Naklejki wg kategorii - Pociągi

Jeszcze niecałe dwieście lat temu kolej wydawała się nieco szaloną nowinką techniczną, która niekoniecznie musiała się przyjąć. Współcześnie ten środek transportu kojarzy nam się już nieco nostalgicznie. Inżynierowie nie ustają jednak w wysiłkach, aby stale usprawniać i przyspieszać  pociągi, czyniąc z nich konkurencję dla podróżowania samochodem czy samolotem. Kolej bez wątpienia posiada też swój wyjątkowy urok. Urzekł on i nas! W Myloview dołożyliśmy więc wszelkich starań próbując przenieść go na nasze naklejki z pociągami. Tematyka ta jest oryginalna, a zarazem bardzo różnorodna. Wzory z naszej oferty łatwo dopasujecie więc do każdego wnętrza. Aby ułatwić Wam jednak zadanie, przygotowaliśmy kilka gotowych inspiracji. Z ich pomocą dowiecie się jak ciekawie można wykorzystać takie naklejki na ścianę. Pociąg jako temat dekoracji to prawdziwa kopalnia pomysłów!

40 naklejek

 

Dynamiczna naklejka: pociąg w ruchu

Podróż pociągiem posiada swój rytm oraz tempo. Większości osób kojarzy się ona z miarowym, jednostajnym stukotem kół. Nowoczesne pociągi są jednak już niemal bezgłośne! Ich kształt również zmienił się nie do poznania. Lokomotywy stały się aerodynamiczne i opływowe, dzięki czemu zaczęły osiągać imponujące prędkości. Nowoczesne (czy wręcz futurystyczne) składy bardzo atrakcyjnie prezentują się w formie naklejki na ścianę. Pociąg w ruchu, rozpędzony do kilkuset kilometrów na godzinę to motyw, który skutecznie ożywi każde wnętrze, nadając mu pobudzającego, dynamicznego charakteru. Takie rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych, ale także w pomieszczeniach, które potrzebują wyrazistej, efektownej dekoracji.

Naklejki na ścianę dla dzieci: pociąg w sypialni malucha

Wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa” zna chyba każde polskie dziecko. Nic więc dziwnego, iż często to właśnie najmłodsi najbardziej lubią podróżować pociągami. Fascynujące są dla nich postacie pracujące w tych środkach transportu: maszynista oraz konduktor. W oczach dzieci niezwykle ciekawie wyglądają również inne elementy związane z pociągami: zwrotnice, semafory, wiadukty i tunele. Dlatego też niejednemu maluchowi spodoba się przedstawiająca lokomotywę (albo cały kolejowy skład) naklejka. Pociąg na ozdobie przeznaczonej do pokoju dziecięcego powinien być przede wszystkim kolorowy, przyjemny dla oka. Taką dekoracją możemy ozdobić nie tylko ścianę sypialni naszej pociechy, ale także znajdujące się tam meble. W dziecięcym pokoju szczególnie dobrze sprawdza się nieco luźniejsze, kreatywne podejście do ozdób.

Eleganckie naklejki na ścianę: pociąg w stylu retro

Stare pociągi to niemal jeden z symboli klasyki oraz tęsknoty za minioną epoką. Niektórym kojarzą się one ze znanym z literatury okresem wiktoriańskim, innym z modną ostatnio stylistyką steampunkową. Jednak nawet odkładając na bok wszelkie artystyczne i kulturowe powiązania, nikt chyba nie zaprzeczy, iż zabytkowy parowóz pośród kłębów dymu to widok, który potrafi zachwycić. W naszej ofercie nie brakuje więc tego rodzaju wzorów. Gabinet, salon, sypialnia i korytarz to przykłady kilku pomieszczeń, gdzie bardzo dobrze prezentować się będzie właśnie taka naklejka. Pociąg w stylu retro (choć sam bardzo charakterystyczny) jako temat dekoracji jest dość uniwersalny. W ciekawy sposób tego rodzaju wzór uatrakcyjni niemal każde wnętrze – niezależnie od przyjętej stylistyki. Choć wydawać by się mogło, że wzory ze starymi lokomotywami pasują przede wszystkim do pomieszczeń utrzymanych w tradycyjnym stylu, to gwarantujemy, że również mieszkaniom nowoczesnym nadadzą one oryginalnego charakteru. Naklejki przedstawiające stare pociągi bardzo dobrze sprawdzają się jako samodzielna dekoracja.

Dekoracja w stylu industrialnym: naklejki z pociągami towarowymi

Choć długie składy wagonów towarowych nie każdemu kojarzą się z atrakcyjnym widokiem, to jednak zdjęcia przedstawiające tego rodzaju pociągi również mogą posłużyć za interesującą dekorację. Takie wzory sprawdzą się zwłaszcza w nowoczesnych, otwartych pomieszczeniach, szczególnie tych urządzonych w stylistyce loft lub industrialnej. Tego rodzaju naklejki nie tylko skutecznie przyciągną wzrok, ale także będą doskonale współgrać z prostymi meblami i dodatkami, wykonanymi z metalu lub plastiku. Dekoracje z towarowymi składami mogą wydawać się nieco surowe, ale dzięki temu są także wyraziste oraz efektowne.

Graficzna naklejka – pociąg w formie rysunku

Równie interesująco co na zdjęciach, pociągi prezentują się na... rysunkach. Ilustracje oraz grafiki z lokomotywami stanowią ciekawą alternatywę dla fotografii. Wiele tego rodzaju wzorów od strony artystycznej jest bardzo złożona oraz dopracowana, dzięki czemu znakomicie sprawdzi się jako naklejka na ścianę. Pociąg w formie grafiki imitującej stylem odręczny rysunek idealnie pasować będzie do wnętrz subtelnych i nastrojowych, na przykład do kameralnej sypialni.