Fototapety The Beatles

Czwórka muzyków z Liverpoolu: John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr na zawsze zmienili oblicze muzyki popularnej. Ich oryginalny wizerunek sceniczny i muzyka, której słuchało się (i wciąż słucha!) z wypiekami na twarzy złożyły się na zespół, który pokochał cały świat. Fototapeta The Beatles prezentująca fotografie z sesji zdjęciowych, niezwykle barwne murale z wizerunkiem wokalisty w charakterystycznych okularach czy okładki płyt to znakomity pomysł na dekorację pokoju prawdziwego fana rock’n’rolla. Muzyka tego brytyjskiego zespołu łączy pokolenia, dlatego niezależnie od tego, w jakim wieku jesteś, taka ozdoba będzie się doskonale prezentować w Twojej aranżacji. Fototapety The Beatles sprawdzą się zarówno w pokoju nastolatka, jak i w nowoczesnym salonie, bo jak wiadomo – dobra muzyka się nie starzeje! 

Fototapeta John Lennon

Fototapeta John Lennon

Portret Johna Lennona umieszczony na ścianie np. w pubie, to ciekawy sposób na dopełnienie aranżacji wnętrza.
Fototapeta zespół The Beatles

Fototapeta zespół The Beatles

W klubowym wnętrzu nie powinno zabraknąć muzycznych inspiracji. Postawmy na klasyczną szkołę rocka.
40 fototapet
Fototapeta The Beatles hippie

Fototapeta The Beatles hippie

Graffiti na ścianie? Tak - i to w dodatku z muzycznymi motywami! Fototapeta w tym stylu podkreśli charakter wnętrza.
Fototapeta Lennon - styl minimal

Fototapeta Lennon - styl minimal

Minimalistyczne rozwiązania mają wielu zwolenników. Portret Lennona wzbogaci przestrzeń dużego holu.
Fototapeta gitara 3D

Fototapeta gitara 3D

The Beatles to jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki. Taka fototapeta spodoba się melomanom!
Fototapeta styl hippie dla nastolatka

Fototapeta styl hippie dla nastolatka

Kolorowe wnętrze w stylu hippie warto podkreślić poprzez dodatki. Ścienna fototapeta to świetne rozwiązanie.
Fototapeta The Beatles - Lennon

Fototapeta The Beatles - Lennon

Podobizna Johna Lennona może znaleźć się na ścianie w salonie miłośnika wybitnego kwartetu z Liverpoolu.
Fototapeta samoprzylepna Beatles

Fototapeta samoprzylepna Beatles

Na drzwiach szafy przesuwnej umieśćmy fototapetę-naklejkę z efektownym printem The Beatles!

 

Fototapeta The Beatles w ponadczasowej aranżacji

Z dobrej muzyki się nie wyrasta. Jeśli kochałeś zespół The Beatles w młodzieńczych latach z pewnością nadal lubisz wracać do ich kawałków, a to znakomity pretekst, by zainspirować się tą miłością aranżując swoje wnętrze. Zastanawiasz się nad obrazem lub plakatem? My jesteśmy zdania, że prawdziwe uczucia zasługują na należytą oprawę. Niewielkie przedstawienie na ścianie to za mało, by uczcić gwiazdę takiego formatu. Na co więc się zdecydować? Na fototapety! The Beatles, dzięki swojemu niezwykle oryginalnemu wizerunkowi scenicznemu, dostarczają nam wiele inspiracji. Wybór konkretnego wzoru powinien zależeć nie tylko od naszego gustu, ale także od tego, w jaki sposób urządziliśmy nasz salon. Wizerunki brytyjskich muzyków sprawdzą się nie tylko w nowoczesnym wystroju. Jeśli kochasz styl vintage inspirowany zwłaszcza latami 60. i 70. ubiegłego wieku, to taka ozdoba będzie perfekcyjnym posunięciem. Teraz pozostaje kwestia odpowiedniej kolorystyki. Przedstawienia The Beatles bardzo często charakteryzują się energetycznymi barwami, dlatego to świetny sposób, by ożywić stonowany, oszczędny w wyrazie salon. W tej roli sprawdzą się uliczne murale, które wciąż powstają na całym świecie. Oczywiście najsłynniejszym przykładem jest praska Ściana Johna Lennona, która wciąż ewoluuje. Jeśli jednak nasz pokój pełen jest kolorów i wzorów, sięgnijmy po czarno-biały, konturowy rysunek ukazujący wokalistę zespołu lub całą czwórkę w ich charakterystycznych czarnych garniturach.   

You may say I'm a dreamer… 

John Lennon marzył o świecie, w którym panuje spokój, harmonia i braterstwo, gdzie nie ma wojen, głodu, ani żadnych sporów. W słowach piosenki „Imagine” zawarł swój postulat i przekonanie, że wkrótce wszyscy ludzie podzielą jego pragnienia: „You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one. I hope someday you'll join us and the world will live as one”. Jeśli jesteś dokładnie takim marzycielem jak wokalista brytyjskiego zespołu, to fototapeta The Beatles musi się znaleźć w aranżacji Twojej sypialni. Co powinien ukazywać wzór? Z pewnością sam najlepiej wiesz, jaka podobizna zespołu lub która z okładek będzie się najlepiej prezentować w Twoim wystroju. Na specjalną uwagę zasługuje jednak przedstawienie pochodzące z nowojorskiego Central Parku. Jest to mozaika z napisem IMAGINE, która znajduje się w części zwanej Strawberry Fields. Przychodzący tu fani zespołu dekorują to miejsce kwiatami, dzięki czemu mozaika jest wiecznie żywym pomnikiem ideałów, o które walczył John Lennon. Taka dekoracja sypialni, podobnie jak piosenki zespołu, wprawi Cię w pozytywny nastrój i sprawi, że zaczniesz dzień z uśmiechem na ustach.  

Żółta łódź podwodna: pomysły na fototapety The Beatles w pokoju nastolatka

Fototapeta The Beatles zachwyci każdego młodego fana brytyjskiego zespołu. Urządzając taką przestrzeń nasz wybór powinien paść na jak najbardziej radosne  i kolorowe wzory. W tej roli świetnie sprawdzą się wspomniane już wcześniej murale. Mogą to być podobizny czterech muzyków utrzymane w estetyce pop artu i nawiązujące do dzieł Andy’ego Warhola, barwne pacyfki lub oszczędny w wyrazie portret Johna Lennona na tęczowym tle. Ciekawą propozycją są także niezwykle oryginalne graficzne przedstawienia członków zespołu utrzymane w klimacie kultowego filmu animowanego „Żółta łódź podwodna” wyreżyserowanego przez George’a Dunninga. 

Wakacje w rock’n’rollowym stylu: fototapeta The Beatles w hostelu

Dzięki temu, że zespół z Liverpoolu znany jest na całym świecie, podobizny muzyków będą także doskonałym sposobem na aranżację młodzieżowego hostelu. Efektowna ścienna dekoracja sprawdzi się lepiej niż plakaty i obrazy zwłaszcza, gdy dysponujemy dużą przestronną ścianą w recepcji czy common roomie. Tutaj warto sięgnąć po najbardziej znane przedstawienia muzyków: portretowe ujęcie czwórki na czarnym tle, gdzie głowa George’a Harrisona znajduje się poniżej reszty zespołu lub zdjęcie z okładki płyty „Abbey Road”, na której muzycy przechodzą przez ulicę w charakterystycznym profilowym ujęciu. Dekorując hostel w ten sposób to więcej niż pewne, że spotkasz się z pozytywną reakcją wszystkich odwiedzających Cię gości!