Plakaty wg kategorii - Ameryka Północna

Każdemu z nas zdarza się marzyć o odkrywaniu odległych miejsc, poznawaniu interesujących kultur oraz zwiedzaniu innych kontynentów. Niestety często takie wyprawy musimy odkładać, zwykle ze względu na brak czasu albo pieniędzy. Na szczęście oczekiwanie na upragnioną podróż umilić potrafi odpowiednia dekoracja, przedstawiająca nasz wymarzony kierunek. Jedną z ciekawszych opcji może być plakat o Ameryce Północnej. Kontynent ten jest niezwykle ciekawy pod wieloma względami. Dla Europejczyków przez wiele lat stanowił on terra incognita – nieznany, Nowy Świat. Jego wszystkie tajemnice i atrakcje trafiły w Myloview na plakaty. Ameryka Północna to prawdziwa kopalnia pomysłów na inspirujące, oryginalne dekoracje. Przekonajcie się o tym sami!
45 plakatów

 

Przyrodnicze plakaty z Ameryką Północną: od pustyni po wielkie jeziora

Ameryka Północna jest kontynentem kontrastowym pod wieloma względami. Na jej terenach odnajdziemy zarówno gigantyczne metropolie, jak i nieprzemierzone, dzikie tereny. Co więcej, sama ich różnorodność jest już zachwycająca. Rozległe kanadyjskie lasy, rozpalone słońcem meksykańskie pustkowia, malownicze plaże Zachodniego Wybrzeża, przykryte śniegiem góry Alaski – to wszystko przykłady przepięknych krajobrazów, jakie może przedstawiać plakat o Ameryce Północnej. Tego rodzaju dekoracje sprawdzą się niemal w każdym pomieszczeniu i w każdej stylistyce. Plakaty koncentrujące się na przyrodzie wprowadzą pod nasz dach intensywne, żywe kolory oraz przyjemną, relaksującą atmosferę. W ofercie Myloview bez trudu odnajdziecie wiele wzorów, które pomogą uatrakcyjnić Wam salon, sypialnię lub gabinet. Za ich sprawą możecie poczuć się niczym pierwsi pionierzy, przemierzający bezdroża i dzikie tereny Ameryki Północnej.

Meksykańskie plakaty: Ameryka Północna na ostro!

Choć pośród krajów Ameryki Północnej najlepiej kojarzymy USA, to nie powinniśmy zapominać też o wielkich sąsiadach Stanów Zjednoczonych: Kanadzie oraz Meksyku. Na ten moment skupmy się na drugim z tych krajów. Meksyk znany jest ze swoich charakterystycznych, ostrych potraw, ale przede wszystkim oryginalnej, niepowtarzalnej kultury. Jej elementy, takie jak olbrzymie kapelusze – sombrera, orkiestry mariachi, wypełnione cukierkami urodzinowe piniaty, czy zwyczaje związane z piciem tequili (wódki z agawy), rozpoznawalne są na całym świecie. Owe bogactwo motywów sprawia, iż szczególnie ciekawie prezentują się plakaty z Ameryką Północną odwołujące się właśnie do tradycji meksykańskich. Tego rodzaju dekoracje możemy w pierwszej kolejności wypróbować w naszej kuchni. Wzory przedstawiające ostre papryczki, czerwoną fasolę, kukurydziane tortille lub inne produkty kojarzone z Meksykiem dodadzą kolorytu szczególnie jasnym, pastelowym wnętrzom. Dla odmiany barwny plakat z tequilą ciekawie będzie prezentować się umieszczony bezpośrednio nad barkiem lub w jego pobliżu. Interesującą opcją są również meksykańskie krajobrazy – pełne rozgrzanych słońcem piasków oraz charakterystycznych kaktusów. Tego typu wzory na pewno przypadną do gustu osobom, które lubią podróżować, poznając odległe miejsca.

Nie tylko Nowy Jork – miejski plakat o Ameryce Północnej

Wspomnieliśmy już wcześniej o wzorach, których tematyka koncentruje się na przyrodzie Ameryki Północnej. Choć tego typu dekoracje są dość uniwersalne, to warto jednak przyjrzeć się alternatywie dla nich: wzorach wykorzystujących fotografie miast. Na opisywanym przez nas kontynencie odnajdziemy mnóstwo słynnych metropolii, pełnych ciekawych miejsc, niezwykłych budowli oraz turystycznych atrakcji. Prawdopodobnie najbardziej znaną z nich jest „miasto, które nigdy nie śpi” – Nowy Jork. Statua Wolności, Central Park, wspaniałe drapacze chmur (jak Empire State Building), nowoczesne biurowce oraz ruchliwe ulice, po których mkną słynne żółte taksówki, to charakterystyczne elementy najsłynniejszej amerykańskiej metropolii. Wszystkie te motywy wspaniale prezentują się po przeniesieniu na plakat. USA posiada również miasta o nieco innej estetyce. Przykładowo na naszą dekorację może trafić również któraś z słonecznych miejscowości na Florydzie albo jedna ze spokojnych, czy wręcz leniwych osad w Teksasie. Wielkie metropolie nadadzą się na temat plakatu do pomieszczenia nowoczesnego lub industrialnego (warto zwrócić uwagę zwłaszcza na wzory z nocnymi zdjęciami), podczas gdy fotografie małych miasteczek lepiej będą wyglądać we wnętrzach klasycznych.

Amerykański plakat: USA to kraj- symbol

Mało które państwo posiada tak mocno rozbudowaną symbolikę jak USA. Stany Zjednoczone to kraj wyjątkowo charakterystyczny, niekiedy utożsamiany wręcz z całym kontynentem – Ameryką Północną. W naszej ofercie odnajdziecie bardzo dużo plakatów, odwołujących się tematyką właśnie do motywów rodem z USA. Każdy z nich sprawdzi się zarówno jako dekoracja do mieszkania, jak i ozdoba restauracji lub innego lokalu z typową kuchnią amerykańską: burgerami, stekami czy żeberkami z grilla.