Fototapeta kawa

Bez kawy nie ma życia – ale czy nie ma bez niej także stylowego wnętrza? Cóż, trudno powiedzieć, ale jednego jesteśmy pewni – jeżeli zdecydujesz się na dekorację taką jak fototapeta z kawą, każde wnętrze, które nią udekorujesz, będzie wyglądało, jakby właśnie dostało zastrzyk kofeiny! Fototapeta kawa to jedna z tych ozdób, które – choć kojarzą się przede wszystkim ze ściśle sprecyzowanym typem wnętrza, zwłaszcza z kuchnią i kawiarnią – będą wyglądać świetnie w wielu różnych przestrzeniach. Aby zainspirować Cię do własnych poszukiwań i dekoracyjnych eksperymentów, przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym podsuwamy Ci pomysły na to, w jaki sposób fototapeta – ziarna kawy, kubki, filiżanki, a czasem nawet po prostu piękny kawowy kolor – może zostać wykorzystana do ozdobienia wnętrza.

Fototapeta kawa akwarela

Fototapeta kawa akwarela

Elegancką oprawę aranżacji zapewnimy poprzez wprowadzenie fototapety o łagodnym, aczkolwiek interesującym wzorze.
Fototapeta kawa czarno-biała

Fototapeta kawa czarno-biała

Czarno-biały szkic kawowca utrwalony na fototapecie, współgra z klasycznie zaaranżowaną kuchnią.
46 fototapet
Fototapeta kawa do kuchni

Fototapeta kawa do kuchni

Fototapeta z wyrazistym motywem ziarenek kawy odświeży i ożywi monotonną przestrzeń kuchni.
Fototapeta kawa do restauracji

Fototapeta kawa do restauracji

Restauracja lub kawiarnia udekorowana fototapetą z motywem ziaren kawy, zyska ciekawy i przytulny wydźwięk.
Fototapeta kawa i napisy

Fototapeta kawa i napisy

Fototapeta z kawą nie musi znajdować się wyłącznie w kuchni! Przytwierdzona w przedpokoju dodaje wnętrzu charakteru.
Fototapeta między szafki kawa

Fototapeta między szafki kawa

Przestrzeń między szafami wiszącymi i stojącymi zagospodarujmy pasem fototapety z kawowym tematem.
Fototapeta wzór ziaren kawy

Fototapeta wzór ziaren kawy

Fototapeta z rozsypanymi ziarnami kawy dynamizuje całą stylizację przestrzeni. Umieśćmy ją w przestronnej kuchni.
Fototapeta z kawą do kuchni

Fototapeta z kawą do kuchni

Ciemny motyw graficzny nie pomniejszy wnętrza, o ile wprowadzimy go do aranżacji w oszczędny sposób.
Fototapeta ziarna kawy 3d

Fototapeta ziarna kawy 3d

Klasycznie, z odrobiną nowoczesności! Paleta kolorów natury nigdy nie zawodzi w aranżacji lokali o charakterze gastronomicznym.
Fototapeta ziarna kawy na deskach

Fototapeta ziarna kawy na deskach

Dla wszystkich miłośników kawy przygotowaliśmy serię efektownych fototapet inspirowanych tym aromatycznym napojem.

 

Wpadnij na kawkę: fototapeta kawa odpowiednia do (prawie) każdego wnętrza

Uwielbienie dla kawy jest uczuciem tak powszechnym, że wyrażanie go wydaje się w zasadzie wręcz banalne. Nie ma nic oryginalnego w stwierdzeniach typu „kocham kawę”, „bez kawy nie mogę żyć” czy wręcz „gdyby nie kawa, pewnie by mnie tu nie było (bo byłbym w łóżku)”. Tyle że… to wszystko prawda! Kawa jest czarnym, aromatycznym paliwem napędzającym naszą cywilizację i co do tego nikt nie ma chyba żadnych wątpliwości.

Kawa jest także źródłem inspiracji – i nie chodzi nam tu tylko o to, że gdyby nie ona, większość artystów pewnie byłaby zbyt zmęczona, żeby kiedykolwiek stworzyć jakieś dzieło! Kawa – roślina kawowa, a także kawa jako ziarno oraz, naturalnie, kawa jako napój – jest wyjątkowo piękna i zdecydowanie zasługuje na utrwalenie w jakiejś atrakcyjnej formie, takiej jak fototapeta kawa! Fototapeta z kawą będzie interesującym urozmaiceniem wielu różnych kompozycji – i to wcale nie tylko w kawiarniach. Pokażemy Ci, w jaki sposób dobrać wzór, aby stworzyć interesującą – i bardzo, bardzo pobudzającą! – aranżację.

Fototapeta, kuchnia, kawa – połączenie idealne!

Musimy zacząć od omówienia tego, w jaki sposób tapety z kawą można zastosować do udekorowania kuchni – to po prostu konieczność! Tym bardziej, że istnieje całkiem sporo sposobów na to, aby wykorzystać w tym wnętrzu ten właśnie wzór. Oto kilka naszych pomysłów:

  • W otwartej kuchni, czyli w kuchni połączonej z salonem, warto wykorzystać wzory, które będą się dobrze komponować zarówno z wystrojem właśnie kuchni, jak i z aranżacją salonu. To niełatwe zadanie! Możesz jednak osiągnąć efekt harmonii, wybierając fototapetę o stonowanej kolorystyce i regularnym wzorze: fototapeta ziarna kawy będzie idealna. Jej elegancka, ciemnobrązowa barwa będzie wyglądać dobrze zestawiona z prawie każdym innym kolorem – będzie też na tyle neutralna, że stanie się subtelną ozdobą, która nie narzuca się całej reszcie wnętrza, lecz subtelnie je zdobi;
  • Chcesz, by Twoja fototapeta kawa każdego dnia wywoływała uśmiech na Twojej twarzy? Wybierz jeden z naszych zabawnych wzorów! Może to być wyglądająca jak zapożyczona z kreskówki fototapeta z kawą, ale może to być także jakieś zabawne kawowe hasło, takie jak But first – coffee. Tego rodzaju wzory zazwyczaj odznaczają się nieco bardziej wyrazistą, wesołą kolorystyką, dlatego świetnie nadadzą się do rozświetlenia i rozweselenia Twojej kuchni;
     
Chcesz udekorować tylko niewielki fragment wnętrza, na przykład tę przestrzeń między górnymi a dolnymi szafkami, z którą nigdy nie wiadomo, co zrobić? Tapety z kawą o regularnych deseniach(baz względu na to, czy są to kawowe ziarna, filiżanki czy cokolwiek innego) to Twoi najlepsi przyjaciele! Czasem wystarczy nawet pojedynczy dekoracyjny pas tapety z kawą, aby odmienić kuchnię nie do poznania!

Fototapeta kawa w innych wnętrzach

Wspominaliśmy już, że fototapeta z kawą nie jest dekoracją odpowiednią wyłącznie do kuchni – bo nie jest! Możemy z łatwością wyobrazić ją sobie także w wielu innego rodzaju wnętrzach, z salonem i pokojem nastolatka na czele. Oczywiście fototapeta z kawą świetnie sprawdzi się także w charakterze ozdoby kawiarni – chyba nikt nie powiedziałby, że mogłaby tam nie pasować!

Kawa bez kawy? Jasne! Tapeta kawa z mlekiem

Kawa to nie tylko motyw dekoracyjny – to także charakterystyczny kolor. Od czerni espresso aż po elegancki beż latte, kawa dostarcza nam licznych kolorystycznych inspiracji. Tapeta kawa z mlekiem – po prostu w tym ładnym kolorze., niekoniecznie ozdobiona jakimś kawowym wzorem – może być szykownym, neutralnym uzupełnieniem aranżacji każdego domowego wnętrza, od sypialni aż po łazienkę. Wyjątkowo dobrze będzie wyglądać w połączeniu z bielą, ale można ją zestawić także z odważniejszymi kolorami: intensywną czerwienią albo głębokim, czekoladowym brązem.