Obrazy wg kategorii - Metropolie • Obrazy na ścianę

Ludzie, którzy mieszkają w mieście, zwłaszcza naprawdę dużym, zazwyczaj dzielą się na dwie grupy: tych, którzy go nienawidzą i każdego dnia marzą o tym, by z niego uciec, oraz tych, którzy je uwielbiają i deklarują, że bez odpowiedniego stężenia smogu w powietrzu ciężko im się oddycha. Jeżeli zawędrowałeś do tej kategorii, to możemy chyba założyć, że należysz do drugiej grupy? W takim razie nasze obrazy miasta na pewno Ci się spodobają! Jest i Nowy Jork, i Warszawa. Są i obrazy miast nocą, i te przedstawiające metropolie skąpane w blasku słońca. Myślisz, że obraz miasta byłby dobrą dekoracją Twojego mieszkania? W takim razie mamy dla Ciebie garść inspiracji!

 

458 obrazów

 

Obrazy miasta do domu i firmy

Gdyby nie miasta, nie byłoby cywilizacji: prawdziwy rozwój rozpoczął się dopiero wówczas, gdy nasi praprzodkowie przestali ograniczać się do wspólnoty rodziny czy plemienia i zaczęli mieszkać w większych – coraz większych i większych – skupiskach. Pod tym względem większość ludzi w jakimś sensie wywodzi się z miasta! Kto wie: może to właśnie dlatego niektórych z nas tak bardzo tam ciągnie? I może to dlatego obrazy miasta są jednym z najpopularniejszych wzorów, jakie znajdują się w katalogu naszego sklepu? Nawet jeśli zazwyczaj uważasz, że nie ma to jak piękny naturalny krajobraz, na przykład wzburzone morskie fale albo pokryty warstwą śniegu łańcuch górski, musisz przyznać, że jest w panoramach miast coś urzekającego. Czy to jednocześnie geometryczna i organiczna linia budynków? Lśniące okna, lampy i neony? A może eksplozja barw zestawiona z wszechogarniającą szarością betonu i błękitem nieba? Trudno jednoznacznie orzec, ale jedno jest pewne: obrazy miast na ścianę to jedna z najbardziej stylowych dekoracji, jakie można wymyślić. A my pomożemy Ci wykorzystać ją w praktyce.

Powrót do korzeni, czyli obraz miasta w malarstwie

Scenki z życia mieszkańców miasta, choć niekoniecznie same krajobrazy miast, to temat popularny w sztuce już od czasów starożytnych. Ze stulecia na stulecie tylko zyskiwał na popularności, by apogeum osiągnąć na początku XX wieku, w epoce prawdziwego kultu miasta. Prace malarzy tamtego okresu i nieco dawniejszych to prawdziwa kopalnia cudownych miejskich pejzaży: jeśli więc podoba Ci się obraz miasta w sztuce tradycyjnej raczej niż w fotografii, reprodukcja to coś dla Ciebie! Reprodukcje dzieł sławnych malarzy, takich jak Van Gogh (który stworzył chyba najsłynniejszy obraz zasypiające miasto w historii: Gwiaździstą noc), mogą stanowić interesującą dekorację zarówno mieszkania, jak i firmy. Jeśli decydujesz się na reprodukcję, warto zadbać o jej odpowiednią oprawę i wybrać ramę w kolorze, który będzie pasował zarówno do tego, co jest przedstawione na płótnie, jak i do kolorystyki dominującej we wnętrzu, w którym obraz ma zostać zawieszony.

Nowoczesny minimal: obraz miasto nocą

Obrazy nowoczesne miasta to popularna dekoracja, ale wśród nich prawdziwym hitem są obrazy miasta nocą. Jest w nocnym pejzażu metropolii coś takiego, co sprawia, że nie możemy się na niego napatrzeć. Obrazy zasypiające miasto będą świetnie pasować do wszystkich nowoczesnych aranżacji: można je sobie bardzo łatwo wyobrazić zarówno w salonie, w stylizacji minimalistycznej, w której stanowiłyby element przełamujący surowość całości, jak i we wnętrzach zainspirowanych mniej rustykalną odmianą stylu skandynawskiego czy nawet w futurystycznych przestrzeniach zainspirowanych loftami i stylem industrialnym (w końcu bez miasta nie byłoby stylu industrialnego!). Obrazy miasto nocą będą wyglądać dobrze w każdym rozmiarze, ale naprawdę wielkie wrażenie zrobią, jeśli będą, no cóż, wielkie: w możliwie jak największym formacie! Miejskie wzory w dużym formacie mają szansę naprawdę „wybrzmieć”: lepiej widać niewielkie smakowite detale, które dodają całości uroku. Taki nocny obraz tryptyk miasto – i nie tylko tryptyk zresztą – warto zawiesić w reprezentacyjnym miejscu,  w którym będzie przyciągał spojrzenia i nadawał ton całości wystroju.

Obrazy metropolii na ścianę firmy

Firmy to dynamika, przedsiębiorczość, stały ruch i rozwój, prawda? Dokładnie takie same są miasta – a zatem obrazy miast na ścianę firmy to naturalny wybór! Jeśli szukasz ładnej, ale niekontrowersyjnej i nowoczesnej zarazem dekoracji, która dobrze sprawdzi się w biurze, obraz miasta będzie w sam raz. To jeden z tych wzorów, które naprawdę dobrze wkomponują się w większość aranżacji, zdobiąc wnętrze, a jednocześnie stanowiąc dyskretne przypomnienie o ambicji przedsiębiorstwa. Jeśli zdecydujesz się na większy format albo nawet na obraz tryptyk miasto, w zasadzie nie będziesz potrzebować już żadnych innych ozdób!

Obrazy stałe i zmienne jak samo miasto

Nasze obrazy są „stałe”, ponieważ drukujemy je wyłącznie na najwyższej jakości płótnie, z wykorzystaniem innowacyjnej technologii druku lateksowego, co zapewnia im godną podziwu, wieloletnią trwałość, ale też „zmienne”, bo ich wzory możesz wybierać z naszego niezwykle obszernego katalogu. Nie jesteś pewien, czy uda Ci się znaleźć inne dekoracje, które uzupełnią wystrój, któremu ton nadaje obraz miasto nocą? Allegro i inne serwisy aukcyjne czy sklepy internetowe (w tym nasz, jeśli chodzi o dekoracje ścienne!) na pewno pomogą.