Naklejki wg kategorii - Retro

Czym tak naprawdę jest styl retro? Współcześnie to pojęcie możemy bez wahania zastosować  względem wszystkiego, co postrzegamy jako klasyczne, staromodne albo ponadczasowe. „Retro” może być więc styl ubierania się albo muzyka. Tym mianem określa się też niektóre filmy, marki samochodów... a nawet gry komputerowe. My natomiast opowiemy Wam dziś o sposobie, którym możemy sprawdzić, iż nasze mieszkanie stylistyką nawiąże do kultowych lat 50., 60. i 70., a konkretnie o naklejkach retro. Tego typu rozwiązanie możemy wprowadzić z powodzeniem w każdym pomieszczeniu domu, lub też odwrotnie – wykorzystać jedynie jako subtelny dodatek już istniejących aranżacji. Naklejki na ścianę retro to doskonały pomysł dla wszystkich, uwielbiających styl i klasykę minionych dekad!

Naklejka retro do sypialni

Naklejka retro do sypialni

Różowa naklejka w stylu retro, świetnie wpasuje się w dziewczęcy pokój. Zapełni przestrzeń nad łóżkiem, jednocześnie dodając uroku w pokoju.
Kwiecista naklejka na szafkę

Kwiecista naklejka na szafkę

Chcesz być eko? Nie wyrzucaj starych mebli, tylko postaraj się je odnowić. Naklejka to świetne rozwiązanie. Szybko zakryje brzydkie zabrudzenia czy zarysowania.
135 naklejek
Floralna naklejka na drzwi

Floralna naklejka na drzwi

Wynajmujesz mieszkanie i nie możesz pozwolić sobie na większe zmiany dekoracyjne? Wybierz naklejkę, którą z łatwością zaaplikujesz na każdą powierzchnię.
Dekoracyjna naklejka z pszczołą

Dekoracyjna naklejka z pszczołą

Jesteś miłośnikiem natury? Zaakcentuj to w swoim mieszkaniu, wpuszczając do niego kolorowego owada.
Naklejka retro do salonu

Naklejka retro do salonu

W mieszkaniu w aranżacji retro, sprawdzi się każda ozdoba ścienna. Od naklejek w stylu nowoczesnym po vintage.
Górska naklejka retro

Górska naklejka retro

Jeżeli jesteś miłośnikiem górskich wypraw, to nasza propozycja naklejki z pewnością przypadnie Ci do gustu.
Sportowa naklejka do pokoju nastolatka

Sportowa naklejka do pokoju nastolatka

Zamiast tradycyjnych krajobrazów warto wybrać wzór, który ma związek z np. naszymi zainteresowaniami. Taka grafika wygląda dobrze w każdym wnętrzu.
Monochromatyczna naklejka retro

Monochromatyczna naklejka retro

Jeżeli Twoje dziecko interesuje się motoryzacją, to naklejka z samochodem w stylu retro z pewnością ucieszy malucha!
Postarzana naklejka do jadalni

Postarzana naklejka do jadalni

Taka propozycja naklejki sprawdzi się w jadalni. Rozświetli pomieszczenie oraz nada mu cieplejszych barw.
Naklejka do kuchni w stylu retro

Naklejka do kuchni w stylu retro

Jeśli szukasz niebanalnej dekoracji do kuchni, postaw na naklejkę w stylu retro, która odciąży stylizację.
Naklejka retro na laptopa

Naklejka retro na laptopa

Naklejka na laptopa to sprytne rozwiązanie, które pozwoli Ci zakryć ewentualne zarysowania pokrywy komputera.
Naklejka retro na lodówkę

Naklejka retro na lodówkę

Naklejka z ptakami to uniwersalny pomysł na dekorację ścian lub mebli. Szczególnie dobrze sprawdzą się ptaki w stylu retro.

 

Retro naklejki – czar przeszłości

Kiedy zapytamy miłośników klasyki, co najbardziej ich pociąga w nawiązującej do przeszłości stylistyce, każdy prawdopodobnie poda inną odpowiedź. Co więcej, część najpewniej nawet nie będzie w stanie tego jednoznacznie zdefiniować! My uczyniliśmy jednak wszystko, aby nasze naklejki retro zachwycały wszystkich entuzjastów tego stylu. Niezależnie czy ich pasją są stare filmy, muzyka, markowe samochody... czy po prostu klimat tamtych lat. Szczerze polecamy tego typu dodatki każdemu, kto spogląda w przeszłość z nostalgią lub tęsknotą, albo po prostu docenia estetykę, która królowała w drugiej połowie XX wieku. Niezależnie od przemijających trendów oraz zmiennej mody, wzory zaczerpnięte z przeszłości nie mogą się zestarzeć! Podobnie jak nasze naklejki na ścianę. Retro styl jest ponadczasowy i zawsze taki będzie!

Reklamowe naklejki retro

Lata pięćdziesiąte w USA to debiut kariery Elvisa Presley'a, początek złotej ery telewizji, a także... rozkwit reklamy. Wielu z Was na pewno doskonale kojarzy charakterystyczny sposób rysowania postaci z ówczesnych grafik promocyjnych. Ten styl posiadał swój niepowtarzalny urok, dzięki któremu dziś ponownie stał się popularny. Zainspirował on również i nas, co zaowocowało powstaniem atrakcyjnych naklejek retro na meble. Przedstawiają one postacie, który każdy łatwo skojarzy z kultowymi latami pięćdziesiątymi i sześćdziesiątymi. Pasować będą one doskonale do pokoju wszystkich miłośników Króla Rock and Rolla z Memphis, ale równie dobrze sprawdzą się na przykład w kuchni. Pierwotnie przecież tego rodzaju wzory służy właśnie reklamowaniu między innymi produktów spożywczych. Jednym z dobrych pomysłów wykorzystania tych dodatków będzie więc umieszczenie naklejki na lodówce. Retro kuchnia to świetny wstęp do wprowadzenia takiego stylu w całym domu, ale także sposób nadania jej unikatowego charakteru.

Muzyczne naklejki na ścianę: retro instrumenty

Bez wątpienia jednym z elementów przeszłości, który najbardziej nas pociąga, jest muzyka. Wszyscy potrafimy bez zająknięcia wymieniać rewelacyjne zespoły oraz wykonawców z minionych dekad. Choć oczywiście naszą fascynację nimi możemy wyrazić w formie plakatów przedstawiających samych muzyków albo okładki ich albumów, to my chcielibyśmy zaproponować Wam nieco inny, bardziej subtelny sposób – retro naklejki z instrumentami. Rozwiązanie takie nie ograniczy nas wtedy do jednego, konkretnego zespołu. Dzięki temu zakomunikujemy naszą sympatię do retro muzyki jako całości – a więc wszystkich znakomitych utworów, które do dziś potrafimy zanucić. Uniwersalne naklejki retro mogą również odwoływać się do innych muzycznych motywów. Z tych warto wymienić choćby płyty winylowe, lub nieco zapomniane już dziś kasety. Tego rodzaju ozdoby świetnie sprawdzą się w pobliżu sprzętu grającego albo regału z płytami, tworząc tym samym nasz własny kącik muzyczny. Taki wzór również będzie pasować do salonu, sypialni, a nawet do kuchni – na przykład w formie naklejki na lodówkę. Retro muzyka może towarzyszyć w każdym miejscu domu!

Zdjęcia retro – naklejki stylizowane

Opisywane przez nas do tej pory wzory opierały się przede wszystkim na grafikach. To jednak nie jest jedyna możliwa opcja przy tego typu ozdobach. Równie ciekawy wybór stanowią naklejki retro wykonane w formie zdjęć, obronionych w taki sposób, aby swoim wyglądem oddawały zarówno styl jak i technikę sprzed kilku dziesięcioleci. Jest to rozwiązanie szczególnie interesujące pod kątem kolorystycznym, gdyż wpisuje się w bardzo oryginalne tony pastelowe i nieco wyblakłe, co ma imitować upływ czasu. Postacie kobiece ubrane w stroje z różnych okresów XX wieku – oto najczęściej powtarzany temat, który trafił na tego typu naklejki na ścianę. Retro nawiązania nie ograniczają się więc jedynie do strony wizualnej. Trend „Pin up girl”, do którego subtelnie nawiązują, świętował szczyty popularności właśnie w latach pięćdziesiątych.