Fototapeta - schody

Fototapeta schody to znakomite rozwiązanie do niewielkich, kameralnych wnętrz, które planujemy urządzić. Niezależnie od stylu dekoratorskiego, jaki preferujemy, fototapeta 3d schody powiększy optycznie przestrzeń i sprawi, że zyska kilka dodatkowych metrów kwadratowych. Co więcej będzie się znakomicie prezentować zarówno w nowoczesnej, jak i klasycznej aranżacji. Schody jako jeden z podstawowych elementów architektonicznych pojawia się we wszystkich stylach i wykonywany jest w praktycznie każdym materiale. Dzięki temu fototapeta schody jest niezwykle uniwersalną i ponadczasową dekoracją pasującą do każdego typu wnętrza.

Fototapeta przestrzenna schody

Fototapeta przestrzenna schody

Z pomocą przestrzennej fototapety możemy wpłynąć na wizualny odbiór przestrzeni. Motyw schodów optycznie powiększy nasze mieszkanie.
Fototapeta schody 3D

Fototapeta schody 3D

Motyw białych schodów spiralnych urozmaici minimalistyczną, nowoczesną przestrzeń kawalerki.
90 fototapet
Fototapeta schody do salonu

Fototapeta schody do salonu

Industrialny motyw schodów 3D umieszczony na fototapecie w nowoczesnym salonie, będzie oryginalnym dopełnieniem aranżacji.
Fototapeta schody pałacowe

Fototapeta schody pałacowe

Pałacowe schody na fototapecie 3D to rozwiązanie proponowane do małych wnętrz, utrzymanych w tradycyjnym stylu.
Fototapeta stare schody

Fototapeta stare schody

Egzotyczne rośliny i zabytkowe schody: taka fototapeta będzie ciekawym akcentem w eklektycznym pokoju dziennym.
Fototapeta uliczka schody

Fototapeta uliczka schody

Hiszpania zachwyca słonecznymi widokami i wyjątkową architekturą. Fototapeta z zabytkową uliczką uzupełni kolorowe, nowoczesne wnętrze.
Fototapeta ze schodami przestrzenna

Fototapeta ze schodami przestrzenna

Za pomocą przestrzennej tapety ze schodami możemy uzyskać interesujący efekt we wnętrzu. To uniwersalna dekoracja mieszkania.
Fototapeta białe schody

Fototapeta białe schody

Pas fototapety z białymi schodami wystarczy, by odciążyć ciemną i wąską przestrzeń pokoju dziennego.
Fototapeta drewniane schody

Fototapeta drewniane schody

Tapeta z zabytkowymi schodami z drewna i kamienia powiększy zbyt ciasną przestrzeń salonu urządzonego w stylu klasycznym.
Fototapeta schody do sypialni

Fototapeta schody do sypialni

Fototapeta do sypialni ze spiralnymi schodami jest dynamicznym, ale przy tym bardzo delikatnym akcentem ściennym.

 

Fototapeta schody w każdym stylu

Dobierając właściwą dekorację do aranżowanej przestrzeni kierujemy się zazwyczaj dwoma czynnikami: stylem i kolorystyką. Zachowując jedność stylistyczną i kolorystyczną pomiędzy wnętrzem a dekoracją mamy pewność, że stworzymy spójną i harmonijnie wyglądającą kompozycję, która będzie cieszyć nasze oko przez długie lata. Taki efekt osiągniemy wybierając właśnie  fototapety ze schodami. W bogatym asortymencie tapet znajdziemy wzory  schodów wykonanych z najprzeróżniejszych materiałów: kamienia, betonu, drewna, szkła czy stali. Dzięki temu fototapeta na ścianę schody będzie znakomicie się prezentować zarówno w minimalistycznym wnętrzu, w którym dominują metalowe konstrukcje i przeszklenia, jak i w klasycznym salonie, w którym znajdziemy antyki i porcelanowe bibeloty.

  • W stylu skandynawskim doskonale będzie się prezentować fototapeta czarno-biała schody, która kontrastującym zestawieniem kolorów ożywi przestrzeń i nada jej charakteru. Jeśli nie chcemy wprowadzać znaczącej dominanty do wnętrza, fototapeta schody przedstawiająca bielone, drewniane stopnie wiejskiego domku będzie trafionym wyborem.
  • W stylu rustykalnym z kolei znakomicie sprawdzi się fototapeta na ścianę schody z fragmentem drewnianych stopni w brązowym kolorze. Wzór ten będzie doskonale korespondować z drewnianymi elementami wnętrza podkreślając naturalnych charakter wystroju.
  • Do wnętrza urządzonego w stylu industrialnym będą pasować dwa rodzaje przedstawień: fototapeta schody betonowe oraz fototapeta przedstawiająca klatkę schodową z dawnej fabryki lub zakładu przemysłowego. Pierwsze rozwiązanie podkreśli surowy charakter wnętrza, a betonowa konstrukcja schodów będzie kolorystycznie korespondować z wystrojem. Drugi wzór z kolei nada przestrzeni lekkości dzięki metalowym, ażurowym konstrukcjom schodów i poręczy.
  • W romantycznym salonie najlepiej będzie się prezentowała fototapeta uliczka schody przedstawiająca tajemnicze zakątki Rzymu lub Wenecji. Kamienne schodki włoskich budynków i urokliwy nastrój miasta sprawią, że wnętrze nabierze zupełnie wyjątkowego charakteru. Dodatkowo fototapeta 3d schody przedstawiająca stopnie o bardzo dużym nachyleniu spotęguje wrażenie głębi i ułatwi aranżację salonu o niewielkim metrażu.

Zachowując stosowny umiar w aranżowaniu minimalistycznego wnętrza warto wybrać tylko jeden charakterystyczny, dominujący akcent, który zorganizuje nam przestrzeń. Fototapeta 3d schody  w formie spektakularnej okrągłej klatki schodowej z zabytkowej, secesyjnej kamienicy będzie znakomitym wyborem. Wirująca linia stopni układająca się w formę ślimaka oraz ażurowa konstrukcja poręczy stworzy perfekcyjną przeciwwagę dla minimalistycznego wnętrza.

Fototapeta schody hiszpańskie w salonie

Fototapeta kamienne schody jest doskonałym rozwiązaniem, gdy chcemy przełamać nieco monotonny charakter klasycznego wnętrza. Surowy materiał będzie doskonałą przeciwwagą dla drewnianych mebli, miękkich dywanów i pastelowych kolorów. Doskonałym przykładem jest fototapeta schody hiszpańskie. Ten wzór prezentuje się jednak najlepiej w jasnym i przestronnym salonie, ponieważ tylko w takiej przestrzeni nie będzie sprawiał wrażenia zbyt ciężkiego. W kameralnym salonie potężne, kamiennie schody przytłoczą wnętrze optycznie je zmniejszając.

Fototapety ze schodami w sypialni

W romantycznej sypialni urządzonej w jasnych, pastelowych kolorach idealnym rozwiązaniem będzie fototapeta kamienne schody przedstawiająca rzymską architekturę. Włoski surowiec o nieco żółtym, piaskowym zabarwieniu będzie korespondował z meblami w kolorze naturalnego drewna, stanowiąc jednocześnie ciekawą przeciwwagę dla pluszowych dywanów i miękkich zasłon w sypialni. Z kolei fototapeta uliczka schody dzięki temu, że ukazuje fragment wąskiej ulicy stworzy wrażenie głębi optycznie powiększając wnętrze.