Obrazy wg kategorii - Kot

Koty rządzą światem. Jeśli wydaje Ci się, że jest inaczej, to tylko dlatego, że koty chcą, żebyś tak myślał. Cóż innego możemy więc zrobić, niż tylko ozdabiać swoje mieszkania, firmy i wszystkie inne pomieszczenia podobiznami naszych kocich władców? Obrazy z kotem będą świetną dekoracją najrozmaitszych wnętrz: nie tylko tych, w których mieszkają prawdziwe koty! Niech Cię nie zmylą urocze podobizny mruczków: przecież zdobiące obrazy koty mogą być nie tylko małymi słodkimi kociakami, ale także panterami, lwami i tygrysami: myliłby się więc ten, kto myślałby, że obraz z kotem to dekoracja odpowiednia wyłącznie do pokoju dziecka. Szukasz pomysłu na to, jak wykorzystać kocie podobizny, by stworzyć nietuzinkową dekorację? 

Obraz kot malarstwo

Obraz kot malarstwo

Obraz z kotem malowany akwarelą to świetny pomysł na prezent dla miłośników tych puszystych czworonogów.
Obraz kot na czarnym tle

Obraz kot na czarnym tle

Piękny kot uwieczniony na minimalistycznym obrazie stanie się ozdobą każdego nowoczesnego wnętrza.
54 obrazów
Obraz biały kot do sypialni

Obraz biały kot do sypialni

W minimalistycznej sypialni nie może zabraknąć mocnego detalu: może nim być duży obraz z kotem.
Obraz dziki kot

Obraz dziki kot

Obraz z dzikim kotem idealnie wpisuje się w stylizację salonu w nurcie kolonialnym.
Obraz kot do pokoju nastolatka

Obraz kot do pokoju nastolatka

Zabawny obraz z rudym kotem z pewnością przypadnie do gustu wszystkim niepokornym nastolatkom.
Obraz z rudym kotem

Obraz z rudym kotem

Słoneczny obraz z rudym kotkiem na łące ociepli monochromatyczne przestrzenie. Umieśćmy go np. w pokoju nastolatka.
Obraz szary kot do przedpokoju

Obraz szary kot do przedpokoju

Obraz z kotem umieszczony w przedpokoju podkreśli naszą sympatię do tych wspaniałych zwierząt.
Obraz z małym kotkiem

Obraz z małym kotkiem

Obraz z małym, rudym kotkiem, przeznaczony jest do stylizacji pokoju dziecięcego, świetlicy, bądź przedszkola.

 

Miauloview: obrazy koty dla każdego!

Dlaczego tak uwielbiamy patrzeć na koty? Mamy dwie teorie. Pierwszą przedstawiliśmy już powyżej: koty rządzą światem, a wraz ze światem – także i nami. Druga jest taka, że koty mają w sobie tyle nieodpartego uroku, że po prostu nie da się ich nie lubić. Zupełnie jak nasze obrazy koty!

Podobizny słodkich (albo majestatycznych!) mordek dużych i małych kotów to dekoracja, która sprawdzi się w wielu pomieszczeniach. Jeśli już starożytni Egipcjanie lubili ozdabiać wnętrza pałaców i grobowców kocimi podobiznami, to czemu miałoby się to nie sprawdzić w naszych mieszkaniach i firmach? Hm? Jak to? Nie czujesz szczególnej więzi ze starożytnymi Egipcjanami? Cóż, w takim razie być może przekonają Cię nasze – na wskroś współczesne – propozycje tego, jak wykorzystać obraz olejny koty do udekorowania różnego rodzaju przestrzeni. Zwierzęcych inspiracji ciąg dalszy!

Klasycznie i słodko, czyli obraz kotka w pokoju dziecka

Koty i dzieci to takie naturalne zestawienie. I nie, nie tylko dlatego, że niektórzy ludzie traktują swoje koty tak, jakby były ich rodzonymi dziećmi! Podobizny kotów warto wykorzystać w charakterze dekoracji pokoju dziecka: w zależności od tego, jaki obraz z kotem wybierzesz, może to być aranżacja albo bardzo, bardzo słodka i urocza, albo nieco zadziorna i – wybaczcie nam ten żart – z pazurem. Taką dekorację można stworzyć na kilka różnych sposobów. Jeśli, na przykład, pragniesz, aby motywem przewodnim wystroju pokoju Twojego dziecka były bajki i baśnie, zawieś tam obraz Kota w Butach: tego słynnego spryciarza z jednej z ulubionych dziecięcych opowiastek! Jeśli Twoje dziecko po prostu uwielbia kociaki, niekoniecznie te bajkowe, ale wszystkie, obrazy malowane koty będą idealne: możesz nawet stworzyć kompozycję z kilku wzorów i zawiesić je obok siebie, otrzymując minigalerię kocich podobizn. A jeśli Twoim pomysłem na motyw przewodni są nie tyle same koty, co po prostu domowe zwierzaki, obrazy kotów i psów będą w sam raz! 

Niecodziennie: obrazy koty w dorosłym wnętrzu

Wspominaliśmy już wyżej, że koty to przecież nie tylko dachowce i domowe mruczki, ale także wielkie, potężne, dzikie koty, takie jak lwy, tygrysy, pumy i lamparty. Ich podobizny będą wspaniałą wprost dekoracją wielu dorosłych wnętrz: na przykład salonu albo seksownej sypialni! Takie obrazy malowane koty dodadzą wystrojowi dynamiki i mocy, sprawiając, że całość aranżacji będzie wyglądała znacznie ciekawiej. Warto tego rodzaju obrazy koty wykorzystać do stworzenia dekoracji tematycznej: obraz przedstawiający dumnie prezentującego grzywę lwa wspaniale uzupełni wystrój zainspirowany estetyką Afryki, podczas gdy obraz z tygrysem będzie wspaniale pasował do dekoracji, które stworzone zostały z natchnienia motywami dalekowschodnimi. Oczywiście to, że w tych miejscach dobrze sprawdzą się dekoracje przedstawiające duże koty, nie znaczy, że miłośnicy zwyczajnych domowych kociaków powinni zrezygnować z ozdabiania mieszkań ich podobiznami! Obrazy przedstawiające koty, albo nawet obrazy kotów i psów, sprawdzą się w „dorosłych” wnętrzach znakomicie: wszystko zależy od tego, jakie zdjęcie – albo jaką grafikę – wybierzesz!

Przewrotnie: obrazy dla kota

Myśleliście, że żartowaliśmy, pisząc, że koty to tak naprawdę nasi władcy? Nic bardziej mylnego! Naprawdę tak uważamy! I dlatego jesteśmy zdania, że domowe koty także zasługują na to, aby udekorować ich kącik: na przykład to miejsce w domu, w którym znajduje się ich kojec albo miseczki.  Warto tam zawiesić – koniecznie na odpowiednio niskim poziomie nad podłogą – specjalny mały obraz dla kota, przedstawiający albo, no cóż, po prostu kota, albo coś innego, co kotu na pewno by się spodobało. Czemu nie? Koty uwielbiają wpatrywać się w podobizny innych kotów, a Ty przy okazji będziesz miał w swoim mieszkaniu zabawny akcent dekoracyjny!