Fototapeta - styl skandynawski

Fototapeta w stylu skandynawskim to doskonały pomysł na aranżację nowoczesnego, monochromatycznego wnętrza. Jeśli jesteś miłośnikiem minimalizmu i oszczędnej dekoracji, a Twoja życiowa maksyma brzmi „mniej znaczy więcej”, to styl skandynawski jest doskonałym wyborem. Stonowane kolory, północne, ludowe ornamenty i graficzne, przestawienia natury sprawią, że Twoje wnętrze nabierze elegancji i charakteru. Fototapeta skandynawska z oferty naszego sklepu to nie tylko piękne i unikalne wzory. To także gwarancja wyboru najlepszego produktu w najlepszej cenie. 

Fototapeta skandynawski design

Fototapeta skandynawski design

Motywy geometryczne dominują na ścianach wnętrza urządzonego w stylu skandynawskim. Zestawmy je z meblami wykonanymi z naturalnych surowców.
Fototapeta skandynawska: jelenie

Fototapeta skandynawska: jelenie

Minimalistyczna fototapeta w nurcie skandynawskim odświeży klasyczny salon.
89 fototapet
Fototapeta skandynawski folk

Fototapeta skandynawski folk

Styl skandynawski nie ogranicza się wyłącznie do czerni i bieli. Przykład? Żółta fototapeta z motywem folk.
Fototapeta skandynawski minimal

Fototapeta skandynawski minimal

Dynamiczny, aczkolwiek minimalistyczny wzór fototapety sprawdzi się w wąskim przedpokoju.
Fototapeta styl scandi dla dziecka

Fototapeta styl scandi dla dziecka

Pokój dziecka urządzony w stylu skandynawskim zyskuje ciepły i nowoczesny charakter.
Fototapeta folklor skandynawski

Fototapeta folklor skandynawski

Fototapeta z takim wzorem uzupełni stylizację w nurcie eko. Niech znajdzie się na jednej ze ścian wnętrza.
Fototapeta styl scandi: ornament

Fototapeta styl scandi: ornament

Styl skandynawski może być przytulny - spójrzcie tylko na powyższą propozycję aranżacji sypialni.
Fototapeta czarno-białe symbole

Fototapeta czarno-białe symbole

Na total look w czerni i bieli zdecydujmy się w dużym mieszkaniu, by nie przytłoczyć przestrzeni monochromatycznymi dodatkami.
Fototapeta wzór skandynawski

Fototapeta wzór skandynawski

Dzięki dodatkom w stylu skandynawskim, przestrzeń mieszkalna staje się bardziej nowoczesna.
Fototapeta styl skandynawski: drzewa

Fototapeta styl skandynawski: drzewa

Czarno-biały motyw drzew na fototapecie możemy umieścić w salonie, na ścianie za sofą. Pozostałe płaszczyzny pomalujmy na biało.
Fototapeta pastelowa do salonu

Fototapeta pastelowa do salonu

Styl skandynawski to nie tylko czerń i biel. Mile widziane są pastele, błękit, czy też szarości.
Fototapeta skandynawska geometria

Fototapeta skandynawska geometria

Mocne linie na fototapecie dynamizują aranżację. Pamiętajmy, by oszczędnie dekorować wnętrze w stylu skandynawskim.

 

Fototapeta w stylu skandynawskim, czyli biel ponad wszystko

Czy zastanawiałeś się dlaczego w stylu skandynawskim wszystko jest białe: poczynając od ścian, przez meble, aż po dodatki? Mianem Skandynawii określa się północą część Europy, która obejmuje takie kraje jak Szwecja, Norwegia i Dania. Obszar ten charakteryzuje się chłodnym i surowym klimatem, który wpływa na specyficzną faunę oraz florę. Długie zimy i krótkie dni, które panują w najbardziej wysuniętych obszarach na północ powodują ciągły niedobór światła i promieni słonecznych. Właśnie dlatego styl skandynawski charakteryzuje się wszechobecną bielą oraz jasnymi dodatkami, które rekompensują długie polarne noce. Fototapeta w stylu skandynawskim utrzymana w pastelowych kolorach, odcieniach szarości lub bieli sprawia, że przestrzeń staje się nie tylko rozświetlona, ale sprawia wrażenie większej, niż jest w rzeczywistości. Fototapety skandynawskie mogą przedstawiać różnorodne wzory, które łączy jedna zasadnicza cecha: minimalizm.

Las, jelenie i konik z Dalarna, czyli fototapeta skandynawska w Twoim domu

Skandynawskie dekoracje nawiązują do trzech głównych motywów: krajobrazów, zwierząt i mitologii. Wśród bogatej oferty fototapet z pewnością zachwyci Cię:

  • Zimowa fototapeta – styl skandynawski w swojej naturalnej, chłodnej odsłonie, przedstawiający zasypany śniegiem las – taka dekoracja sprawdzi się doskonale w niewielkim pokoju, gdzie motyw wertykalnych drzew wydłuży przestrzeń, a wrażenie głębi zbudowane przez sąsiadujące ze sobą pnie optycznie powiększy pokój.

  • Dekoracja ścienna z wizerunkiem jelenia lub łosia – ten niezwykle popularny motyw przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom zwierząt. Elegancka sylwetka zwierzęcia dumnie prezentującego poroże będzie doskonałą dominantą nowoczesnej aranżacji. Z kolei miłośnikom skrajnego minimalizmu z pewnością przypadnie do gustu fototapeta z motywem jelenich rogów o ornamentalnym charakterze.

  • Fototapety skandynawskie z symbolem Szwecji, czyli konikiem z Dalarna - to ręcznie rzeźbiona figurka konia, której przypisywano magiczne właściwości. Według ludowej tradycji drewniany konik miał odstraszać złe duchy, a umieszczenie go nad wejściem do domu gwarantowało spokój i bezpieczeństwo. I choć dzisiaj, mieszkając w wielkich ośrodkach miejskich, nie wierzymy w złośliwe demony, to dekoracja z wizerunkiem konika z Dalarna będzie unikalną dekoracją nawiązującą do północnej tradycji.

Naturalistyczna fototapeta – styl skandynawski w nowoczesnym wnętrzu

Fototapeta w stylu skandynawskim będzie się doskonale prezentować nie tylko w północnym wydaniu. Jasne fototapety z przedstawieniem przyrody lub barwnymi ludowymi ornamentami sprawdzą się także w industrialnym salonie. Fototapeta z motywem lasu będzie świetnie korespondować z przestronnym wnętrzem, nowoczesnymi meblami ze szkła i stali oraz ceglanymi ścianami. Motyw przyrody sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przytulne i łagodne. Fototapeta skandynawska będzie więc doskonałą dekoracją rustykalnego wnętrza salonu. Dekoracja w takim stylu będzie strzałem w dziesiątkę, która sprawdzi się również w sypialni. Ten styl sprawi, że wnętrze stanie się ciepłe i przytulne.

A może fototapeta skandynawska dla dzieci?

Motywy północne sprawdzą się równie świetnie jako fototapety dla dzieci. Skandynawskie, minimalistyczne wzory są uniwersalne – będą pasować zarówno do pokoju dziewczynki, jak i do pokoju chłopca. Delikatne wzory graficzne o pastelowych kolorach świetnie wkomponują się w wystrój pokoiku, w którym są jasne, drewniane meble. Fototapety dla dzieci (skandynawskie, i wszystkie inne o delikatnych wzorach) będą też idealnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o stworzenie odpowiedniego nastroju w pomieszczeniu. Mniej krzykliwe, stonowane kolorystycznie dekoracje sprawią, że w pokoju będzie przytulnie i spokojnie, co przełoży się na spokojny sen dziecka.