Fototapeta - styl skandynawski

Fototapeta w stylu skandynawskim to doskonały pomysł na aranżację nowoczesnego, monochromatycznego wnętrza. Jeśli jesteś miłośnikiem minimalizmu i oszczędnej dekoracji, a Twoja życiowa maksyma brzmi „mniej znaczy więcej”, to fototapeta styl skandynawski  jest doskonałym wyborem. Stonowane kolory, północne, ludowe ornamenty i graficzne, przestawienia natury sprawią, że Twoje wnętrze nabierze elegancji i charakteru. Tapeta skandynawska z oferty naszego sklepu to nie tylko piękne i unikalne wzory. To także gwarancja wyboru najlepszego produktu w najlepszej cenie.
Fototapeta skandynawski design

Fototapeta skandynawski design

Motywy geometryczne dominują na ścianach wnętrza urządzonego w stylu skandynawskim. Zestawmy je z meblami wykonanymi z naturalnych surowców.
Fototapeta skandynawska: jelenie

Fototapeta skandynawska: jelenie

Minimalistyczna fototapeta w nurcie skandynawskim odświeży klasyczny salon.
89 fototapet
Fototapeta skandynawski folk

Fototapeta skandynawski folk

Styl skandynawski nie ogranicza się wyłącznie do czerni i bieli. Przykład? Żółta fototapeta z motywem folk.
Fototapeta skandynawski minimal

Fototapeta skandynawski minimal

Dynamiczny, aczkolwiek minimalistyczny wzór fototapety sprawdzi się w wąskim przedpokoju.
Fototapeta styl scandi dla dziecka

Fototapeta styl scandi dla dziecka

Pokój dziecka urządzony w stylu skandynawskim zyskuje ciepły i nowoczesny charakter.
Fototapeta folklor skandynawski

Fototapeta folklor skandynawski

Fototapeta z takim wzorem uzupełni stylizację w nurcie eko. Niech znajdzie się na jednej ze ścian wnętrza.
Fototapeta styl scandi: ornament

Fototapeta styl scandi: ornament

Styl skandynawski może być przytulny - spójrzcie tylko na powyższą propozycję aranżacji sypialni.
Fototapeta czarno-białe symbole

Fototapeta czarno-białe symbole

Na total look w czerni i bieli zdecydujmy się w dużym mieszkaniu, by nie przytłoczyć przestrzeni monochromatycznymi dodatkami.
Fototapeta wzór skandynawski

Fototapeta wzór skandynawski

Dzięki dodatkom w stylu skandynawskim, przestrzeń mieszkalna staje się bardziej nowoczesna.
Fototapeta styl skandynawski: drzewa

Fototapeta styl skandynawski: drzewa

Czarno-biały motyw drzew na fototapecie możemy umieścić w salonie, na ścianie za sofą. Pozostałe płaszczyzny pomalujmy na biało.
Fototapeta pastelowa do salonu

Fototapeta pastelowa do salonu

Styl skandynawski to nie tylko czerń i biel. Mile widziane są pastele, błękit, czy też szarości.
Fototapeta skandynawska geometria

Fototapeta skandynawska geometria

Mocne linie na fototapecie dynamizują aranżację. Pamiętajmy, by oszczędnie dekorować wnętrze w stylu skandynawskim.

 

Fototapeta w stylu skandynawskim, czyli biel ponad wszystko  

Czy zastanawiałeś się dlaczego w stylu skandynawskim wszystko jest białe: poczynając od ścian, przez meble, aż po dodatki? Mianem Skandynawii określa się północą część Europy, która obejmuje takie kraje jak Szwecja, Norwegia i Dania. Obszar ten charakteryzuje się chłodnym i surowym  klimatem, który wpływa na specyficzną faunę oraz florę. Długie zimy i krótkie dni jakie panują w najbardziej na północ wysuniętych obszarach powodują ciągły niedobór światła i promieni słonecznych. Dlatego właśnie styl skandynawski charakteryzuje się wszechobecną bielą oraz jasnymi dodatkami, które rekompensują długie polarne noce. Fototapeta styl skandynawski utrzymana w pastelowych kolorach, odcieniach szarości lub bieli sprawia, że przestrzeń staje się nie tylko rozświetlona, ale sprawia wrażenie większej, niż jest w rzeczywistości. Tapeta skandynawski design może przybierać rozmaite formy, które łączy jedna zasadnicza cecha: minimalizm.

Tapeta wzór skandynawski: las, jelenie i konik z Dalarna

Fototapeta w stylu skandynawskim nawiązuje do trzech głównych motywów: krajobrazów, zwierząt i mitologii. Wśród bogatej oferty tapet z pewnością zachwyci Cię:

  • tapeta skandynawska z przedstawieniem zimowego lasu pozbawionego liści – taka dekoracja sprawdzi się doskonale w niewielkim pokoju, gdzie motyw wertykalnych drzew wydłuży przestrzeń, a wrażenie głębi zbudowane przez sąsiadujące ze sobą pnie optycznie powiększy pokój.
  • tapeta wzór skandynawski z wizerunkiem jelenia lub łosia – ten niezwykle popularny motyw przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom zwierząt. Elegancka sylwetka zwierzęcia dumnie prezentującego poroże będzie doskonałą dominantą nowoczesnej aranżacji. Z kolei miłośnikom skrajnego minimalizmu z pewnością przypadnie do gustu  tapeta skandynawski design z motywem jelenich rogów o ornamentalnym charakterze.
  • tapeta wzór skandynawski z symbolem Szwecji, czyli konikiem z Dalarna - to ręcznie rzeźbiona figurka konia, której przypisywano magiczne właściwości. Według ludowej tradycji drewniany konik miał odstraszać złe duchy, a umieszczenie go nad wejściem do domu gwarantowało spokój i bezpieczeństwo. I choć dzisiaj, mieszkając w wielkich ośrodkach miejskich, nie wierzymy w złośliwe demony, to fototapeta Skandynawia z wizerunkiem konika z Dalarna będzie unikalną dekoracją nawiązującą do północnej tradycji.

Fototapeta skandynawska w nowoczesnym wnętrzu

Fototapeta styl skandynawski będzie się doskonale prezentować nie tylko w północnym wydaniu. Jasne tapety z przedstawieniem przyrody lub barwnymi ludowymi ornamentami sprawdzą się także w industrialnym salonie. Tapeta skandynawska z motywem lasu będzie świetnie korespondować z przestronnym wnętrzem, nowoczesnymi meblami ze szkła i stali oraz ceglanymi ścianami. Motyw przyrody sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przytulne i łagodne. Tapeta skandynawski design będzie także doskonałą dekoracją rustykalnego wnętrza salonu. W takim stylu fototapeta z przedstawieniem jelenia będzie strzałem w dziesiątkę.

Fototapeta styl skandynawski w sypialni

Aranżując sypialnię warto sięgnąć po dekoracje w delikatnych i stonowanych kolorach. Fototapeta skandynawska z motywem lasu lub jelenia sprawi, że wnętrze stanie się przytulne i będzie przypominać niewielką chatkę w górach. Z kolei ludowe motywy o ornamentalnym charakterze ożywią przestrzeń i nadadzą jej kolorów.

Tapeta skandynawska dla dzieci

W dziecięcym pokoju doskonale sprawdzi się  fototapeta styl skandynawski  z motywem drewnianego konika z Dalarna. Figurka o wyrazistych kolorach ożywi pokój i zachwyci każdego małego miłośnika zwierząt. W przestronnym pokoju dobrze będzie się prezentować także fototapeta Skandynawia przedstawiająca bajkowy las z majestatycznym jeleniem.