Fototapety wg wnętrz - Pokój młodzieżowy

Fototapety do pokoju młodzieżowego to sprytny pomysł na spełnienie zmieniających się zachcianek naszej pociechy. Jest to sposób na znalezienie wspólnego mianownika pomiędzy potrzebami nastolatka, którego gust dopiero się kształtuje, ulegając gwałtownym zmianom, a perspektywą rodzica, który nie chce wydawać fortuny i tracić czasu na częste zmiany aranżacyjne. Fototapety do pokoju młodzieżowego dla chłopca są świetnym rozwiązaniem na przejściowe fascynacje, np. motoryzacją czy graffiti. Fototapety do pokoju młodzieżowego dla dziewczyny pozwolą, bez większych nakładów finansowych, na zmiany kolorów, wzorów oraz motywów na ścianach.
Fototapeta młodzieżowa graffiti

Fototapeta młodzieżowa graffiti

Jeśli twoja nastoletnia pociecha jest fanem sztuki ulicznej, postaw na fototapetę młodzieżową z motywem graffiti.
Fototapeta młodzieżowa Paryż

Fototapeta młodzieżowa Paryż

Jeśli chcesz zainspirować się francuskim szykiem, postaw na młodzieżową fototapetę z motywem paryskich symboli.
243 fototapet
Fototapeta do pokoju młodzieżowego mapa

Fototapeta do pokoju młodzieżowego mapa

Fototapeta z motywem mapy będzie nie tylko oryginalną dekoracją, lecz także motywacją do nauki!
Fototapeta piłkarska dla młodzieży

Fototapeta piłkarska dla młodzieży

Motywy piłkarskie to jedne z ulubionych wśród dorastających chłopców. Aby ozdobić pokój syna, wybierz fototapetę z logo FC Barcelony.
Fototapeta młodzieżowa abstrakcja

Fototapeta młodzieżowa abstrakcja

Tym, którzy preferują nieoczywiste, kolorowe fototapety, proponujemy abstrakcyjne wzory nowoczesnych fototapet.
Fototapeta do pokoju młodzieżowego moro

Fototapeta do pokoju młodzieżowego moro

Jeśli Twój nastolatek interesuje się militariami, do dekoracji jego pokoju wybierz oryginalną fototapatę z motywem moro.
Fototapeta młodzieżowa Wieża Eiffla

Fototapeta młodzieżowa Wieża Eiffla

Aby odmienić pokój nastolatki, użyj fototapety z motywem Wieży Eiffla. Ten symbol Paryża wprowadzi do wnętrza dziewczęcy akcent.
Fototapeta do pokoju młodzieżowego czołg

Fototapeta do pokoju młodzieżowego czołg

Fototapeta młodzieżowa z motywem czołgu rozgoni aranżacyjną nudę i wprowadzi dynamikę do pokoju wielbiciela militariów.
Fototapeta młodzieżowa muzyka

Fototapeta młodzieżowa muzyka

Do pokoju młodego melomana polecamy oryginalną fototapetę z nadrukiem inspirowanym światem muzyki.
Fototapeta młodzieżowa akwarela

Fototapeta młodzieżowa akwarela

Aby upiększyć pokój nastoletniej dziewczynki użyj kolorowej fototapety w stylu akwarelowego malunku.

 

Fototapety do pokoju młodzieżowego - triumf indywidualizmu

Pokój młodzieżowy to pomieszczenie najbardziej narażone na częste zmiany aranżacyjne. Gust zmienia się wraz z rozwojem naszego dziecka. Z biegiem lat dekoracje, które budziły jego zachwyt w dzieciństwie, przestają mu odpowiadać. Zjawisko to nasila się wśród nastolatków: ich poszukiwania własnego stylu przejawiają się także w poszukiwaniu coraz nowszych form wyrazu. Zjawisko to możemy obserwować na przykładzie zmian w stylu ubierania oraz rzeczy, którymi pociechy się otaczają. Fototapety do pokoju młodzieżowego to sposób na to, by pokój dorastał wraz z naszym dzieckiem.

Fototapeta pokój młodzieżowy: sposób na indywidualizację

Właśnie z tych powodów fototapety do pokoju młodzieżowego są tak praktycznym rozwiązaniem. Dzięki nim szybko i bez dużych nakładów finansowych zindywidualizujemy wnętrze pokoju, dostosowując je do każdego gustu. Nie musimy decydować „raz na zawsze”. Łatwość montażu i demontażu fototapet sprawia, że możemy zmieniać aranżację pokoju tak często, jak mamy na to ochotę. Mimo to, nikt z nas nie chciałby zmieniać wystroju mieszkania co kilka miesięcy. Czy zatem kierować się podczas wyboru, aby fototapeta w pokoju młodzieżowym służyła jak najdłużej? Przede wszystkim, oddajmy głos dzieciom. Pokój ma być ich osobistym królestwem, to oni mają czuć się w nim dobrze. Jest kilka rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę, pomagając dziecku w wyborze. Dotyczą one głównie dopasowania fototapety do architektury i układu pokoju: do jego wielkości, wyposażenia, ilości naturalnego światła. Fototapeta pokój młodzieżowy nie musi być „trendy” czy wpisywać się w obecne kanony. Modne motywy i wzory mają to do siebie, że szybko się dezaktualizują i zmieniają. Do wyboru powinniśmy podejść racjonalnie i z nastawieniem na dialog z nastolatkiem.

Fototapety na ścianę do pokoju młodzieżowego: podstawowe zasady wyboru

a). Fototapeta a inne elementy wyposażenia. 

Ważne, by fototapeta w pokoju młodzieżowym była dopasowana stylistycznie do mebli i dobrana do nich kolorystycznie. Może to być dobór na zasadzie kontrastu lub kontynuacji przyjętej linii kolorystycznej. Ten pierwszy wariant sprawi, że przestrzeń pokoju wyda się bardziej dynamiczna i atrakcyjna wizualnie. Będzie miała jakąś charakterystykę i styl. Opcja druga, wspierająca już istniejący schemat kolorystyczny, jest sposobem na zamaskowanie wad lub zaakcentowanie zalet pomieszczenia. Jeśli zależy nam na powiększeniu, rozjaśnieniu pokoju, dobierzmy fototapety na ścianę do pokoju młodzieżowego o barwie kilka tonów jaśniejszej, która nada lekkości i wdzięku.

b). Fototapeta a układ i architektura pokoju.

Kolejnym trikiem, sprzyjającym modelowaniu przestrzeni i oszukaniu oka, jest wybór fototapety 3d do pokoju młodzieżowego. Jej wykorzystanie zaowocuje nie tylko ciekawą wizualnie aranżacją, ale także głębią i wrażeniem dodatkowej przestrzeni. Fototapety 3d do pokoju młodzieżowego tworzą najbardziej „spektakularną” i widoczną na pierwszy rzut oka zmianę, stąd są lubiane przez młodzież, której nie zależy na subtelnych i stopniowych transformacjach. Dodatkową zaletą jest także ich uniwersalność: nadają się zarówno do pokoju bardzo małego i ogromnego, tworząc ciekawy efekt iluzji. Dzięki tej elastyczności, licznym dostępnym wzorom, fototapety 3d do pokoju młodzieżowego biją rekordy popularności wśród dzieci i wśród rodziców.

c). Fototapeta do pokoju młodzieżowego a funkcje pokoju.

Warto też mądrze doradzić dziecku: pokój służy realizacji wielu celów, zarówno odpoczynkowi, jak i nauce. Bardzo krzykliwe, abstrakcyjne wzory na ścianach będą odwracać uwagę nastolatka, sprzyjać dekoncentracji i utrudniać naukę. Dobrym pomysłem, jeśli nastolatek upiera się przy ekstrawaganckich wzorach, jest wybór wyrazistej fototapety do pokoju młodzieżowego tylko na jedną ścianę: pozostałe ściany możemy pozostawić w bardziej neutralnym kolorze. Dzięki temu zyskamy efekt stref funkcjonalnych. Bardziej wyraziste motywy powinny zostać powieszone nad kanapą czy łóżkiem. Ścianę wokół biurka lepiej ozdobić czymś bardziej stonowanym, w naturalnym, ekologicznym odcieniu.