurach

Obraz surrealistyczny to mocny i bardzo wyrazisty dodatek. Na taką dekorację zdecydujmy się np. w minimalistycznej przestrzeni biura.
Obraz surrealistyczne domki

Obraz surrealistyczne domki

Bajkowy obraz z kolorowymi domkami utrzymany jest w oryginalnej konwencji, która przypadnie do gustu dzieciom.
Obraz surrealistyczny do sypialni

Obraz surrealistyczny do sypialni

Reprodukcja dzieła autorstwa Salvadora Dali może znaleźć się w nowoczesnej sypialni.
Obraz surrealizm kobieta

Obraz surrealizm kobieta

Klasyczna aranżacja zyska interesujący wydźwięk, kiedy na ścianie wnętrza znajdzie się surrealistyczny portret kobiety.
Obraz surrealizm malarstwo

Obraz surrealizm malarstwo

Obraz to niezastąpiony akcent dekoracyjny w mieszkaniu. Surrealistyczne dzieło uatrakcyjni eklektyczną przestrzeń.
Obraz surrealistyczny portret

Obraz surrealistyczny portret

Surrealistyczny portret kobiety zawieszony na ścianie w sypialni stanie się oryginalnym dodatkiem do nowoczesnej stylizacji.
Obraz surrealistyczny świat

Obraz surrealistyczny świat

Macie dość klasycznych krajobrazów? Obraz surrealistyczny sprawi, że nudne wnętrze stanie się oryginalnym miejscem!
Obraz surrealizm reprodukcja

Obraz surrealizm reprodukcja

"Geopolityczne Dziecko Obserwujące Narodziny Nowego Człowieka" to jedno z najważniejszych dzieł Salvadora Dali.
Obraz surrealizm Salvador Dali

Obraz surrealizm Salvador Dali

Inspiracji Salvadorem Dali ciąg dalszy - kataloński artysta zachwyca swoją sztuką, którą proponujemy Wam w formie nowoczesnych reprodukcji.

 

Irracjonalne i fascynujące obrazy surrealizmu

Rewolucja surrealistyczna to bezwzględnie jedno z najważniejszych wydarzeń w historii sztuki nowoczesnej. Już w 1924 roku Andre Breton stworzył Manifest surrealizmu, na łamach którego spisał istotne założenia tego ruchu artystycznego.

W centrum działań twórczych znalazła się wyobraźnia – nieposkromiona i nieprzewidywalna sfera, która dostarcza najbardziej wartościowych inspiracji. W dziedzinie surrealizmu poruszało się wielu ekscentrycznych twórców, takich jak m.in. Max Ernst, Hans Arp, Rene Magritte i najsławniejszy z nich, Salvador Dali. Najsłynniejsze obrazy surrealizmu powieszone na ścianie salonu dodadzą mu niebanalnego charakteru. Wybierzcie jeden, bądź kilka obrazów z nadrealnego świata. Który podoba się Wam najbardziej? Czy jest to Trwałość pamięciPłonąca żyrafaSłoń Celebes, a może Syn człowieczy?

Obrazy surrealistyczne w nowoczesnej stylizacji wnętrz

Obrazy surrealizm dają ogromne możliwości stylizacyjne. Z pomocą jednego płótna możemy odmienić wygląd monotematycznej przestrzeni pokoju dziennego i jadalni. Duży obraz surrealistyczny oprawiony w dekoracyjną ramę, będzie przyciągał uwagę każdego naszego gościa. Dynamiczny print odciąży całość aranżacji, a skupiając na sobie wzrok, zostanie głównym ozdobnym elementem np. w przedpokoju. Wykorzystując obraz surrealizm Rene Magritte lub Yvesa Tanguy w minimalistycznym wnętrzu, z łatwością zbudujemy doskonale zorganizowaną kompozycję. Geometryczne, surowe formy mebli i akcesoriów współgrają z charakterystycznymi motywami sztuki nadrealnej. Nie musimy rezygnować z innych dekoracji. Surrealistyczne grafiki świetnie prezentują się w towarzystwie typografii lub czarno-białych zdjęć.

Obrazy surrealizmu w klasycznej przestrzeni

Obrazy surrealistyczne – mimo, że osadzone w abstrakcyjnej tematyce – bez obaw możemy wykorzystywać także w stylizacjach klasycznych. Rustykalna kuchnia wzbogacona o efektowny obraz surrealizmu stanie się ciekawsza. Podobnie w przypadku biura – gustowny gabinet udekorowany sztuką surrealistyczną na ścianie podkreśli nasze nienaganne poczucie estetyki. Surrealizm, choć osobliwy i kontrowersyjny, jest uniwersalnym sposobem na dodanie charakteru każdej przestrzeni.

Obraz surrealistyczny – który warto zobaczyć?

Otaczając się sztuką nowoczesną możemy wykreować oryginalną stylizację każdego rodzaju wnętrza. Najpierw jednak zapoznajmy się z inspirującymi wizualizacjami marzeń sennych. Który obraz surrealizmu warto zobaczyć i który warto „zaprosić” do swojego mieszkania?

  • Miękkie zegary, czyli Trwałość pamięci autorstwa Salvadora Dali to najsłynniejsze dzieło sztuki nadrealnej
  • Zdradliwość obrazów autorstwa Rene Magritte jest wizytówką surrealizmu, obrazując jego najważniejszą ideę, czyli odrzucenie realności na rzecz wyobrażeń

Obrazy surrealistyczne (sklep Myloview posiada sporą kolekcję grafik osadzonych w tej tematyce), które macie zamiar włączyć do swojej najbliższej przestrzeni, nie muszą pochodzić od słynnych twórców. Owszem, możecie zdecydować się na wysokiej jakości reprodukcję. Równie ciekawie będzie prezentować się nowoczesna grafika komputerowa inspirowana surrealizmem. Obrazy surrealizm to nieposkromiona i niezmierzona ilość interesujących tematów, motywów, zestawień. Gra kolorów i form w estetyce obrazów surrealizmu może pomóc nam odmienić monochromatyczny przedpokój, salon i inne pomieszczenia. A może jeden z takich obrazów surrealistycznych stanie się prezentem dla Waszego przyjaciela? Znajdźcie swoje ulubione tematy graficzne i raz na zawsze zrezygnujcie z nudnego i pretensjonalnego charakteru mieszkania!