Fototapety do szkoły tańca

O ile z ozdobieniem ścian pokoju czy mieszkania nie mamy zwykle większych kłopotów, o tyle duże, puste powierzchnie potrafią przysporzyć czasem nie lada problemów. Fototapety do szkoły tańca – bo to nimi się dziś zajmiemy – to dość specyficzne zagadnienie. Typowe sale zajęciowe bywają często wyposażone w wiele luster, niekiedy zajmujących nawet całą przestrzeń pomiędzy podłogą a sufitem... W związku z tym wybrany przez nas wzór fototapety do szkoły tańca nie może być zbyt krzykliwy ani skomplikowany, aby odbijając się w lustrze nie rozpraszał uczących się osób. Równocześnie powinien być bardzo atrakcyjny. Co wybrać? Mamy dla Was kilka podpowiedzi!

40 fototapet

 

Fototapety do szkoły tańca: balet jako motyw przewodni

Która z dorastających dziewczynek nie marzyła kiedyś choćby przez chwilę o zostaniu baletnicą? Fascynację tą niezwykle trudną i wymagającą sztuką przechodzi pewnie większość z nich. Czasami rodzice decydują się zapisać swoje dzieci na profesjonalne lekcje. O wyborze szkoły decydują nie tylko opinie jej uczniów, ale często także atmosfera oraz wystrój danego miejsca. Jeżeli więc jesteśmy właścicielami takiego obiektu, to zdecydowanie warto zatroszczyć się o profesjonalne, a zarazem dostosowane do rodzaju zajęć dekoracje.

  • W pomieszczeniach gdzie ćwiczy się układy baletowe, z powodzeniem zastosować możecie dostępne w ofercie Myloview fototapety do szkoły tańca. Wśród starannie wyselekcjonowanych wzorów znajdziecie kilka pasujących idealnie do opisywanego wnętrza, a przy tym uniwersalnych na tyle, że sprawdzą się w rozmaitych stylistykach.
  • Jeśli prowadzicie szkołę skierowaną głównie do najmłodszych, proponujemy wybór klasycznych, jasnych dekoracji. Może to być na przykład zdjęcie ubranej w różową sukienkę małej baletnicy albo też artystyczna fotografia, przedstawiająca baletki w otoczeniu płatków róż.
  • Jeśli szkoła skierowana jest do starszych uczniów, warto zdecydować się na nieco bardziej poważne dekoracje. Przykładowo mogą to być zdjęcia baletnic na czarnym lub grafitowym tle. Tego typu ozdoby dobrze skomponują się z ciemnym drewnem, a odbite w lustrach sylwetki nadadzą pomieszczeniu niezwykłej dynamiki.

Fototapety do szkoły tańca towarzyskiego, czyli energia przeniesiona na ściany

Jeśli zamierzamy zakupić fototapety pasujące do szkoły tańca towarzyskiego, warto wybrać wzory, które będą skutecznie zachęcały do tego rodzaju aktywności. W ofercie Myloview znajdziecie mnóstwo dekoracji z parami tańczącymi walca, tango, czy foxtrota. Traficie także na wzory, które obrały za temat tańce użytkowe (na przykład swinga, rock and rolla albo salsę). Nie można zapomnieć również o tańcach latynoamerykańskich – sambie, rumbie, cha-chy, pasodoble.

Rozważając takie fototapety do szkoły tańca, należy pamiętać o kilku zasadach. Ważne aby wybrane przez Was wzory były w miarę spójne kolorystycznie. Zdjęcia, na których widoczne są bogate, wielobarwne stroje tancerzy, mogą przytłaczać, jeśli umieścimy ich zbyt wiele na niewielkiej powierzchni. Zadbajmy o spójność kolorystyczną. Jeżeli zdecydujemy się na kilka fototapet, z których każda będzie miała inne tło, może to wprowadzić niepożądane wrażenie dysonansu. Najbezpieczniejsze pod tym kątem są więc fotografie na białym lub czarnym tle. Ostatnią zasadą o jakiej warto pamiętać, jest wybór profesjonalnych zdjęć. Decydując się na fototapety do szkoły tańca z naszej oferty macie pełną gwarancję ich jakości. Starannie wyselekcjonowaliśmy najlepsze ze wzorów, tak aby spełniały one najwyższe oczekiwania, zarówno pod kątem nasycenia barw, jak i poziomu artystycznego. Dzięki temu fototapety nawet w bardzo dużym formacie wciąż prezentują się znakomicie!

Fototapety do szkoły tańca – taniec nowoczesny

Zastanawiając się nad wyborem fototapet do szkoły tańca, nie sposób pominąć nowoczesnych, streetartowych tańców, takich jak new style, jazz, hip-hop, breakdance, disco dance, street jazz, modern jazz oraz dancehall. Każdy z nich jest nieco inny, wszystkie łączy jednak naładowanie emocjami, przekładające się na ekspresyjność układów. Wielu tancerzy wymyśla nawet swoje własne kroki taneczne, zamiast naśladować znane. Dość charakterystyczne są również wykorzystywane stroje: dresy, podkoszulki, legginsy, a nawet czapki oraz sportowe buty – takie jak trampki lub adidasy.

Jeśli interesują Was tego rodzaju wzory, w naszej ofercie fototapet do szkoły tańca znajdziecie ich naprawdę dużo! Zdjęcia przedstawiające młodych ludzi tańczących różne odmiany tańca nowoczesnego są zwykle bardzo dynamiczne. Dominuje na nich ruch, żywe kolory, czasami wielobarwne tło. Polecamy je zwłaszcza do umieszczenia gdzieś “na wejściu”. Recepcja, korytarz lub szatnia nabiorą zupełnie nowego wyrazu, jeśli zdecydujemy się na tak efektowne fototapety. Co więcej, tego rodzaju dekoracja jest również idealnym wyborem do pokoju nastolatka uwielbiającego taniec.