Fototapety wg kategorii - Kawa

Bez kawy nie ma życia – ale czy nie ma bez niej także stylowego wnętrza? Cóż, trudno powiedzieć, ale jednego jesteśmy pewni – jeżeli zdecydujesz się na dekorację taką jak fototapeta z kawą, każde wnętrze, które nią udekorujesz, będzie wyglądało, jakby właśnie dostało zastrzyk kofeiny! Fototapeta kawa to jedna z tych ozdób, które – choć kojarzą się przede wszystkim ze ściśle sprecyzowanym typem wnętrza, zwłaszcza z kuchnią i kawiarnią – będą wyglądać świetnie w wielu różnych przestrzeniach. Aby zainspirować Cię do własnych poszukiwań i dekoracyjnych eksperymentów, przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym podsuwamy Ci pomysły na to, w jaki sposób fototapeta – ziarna kawy, kubki, filiżanki, a czasem nawet po prostu piękny kawowy kolor – może zostać wykorzystana do ozdobienia wnętrza.

Fototapeta kawa akwarela

Fototapeta kawa akwarela

Elegancką oprawę aranżacji zapewnimy poprzez wprowadzenie fototapety o łagodnym, aczkolwiek interesującym wzorze.
Fototapeta kawa czarno-biała

Fototapeta kawa czarno-biała

Czarno-biały szkic kawowca utrwalony na fototapecie, współgra z klasycznie zaaranżowaną kuchnią.
44 fototapet
Fototapeta kawa do kuchni

Fototapeta kawa do kuchni

Fototapeta z wyrazistym motywem ziarenek kawy odświeży i ożywi monotonną przestrzeń kuchni.
Fototapeta kawa do restauracji

Fototapeta kawa do restauracji

Restauracja lub kawiarnia udekorowana fototapetą z motywem ziaren kawy, zyska ciekawy i przytulny wydźwięk.
Fototapeta kawa i napisy

Fototapeta kawa i napisy

Fototapeta z kawą nie musi znajdować się wyłącznie w kuchni! Przytwierdzona w przedpokoju dodaje wnętrzu charakteru.
Fototapeta między szafki kawa

Fototapeta między szafki kawa

Przestrzeń między szafami wiszącymi i stojącymi zagospodarujmy pasem fototapety z kawowym tematem.
Fototapeta wzór ziaren kawy

Fototapeta wzór ziaren kawy

Fototapeta z rozsypanymi ziarnami kawy dynamizuje całą stylizację przestrzeni. Umieśćmy ją w przestronnej kuchni.
Fototapeta z kawą do kuchni

Fototapeta z kawą do kuchni

Ciemny motyw graficzny nie pomniejszy wnętrza, o ile wprowadzimy go do aranżacji w oszczędny sposób.
Fototapeta ziarna kawy 3d

Fototapeta ziarna kawy 3d

Klasycznie, z odrobiną nowoczesności! Paleta kolorów natury nigdy nie zawodzi w aranżacji lokali o charakterze gastronomicznym.
Fototapeta ziarna kawy na deskach

Fototapeta ziarna kawy na deskach

Dla wszystkich miłośników kawy przygotowaliśmy serię efektownych fototapet inspirowanych tym aromatycznym napojem.
Fototapeta ziarna kawy

Fototapeta ziarna kawy

Fototapeta w tym stylu to obowiązkowy element dekoracyjny w małej, przytulnej kawiarence.
Typograficzna fototapeta kawa

Typograficzna fototapeta kawa

Fototapeta z napisami to rozwiązanie proponowane dla wszystkich fanów nowoczesnych stylizacji we wnętrzach.

 

Wpadnij na kawkę: fototapeta kawa odpowiednia do (prawie) każdego wnętrza

Uwielbienie dla kawy jest uczuciem tak powszechnym, że wyrażanie go wydaje się w zasadzie wręcz banalne. Nie ma nic oryginalnego w stwierdzeniach typu „kocham kawę”, „bez kawy nie mogę żyć” czy wręcz „gdyby nie kawa, pewnie by mnie tu nie było (bo byłbym w łóżku)”. Tyle że… to wszystko prawda! Kawa jest czarnym, aromatycznym paliwem napędzającym naszą cywilizację i co do tego nikt nie ma chyba żadnych wątpliwości.

Kawa jest także źródłem inspiracji – i nie chodzi nam tu tylko o to, że gdyby nie ona, większość artystów pewnie byłaby zbyt zmęczona, żeby kiedykolwiek stworzyć jakieś dzieło! Kawa – roślina kawowa, a także kawa jako ziarno oraz, naturalnie, kawa jako napój – jest wyjątkowo piękna i zdecydowanie zasługuje na utrwalenie w jakiejś atrakcyjnej formie, takiej jak fototapeta kawa! Fototapeta z kawą będzie interesującym urozmaiceniem wielu różnych kompozycji – i to wcale nie tylko w kawiarniach. Pokażemy Ci, w jaki sposób dobrać wzór, aby stworzyć interesującą – i bardzo, bardzo pobudzającą! – aranżację.

Fototapeta, kuchnia, kawa – połączenie idealne!

Musimy zacząć od omówienia tego, w jaki sposób tapety z kawą można zastosować do udekorowania kuchni – to po prostu konieczność! Tym bardziej, że istnieje całkiem sporo sposobów na to, aby wykorzystać w tym wnętrzu ten właśnie wzór. Oto kilka naszych pomysłów:

  • W otwartej kuchni, czyli w kuchni połączonej z salonem, warto wykorzystać wzory, które będą się dobrze komponować zarówno z wystrojem właśnie kuchni, jak i z aranżacją salonu. To niełatwe zadanie! Możesz jednak osiągnąć efekt harmonii, wybierając fototapetę o stonowanej kolorystyce i regularnym wzorze: fototapeta ziarna kawy będzie idealna. Jej elegancka, ciemnobrązowa barwa będzie wyglądać dobrze zestawiona z prawie każdym innym kolorem – będzie też na tyle neutralna, że stanie się subtelną ozdobą, która nie narzuca się całej reszcie wnętrza, lecz subtelnie je zdobi;
  • Chcesz, by Twoja fototapeta kawa każdego dnia wywoływała uśmiech na Twojej twarzy? Wybierz jeden z naszych zabawnych wzorów! Może to być wyglądająca jak zapożyczona z kreskówki fototapeta z kawą, ale może to być także jakieś zabawne kawowe hasło, takie jak But first – coffee. Tego rodzaju wzory zazwyczaj odznaczają się nieco bardziej wyrazistą, wesołą kolorystyką, dlatego świetnie nadadzą się do rozświetlenia i rozweselenia Twojej kuchni;
     
Chcesz udekorować tylko niewielki fragment wnętrza, na przykład tę przestrzeń między górnymi a dolnymi szafkami, z którą nigdy nie wiadomo, co zrobić? Tapety z kawą o regularnych deseniach(baz względu na to, czy są to kawowe ziarna, filiżanki czy cokolwiek innego) to Twoi najlepsi przyjaciele! Czasem wystarczy nawet pojedynczy dekoracyjny pas tapety z kawą, aby odmienić kuchnię nie do poznania!

Fototapeta kawa w innych wnętrzach

Wspominaliśmy już, że fototapeta z kawą nie jest dekoracją odpowiednią wyłącznie do kuchni – bo nie jest! Możemy z łatwością wyobrazić ją sobie także w wielu innego rodzaju wnętrzach, z salonem i pokojem nastolatka na czele. Oczywiście fototapeta z kawą świetnie sprawdzi się także w charakterze ozdoby kawiarni – chyba nikt nie powiedziałby, że mogłaby tam nie pasować!

Kawa bez kawy? Jasne! Tapeta kawa z mlekiem

Kawa to nie tylko motyw dekoracyjny – to także charakterystyczny kolor. Od czerni espresso aż po elegancki beż latte, kawa dostarcza nam licznych kolorystycznych inspiracji. Tapeta kawa z mlekiem – po prostu w tym ładnym kolorze., niekoniecznie ozdobiona jakimś kawowym wzorem – może być szykownym, neutralnym uzupełnieniem aranżacji każdego domowego wnętrza, od sypialni aż po łazienkę. Wyjątkowo dobrze będzie wyglądać w połączeniu z bielą, ale można ją zestawić także z odważniejszymi kolorami: intensywną czerwienią albo głębokim, czekoladowym brązem.